Reklama

Reklama

O myšce a medvědovi

  • Francie Ernest et Célestine (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (86)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €9,6miliónaTržby USA $292,562Tržby Celosvetovo $9,376,444Tržby za predaj Blu-ray v USA $137,741 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $109,985 //počet predaných kusov ?║ v rámci animačnej tvorby veľmi osviežujúce na dnešnú záplavu počítačovej animácie, má to pekný silný príbeh o priateľstve, prepracované prostredie, veľa dobrých nápadov, myšlienku, uvoľnenú zábavnosť /80%/ ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Škoda, že jde "jen" o animák pro děti, protože jsou zde naťuknuty docela temné a zajímavé motivy/dějové zákruty. Třeba představení myší říše a její mytologie je vynikajicí. Stejně jako hudební medvěd Ernest, ale jen v původním znění. Klasická animace samozřejmě vynikajicí, produkčně jde o vypiplaný a dost nákladný projekt. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

POTKAL JI V POPELNICI A CHTĚL JI SNÍST... /// Kouzlo příběhu, kterej v sobě ukrejvá víc, než jen to, že i malá myška může zachránit medvěda. Je o přátelství, je o rasismu, je o … Ale hlavně pobaví trochu jiná animace. Jako kdyby si Vladimír Renčín nebo Jiránek udělali radost. A taky milej humor. Dobrý! A to je za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii dětských knížek, kterou vytvořil belgickej spisovatel Monique Martin, alias Gabrielle Vincent, jsem nečetl. 2.) Už mě z to Walta Disneye bolej voči. (Ruce? Tak to ti asi nepomůžu…). 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já bych se asi rozmýšlela kolikaletým dětem pustit myšku s medvědem, protože místy toho akčního bububu bylo docela dost, ale to je pouze můj subjektivní dojem. Já osobně jsem se hned na začátku zamilovala do Celestýnky a tahle láska mě neopustila až do konce. S drsoněm Ernestem už to bylo trochu horší, ale jak jinak, na konci to byl už taky můj brumla. Moc se mně líbila animace, která mně silně připomínala Renčína a hlas, který namlouval mojí Celestýnku, tak ten byl moc roztomilý a vysloveně sednul té její velikosti. Nestačila jsem se ani trochu nudit, bylo to vtipné (klidně bych toho humoru přivítala víc), mělo to myšlenku a uteklo to tak rychle, že chci pokračování i když v trochu mírnějším duchu. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Krásný, hřejivý a legrační animák o malé myšce, která měla umělecké sklony a nezdolnou víru v přátelství a medvědovi, co jí byl tak trochu podobný, jen neměl její nápady a nadšení. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Film o předsudcích, o strachu z neznámého a o zdánlivé nemožnosti soužití dvou skupin je silný ve své jednoduchosti a přitom je aktuálnější než kdy předtím. [==] Asi by bylo na místě zdejší (trochu zmatené) informace uvést na pravou míru. Film měl premiéru v roce 2012 v původním francouzském znění (Wilson, Brunner ad.), po úspěších na zahraničních festivalech byl zakoupen i do americké distribuce. Na začátku roku 2014 vznikla anglicky mluvená verze (Whitaker, Foy ad.), a přestože film s rozpočtem téměř 10 milionů eur komerčně příliš úspěšný nebyl (informace o výdělcích se různí - mezi 5 a 9 miliony dolarů), vysloužil si v témže roce, tedy 2014 oscarovou nominaci za nejlepší animovaný film. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Dobrý a jiný film. Sice je poměrně schematický v rozuzlení, ale určitě je zajímavý z hlediska celého příběhu, vlastní mytologií, pohádkovostí. Ani napodruhé se neomrzí. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Akvarelová animácia spojená s večným príbehom o prostom priateľstve. To je tŕňom v oku väčšiny spoločnosti len preto, že jej členovia osobne také niečo nikdy doposiaľ nepoznali. Zástupné dôvodmi pre zničenie fungujúceho kamarátstva sú tiež klasické: kriminalizácia, sociálne a rodové rozdiely, obrana vlastných nekalých kšeftov. V rozprávke však úprimné konanie dokáže roztopiť ľadové srdcia zástancov systémových potieraní spontánnej radosti. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Žily byly dvě sociální skupiny, které se nejen nenáviděly, ale vrozenou animozitu ještě cíleně pěstovaly u svých dětí. Medvědi jsou známí zejména tím, že systematicky vyvražďují myši, myši potom šíří nemoci a dělají vše pro to, aby vyhladily rod medvědů. Tak to je, tak to bylo, tak to bude a běda každému, kdo to chce nejen zpochybnit, ale i nad tím jen uvažovat. Dávné uspořádání světa funguje u myší i u medvědů tak dlouho, dokud se nevyskytnou pochybovači tam i onde. Když se potkali dva, svou uměleckou podstatou mezi pragmatiky, vyděděnci obou druhů, pradávná rovnováha byla narušena tím nejhorším, co se upřímné nenávistí může stát, upřímným přátelstvím. Od setkání Ernesta a Celestine myši a medvědi začali mít společného víc, než jen počáteční písmeno druhového označení. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Krásné, hravé, o přátelství umělecky střelených myšce a medvědovi.. takové mají být všechny animované filmy.!! :-) ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Viac menej tradičná, avšak veľmi pekná rozprávka klasického strihu pre deti všetkých vekových kategórií. Jednoduchá nostalgická kresba v štýle knižných ilustrácií ma očarila, príbeh príjemne prekvapil dospelými myšlienkami a vydarene spracovaným motívom priateľstva, tak typickým pre najkrajšie detské príbehy. Nechýbajú ani temnejšie kontúry, zaujímavo načrtnuté svety a práca s mytológiou. Videl som predabovanú verziu, takže originál doceniť neviem, ale i tak som veľmi spokojný. Ak chcete tip na kvalitnú, príjemnú rozprávku vhodnú pre všetky deti, ktorá netrpí prehnanou modernizáciou a miesto nákladnej animácie vsádza na nádhernú ručnú kresbu, a zároveň má aj jednoznačné posolstvo, choďte do toho. 80% ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Mám ráda filmy o přátelství, u nich mi dokonce ani nevadí, že nejsou realistické a tak končí dobře. Jelikož tvůrci pochopili, že mezi lidmi by to takhle nikdy fungovat nemohlo, zvolili formát roztomilé bajky. (Viděno během Challenge tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Vypadá to sice jako animovaný film pro malé děti, ale jména dvou režisérů mimořádně mimoňské Paniky v městečku vzbudila moji pozornost. Je to sice natolik jednoduché, aby to bylo pro děti přehledné, ale autoři své malé publikum nepodceňují. Scénář je promyšlenější a chytřejší, než bývá zvykem ve filmech pro dospělé. Jednoduchá animace k příběhu přesně sedí a naštěstí se nekoná nic tuctově digitálního, či dokonce třírozměrného. Milé překvapení! ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Určite je super pocit napchať si prázdne brucho sladkosťami, a ešte lepší, doniesť plné vrece medvedích zubov ako veľký hrdina, ale najlepší pocit je mať dobrého priateľa ... a o tom je táto milá rozprávka. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Sympaticky natočený animovaný film z belgicko-francouzské produkce, kterému vévodí netradiční vztah velkého bručouna Ernesta a nenápadné myšky Celestiny. Jejich přátelství naráží na předsudky, omezenost a zaběhnuté konvence, což však tuhle na první pohled nesourodou dvojku nedokáže zastavit. Divák tak dostává nádherný příběh s nezvyklou animací, který by se mohl klidně aplikovat ze zvířecího světa do toho lidského. Ve snímku se střídají jak úsměvné tak i vážnější sekvence, přičemž jsou oboje použity účelně. Zkrátka příjemně strávených osmdesát minut u filmu, který těží zejména z výtvarného ztvárnění a námětu. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Konečně někdo, kdo se nebojí mít vlastní animátorský styl! Na to, aby to bylo jen pro děti, je to trochu moc inteligentní a vážné (pěti, až sedmileté děti některé dějové zvraty a zápletky nepochopí), je to však velmi osvěžující. Scéna s hudbou, měnící se na obraz, byla kouzelná a Celestina má jako osobnost mé sympatie! ()

Havenohome 

všechny recenze uživatele

Bonny a Clyde v animovanom svete myší a medveďov samozrejme s príchuťou umelckosti kedže to robili francúzski fiťfiriťkovia. Slušný, vtipný scenár, nadmieru funkčne vykreslený fikčný svet a ako bonus sebareflexívne prvky, takže je to v jednej rovine aj úvaha nad povahou klasického kresleného animovaného filmu. ()

Související novinky

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské…

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací …

Reklama

Reklama