V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit? (oficiální text distributora)

bubblebobble

Ernestov domček a jeho nájdenie bolo pre mňa veľkým potešením. V záplave 3D chujovín som našiel svoj poklad, ktorého sa len tak nevzdám a v podstate ani nedokážem nájsť slová, ktorými by som popísal ako ma poetika tejto "rozprávky" zasiahla. Naposledy to bolo asi pri Totorovi. Mňa fascinujú tieto "na samote u lesa" story. Tam vždy zistíte aké sú tie predsudky čo si ľudia vymysleli hlúpe a bezpredmetné. ()

SamanthaM.M

Keby tento film nebol animovaný s hlavnými hrdinami myškou a medveďom, ale normálne hraný, bola by to len ďalšia klišéovitá krimi dráma. Je to však rozprávka - krásne animovaná, s nádherným príbehom a jej pointa veľmi pekne zobrazuje predsudky ľudí na zvieratkách. ()

Dan

Mýty a stereotypy, které zakládají společnost. Společnost jako společenství vyhraněné proti těm druhým. Nikdo už vlastně neví, kde se tyto mýty a stereotypy berou, ale bez nich by společnost jako taková přece neexistovala. A tak nezbývá, než je budovat. Ale to je možné jen do doby, kdy se mýty setkají se skutečným přátelstvím jdoucím přes stereotypní hranice... ()

Rudyamon

I když to tak ze začátku nevypadalo (musel jsem si trochu zvyknout na nezvyklou animaci), postupně mě děj dostal a bylo to moc hezké. Je to příběh přátelství myšky a medvěda se spoustou zábavných myšlenek ( Mám pro vás model jaký přesně potřebujete, je to stolička nejvyšší jakosti!). Hodně mě pobavil podnikatelský záměr manželů medvědů, když manžel prodává sladkosti, aby se zákazníkům kazily zuby a manželka má zubařství, aby jim prodala zubní náhrady. Velice milá pohádka. 4 hvězdičky - 80%. ()

RajAthen

Pohádka o škodlivosti předsudků, dosaďte si libovolně jaké. Pohádka je to roztomilá, krásně a originálně animovaná, rychle vám uteče, nebudete se vlastně ani muset zamyslet snad tím, že medvěd je tak vlastně zloděj a vágus a myška tak trochu lhářka. Ale jinak je to skutečně roztomilá pohádka.:) ()

dwbmb

Pohádka jak pro děti, tak pro dospělé, kterou kupodivu nesnižuje ani český dabing, výjimečně dobře vyvedený. Všem generacím se jistě zalíbí nádherná animace, která zavrhla dnes již okoukané 3D CGI a šla si vlastní cestou, připomínající spíše rozpohybované knižní ilustrace. Příběh o vznikajícím přátelství mezi tvory z dvou různých světů na pozadí jiných událostí úsměvných, někdy však i smutných, nepůsobí vůbec ohraně a zanechá ve vás jednoduše příjemný pocit. Co více chtít od pohádky? Vhodné pro heterosexuálního muže: ano, v doprovodu heterosexuální ženy nebo dítěte ()

P.H.

No já nevím... Dcera (6 let) se mě na konci pohádky zeptala: "A jaktože nemuseli nakonec do vězení, když přece oba kradli?" A to se v tomhle případě opravdu těžko vysvětluje. Nemohu se zbavit dojmu socialistické agitky, je mi líto. Každopádně bych někdy rád viděl francouzský animovaný film, který nebude alespoň částečně depresivní... Mimochodem - celé mi to trochu připomínalo Bídníky. ()

ostravak30

Film O myšce a medvědovi a nás zavádí do animálního světa. V něm je svět medvědů a myší striktně rozdělen. Externí recenzenti film hodnotí víceméně kladně. Hlavní devízou je podle nich důraz na přátelství bez předsudků, kterých se jinak oběma druhům dostává ze všech stran. To je jistě pravda. Ti dva by se možná nikdy nespřátelili, kdyby je k tomu nedonutili okolnosti. Má to ale i svou druhou stranu mince. Nesmíme zapomínat, že myš i medvěd pod tlakem kradou - sladkosti, zuby auto. A dopouštějí se i jiných trestných činů. Jde sice o pohádku a přestože okradení jsou jasně ti záporní a loupežníci ti kladní, je to rozhodně k zamyšlení. Ale já viděl ještě jedno téma - schopnost vzepřít se předurčené budoucnosti a žít po svém. Myš měla být zubařem, ale jejím snem bylo malování. Medvěd zase odmítl studium práv. Animace jsou jednoduché, ale ve světě digitálních filmů působí tradiční animovaný film skoro jako zázrak a něco vskutku osvěžujícího. Byl tady zmíněn Vladimír Renčín a jeho styl to opravdu připomíná. Líbila se mi i hudba. ()

lobo87

Krásna animácia, pekný príbeh a rozumná stopáž robia z tohto francúzskeho filmu nadpriemerný animák... 70% ()

Don Maty

Krásny film o myške, ktorá chce byť s medveďom a medveď, ktorý chce byť s myškou. Obaja nemajú radi predsudky avšak spoločnosť je niekedy silnejšia. No aj tak musí vyhrať dobrota a priateľstvo medzi myškou a medveďom. Nádherná hudba a k tomu krásny vizuál a silný príbeh ma chytil. Je to krásny film :)...4* ()

blondboss

Jemne infantilný dej, čo teda prichádza do úvahy aj pre staršie deti, veľmi zaujímavé animačné prevedenie a do toho poctivá rozprávková atmosféra s príjemným hudobným podmazom. Pre mňa len škoda v tom, že dejovo ma to vôbec nezaujalo a bola to taká trošku zbytočná rozprávka. Inak ale fungovalo asi všetko. 65 % ()

mokrasek

Byla by to citlivá pohádka o medvědovi a myšce, kdyby tihle dva kamarádi nevykradli cukrárnu a neukradli červenou dodávku. I když kradli z hladu, tak to přece jen není nejlepší příklad dětem. ()

Ruadek

Úžasný animovaný film o dvojici zvířátek, která se k nelibosti okolí stala přáteli. Některé snové animace jsou na hranici geniality, zbytek je velice svižný a nápaditý, celý sál plný dětí se královsky bavil - a to je myslím největší důkaz kvality. ***** viděno na Festivalu Francouzského Filmu 23.11.2013 v Praze ()

kolly13

Záměrné nedokonalá animace podtrhuje duši filmu, který se line mezi pohádkou s poučením (což je u pohádek vždy přítomno). Podtrhující hudba a francouzský šarm. Mateřské pohlazení divákovy duše. ()

PTuranyi

Čarokrásna rozprávka o veľkom priateľstve medzi "zlým hladným" medveďom a malou myškou. Hoci medvede sú naozaj zlé keď sú hladné, Celestíne to nezabráni aby sa spriatelila s Ernestom, ktorý je chudobný vidiecky medveď a nie "civilizovaný" mestský medveď, s ktorými sa stretávala doteraz aj keď tie sú rovnako nebezpečné. Vytvoria tak nekonvenčný pár, ktorý búra spoločenské stereotypy myší aj medveďov, a to nie len na poli priateľstva, ale aj zločinu. Pretože sú obaja vylúčení zo svojich spoločenstiev jediným spôsobom ako sa s tým dokážu vyriešiť svoje problémy je krádež. Vrcholom je doslova plamenný záver na súde, ktorý páli všetky predsudky. To všetko stvárnené výtvarne nádhernou animáciou. ()

DrobnohledX

Vskutku pěkná podívaná. V záplavě dnešních "kkreslených" filmů je to opravdový klenot. Styl animace lze přirovnat k Triu z Belleville. ()

johnyoss

V jednoduchosti je krása, zde to platí dvakrát tolik, krásná milá pohádka, která je skicovitě zpracovaná. Z počátku to sice nepůsobí nijak zvlášť poutavě, ale to jen nejspíš z důvodu přehlceného anime žánru, kdy se upřednostňuje grafické zpracování nad dějovou linií. Co, ale postrádá na začátku, to hravě dohání ke konci. Hodnocení 8/10 ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie