V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit? (oficiální text distributora)

M-arta

Mile antirasistický a protixenofóbní příběh o přátelství, který celkem klidně plyne, sem-tam je roztomilý, sem-tam vtipný. Poklidný, tu a tam i napínavý a zábavný přesně v té správné míře, pokud jej chcete vidět s předškoláčkem, nenechat mu ubližovat a sami se při tom neuhryzat nudou. To, že za ním stojí i režiséři naší kultovní a doma tolik zbožňované "Paniky v městečku", jsme sice při sledování ani nepoznali, ale i tak to v kině stálo za to. Film je v záplavě ostatních přepodnětovaných a prudce líbivých 3D efektů ze současné produkce pro děti čímsi příjemně jiný. Výtvarně starosvětštější (snad něco mezi klasickými konzervativními ilustracemi z dětských knížek, co v nich spořádané děti usínají s medvídky v postýlkách, a Jiránkovými svěžími perovkami), což vůbec není na škodu a v několika místech i náramně poetický a nápaditý... Bylo mi u něj fajn a nenápadná scéna s vytvářením zimní krajiny mě dokonce vyloženě zahřála u srdce. ()

pytlik...

I kdyby by místní uživatelé napsali dalších tisíc komentářů opěvující antirasismus, antixenofóbii a co já vím ještě, stejně nezakryjí, že vztah myšky a medvěda je nenormální a nezdravý. Však si povíme něco o předsudcích, až komentátorům jejich ratolesti představí nějakého vola, krávu, nebo přinesou slepici a řeknou: tatínku a maminko, tohle je můj životní partner, jen on a nikdo jiný! ()

tommmy89

Milá (detská) rozprávka, tak trošku z iného súdku a kreslená tak trošku inou ceruzkou, než sme zvyknutý. Ale ja si myslím, že to vôbec nevadí. Jediná, avšak nie veľká nevýhoda rozprávky je námet + príbeh, ktorý je strojený pre tie najmenšie deti v predškolskom veku. Kto ale rád experimentuje a má rád zmeny, vrelo odporúčam pozrieť si animáčik, ktorý by nemal sklamať, ale ani nepoteší (aspoň v mojom prípade tomu tak bolo). 3* ()

Firebug

Mám pro podobným typ "ruční" animace slabost a frantíci jsou v tomhle oboru machři, kteří mě opět dokázali okouzlit jako to malé dítko. Myší svět se pyšní nebývalou propracovaností, oba hlavní charaktery jsou k zulíbání (hlavně v té libozvučné francouzštině) a snímek je plný vizuálních nápadů, hravosti a roztomilosti. Nebýt příběhově rozvláčnější části před koncem, dám snad i 5*. Takto za parádní 4*. ()

duddek

Film o přátelství výřečné myšky Celestine a trochu těžkopádného medvěda Ernesta, vzniklém navzdory všem předsudkům, nepostrádá vtip (policejní honička), napětí ani dojemné momenty. A můžu ho doporučit bez ohledu na to, že v druhé polovině už mu poněkud dochází dech (podobně jako Panice v městečku od stejných režisérů) a že vzkaz dětem ohledně kriminality a soudnictví není nejšťastnější. P. S. Celestine má v českém dabingu mimořádně povedený hlas. ()

Gogo333

Krásná pohádka o přátelství a předsudkách. Animace je nádherná, příběh je taky moc pěkný. Hodně povedený film, který mě hodně chytl a jen jsem litoval, že tak rychle skončil. Dal bych si další díl. 75% ()

Rozjimatel

3,5  Rozprávka smerovaná hlavne na detské publikum, s milým príbehom, postavami a príjemnou sprievodnou hudbou. Najväčšou devízou je ale veľmi originálna animácia, ktorá pripomína ilustrácie z detských knižiek. ()

bohemia_regent

Medvědi a myši nejsou znepřátelení tolik jako Montekové a Kapuleti, spíš se vzájemně ignorují a do svých dětí vtloukají nedůvěru k těm druhým, protože hladový medvěd sežere na co přijde a nejradši má syrové malé myšky, zatímco myš je vlezlá a když člověk (pardon, medvěd) přijme jednu, přijde jich tisíc. Stejně tak vztah Ernesta a Célestine v sobě nemá erotický náboj jako u Romea a Julie. Ale podobně jako u Shakespeara spočívá i zde hlavní téma v odsouzení předsudků. Druhým tématem je pak právo zvolit si vlastní životní cestu, protože každá myš přece nemusí být zubařkou a každý medvěd právníkem. To všechno je dětským divákům (a snad nejen jim) podáno nenásilnou a poetickou formou, ke které přispívá i výtvarné řešení založené na jednoduché kresbě jakoby někde mezi Jiránkem a Renčínem. A scéna, kdy malířka Célestine a houslista Ernest spolupracují na vytváření zimní krajiny pomocí barev a tónů - to už se blíží čisté poezii. ()

Mikino00

Milý film bourající předsudky a sekularizaci společnosti, v líbivém příběhu o přátelství myši a medvěda. Pěkná animace, povedly se i oba světy, v podstatě celý příběh, škoda jen jednoho hluchého místa a to části, ve které se spolu snaží žít. ()

Pawlisman

Příjemné překvapení, příběh se krásně rozvíjí, přicházejí pěkné milé scény, stejně jako strašidelné a ponuré. Konec dobrý včetně dojetíí, to je záruka úspěchu. Několik vtipných a chytrých vychytávek a dialogů pro dospělé a je hotovo. Pěkné. 8/10 ()

ashtangi

Krásný film o přátelství a naprosto okouzlující animace. Velmi příjemná změna oproti všem těm animákům, kde postavy vypadají jako živé. ()

Tred2

Tohle Frantíkům prostě jde. Nepotřebují moc slov pro to, aby vyprávěli příběh. Celek působí velmi mile a dojemně i přesto že nakousává některá vážnější témata. Pro děti to stačí, dospělí v tom mají něco navíc. Přiznávám se, že během závěrečné čtvrthodinky to bylo na mě chvílemi až moc sladké, ale jako celek to funguje. Animace je moc pěkná, hudební motiv padne na míru, hlavní postavy jsou sympaťáci na první pohled a příběh je taky velmi dobře zpracovaný. ()

BOURQUE

Veľakrát hovoríme, že ozajstná krása a veľkosť je v jednoduchosti. To v prípade príbehu Ernesta a Celestine stopercentne platí. Jednouchý príbeh bez zbytočných trikov a vyššej PC techniky. Má čo povedať jak pre malých tak aj pre veľkých. Krásny! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie