poster

Příběh Audrey Hepburnové (TV film)

 • USA

  The Audrey Hepburn Story

 • Slovensko

  Príbeh Audrey Hepburnovej

Drama / Životopisný

USA, 2000, 133 min

 • tempus
  ***

  Se znalostí filmu Životního příběhu Natalie Wood nemůžu nad 3*. Stopáž je vzhledem k tomu, co popisuje, příliš roztahaná (život zfilmované herečky je víc vhodnější k filmovému zpracování), 100 minut by bohatě stačilo. U Natalie jsem se občas taky nudil, ale tam je nuda prokládaná napínavýma scénama (tady se to pohybuje od průměrné nudy k průměrně napínavým scénám).(25.4.2011)

 • dopitak
  *****

  Viděl jsem kdysi (několikrát) na filmovém kanálu Hallmark. The Audrey Hepburn Story je film, ve kterém to Jennifer Love Hewitt nehorázně sluší a bez okolků přiznávám, že právě v něm jsem se do ní (platonicky, jak to u hereček bývá) zamiloval.___Po shlédnutí originální verze bych ocenil zejména citlivý výběr herců, kteří (snad až na Swede Swenssona coby Gregory Pecka) se do svých postav dobře hodili (Audrein filmový otec Keir Dullea je trochu podobný Christopheru Reeveovi). Pokud si přečtete životopis Audrey (třeba tady na csfd), zjistíte, že tento film o jejím životě se dokázal vyvarovat všech výstřelků a může tak být dobrou cestou k poznání této slavné herecké ikony.___ A všem pochybovačům o výkonu a hlavně podobě Jennifer Love Hewitt k Audrey Hepburne bych rád položil otázku: Komu byste roli Audrey dali vy?(14.5.2007)

 • Volodimir2
  ***

  Audrey Hepburn, americká herečka belgického pôvodu presadzovala vo filmovom biznise nový ženský idol. Hollywood očarila žena s veľkými očami, plochou hruďou, osím driekom a žiadnym zadkom. V roku 1934 ju ako 5 ročnú poslala matka do internátnej školy v grófstve Kent vo Veľkej Británii. Po rozpútaní 2. svetovej vojny, keď Francúzsko a Anglicko vyhlásilo vojnu Nemecku opúšťa Anglicko a odchádza do Holandska. Jej otca, ako fanatického nacistu zatýkajú v Británii a tam ho aj väznia. Hitlera od obsadenia Holandska neodradil ani fakt, že Holandsko bolo neutrálnym štátom. Od jari 1941 Hitler stále viac využíval holandský priemysel a potraviny boli len na prídel. Deti prežívali len na polievke varenej zo žihľavy a chlieb pečený z múky z hrachu. Ako trinásťročná prežívala masové deportácie Židov. Mnoho jej príbuzných skončilo v týchto deportáciách. Audrey sa zapojila aj do protinacistického odboja najskôr ako kolportér a neskôr, ako spojka. 17.9.1944 začala spojenecká operácia Market Garden, ktorá skončila úplným fiaskom a porážka spojencov v tejto operácii je považované za posledné veľké víťazstvo Nemcov na západnom fronte. Potom sa Nemecko sa pomstilo obyvateľom Arnhemu, ktorí dostali na výber, buď opustia mesto, alebo budú zastrelení. Tie spomienky na utekajúci dav ľudí herečku značne poznačili na celý život. V nasledujúcej krutej zime nacisti zablokovali prísun potravín do Holandska a aby ľudia nezomreli od hladu, začali jesť cibule tulipánov a psie sucháre. Keď Spojenci Nemcov vyhnali, Audrey trpela ťažkou podvýživou, mala astmu a žltačku. Ale najdôležitejšie bolo, že vojnu prežila.(30.10.2016)

 • aLPaC
  **

  Bohužel to celé působí a vypadá jak nějaká srajda od Daniely Steelové-Ocelové. Zkrátka klasický TV film, jenž nenabízí žádné napínavé, nečekané či emotivní okamžiky a to je dlouhý 172 minut, ne 133, jak je zde mylně uváděno. A ač je JLH sexy jako vždy, šarmu opravdové Audrey Hepburn nedosahuje ani za mák. Velké zklamání, jelikož z filmu o takové legendě se dalo a mělo vytěžit o mnoho více.(29.11.2015)

 • Pítrs85
  *

  Přiznám se, že jsem k tomuto dvoudílnému filmu přistupoval s despektem hned od začátku, bohužel mé nejniternější noční můry se naplnily bezezbytku. Tohle není žádný životopisný film nebo snad dokonce projevení úcty. Tohle totiž není nic jiného než parodie, trapná parodie. Je těžké najít někoho, kdo by se osobnosti, jakou Audrey Hepburn byla (a stále je), alespoň přiblížil a tak ani nebylo příliš důležité nebo podstatné hledat herečku, jenž by se Audrey podobala vzhledově. Důležité však bylo najít někoho, kdo by v sobě dokázal najít jiskru a aspoň malilinkato prozářil samotný film, tak jak to AH dokázala pokaždé. Jenže to by se do hlavní role nesměl obsadit někdo, kdo se jmenuje Jennifer Love Hewitt... Při pohledu na její předobraz se rohlíky automaticky měnily ve strouhanku, při pohledu na Audrey Hewitt máte spíš obavy, jestli netrpí nějakou mírnou retardací. To je jako kdyby do role Marilyn Monroe obsadili Whoopi Goldberg (i to by byla lepší varianta ;-). Ono se vůbec v tomto filmu s typově podobnými herci hlava asi moc nelámala, aspoň, že ten kocour ze Snídaně u Tiffanyho to vzal zodpovědně :-) Naprosto zbytečný film, který si Audrey hrubě nezasloužila, všechny dialogy šustí papírem, zkratkovité vrstvení jednotlivých scén, klišé nad klišé- zkrátka televizní film střihu Rosamund Pilcher... Jedna hvězdička je za těch závěrečných pět sekund, kde byla ukázána pravá Audrey Hepburn, které i takto kraťoučký čas stačil k tomu, že je to to jediné, co si budu z téhle zplácaniny pamatovat... Pokud se chcete o jejím životě něco dozvědět, dejte raději přednost několika zajímavým dokumentům, co byly o této výjimečné ženě natočené anebo si přečtěte její biografii od Barryho Parise, hlavně ruce pryč od tohoto, je to totiž silně zavádějící... Snad se jednou dočkám důstojného životopisného filmu o nejzářivější hvězdě všech dob.(1.7.2013)