Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh světoznámé herečky Audrey Hepburnové, Evropanky, která dobyla americkou kinematografii, je orámován natáčením Snídaně u Tiffanyho (1961). Během tohoto natáčení herečka vzpomíná na své dětství v rodné Belgii, na mládí za doby 2. světové války strávené ve Velké Británii a Holandsku, na studia baletu a na první krůčky před filmovou kamerou, jež byly určující pro její filmovou a divadelní kariéru... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Mparrowka 

všechny recenze uživatele

Ach, má milovaná Audrey,ještě že si tohle nemusela vidět. Tímhle snímkem se mi Jennifer Love Hewitt dokonale znechutila. Z chudáka Audrey udělala naivní zmatenou husičku a myslím, že tenhle snímek musí štvát snad každého fanouška této velké herečky. V této roli bych mnohem radči viděla třeba takovou Anne Hathaway. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Ten, kdo moc nezna Audrey Hepburn, by se na tohle nemel koukat. No a ten, kdo ji zna, tak taky ne. Dlouho jsem tak rozvlekly a nudny film nevidela. Ano, Jennifer Love Hewitt se snazi, jak muze, ale nesaha Audrey ani po kotniky. Spis ji paroduje - jeji pohledy, gesta, mimika - takze Audrey pak vypada jako debilni naivka, ktera se nedokaze rozhodnout. Jejim zlomovym filmum neni prilis venovana pozornost, zkratka se jen zmini (Roman Holiday), pak scena z nataceni a bum - Oscar. Proste ten film je spatne pojaty. Kostymy taky nebyly nic moc. Nejvic se mi asi libila predstavitelka male Audrey. naopak jeji matka byla strasna a chlapi obecne. Rozhoduji se mezi dvema a tremi hvezdickami. Davam ale dve, protoze stopaz byla opravdu premrstena. Na detstvi, mladi a nastup do sveta filmu by snad stacila pulka te doby. ()

Reklama

ellegrey odpad!

všechny recenze uživatele

Natočit životopisný film o světoznámé osobnosti, jejíž jméno se zapíše do srdcí několika generací, je vždy těžkým úkolem. K úspěšnému rozlousknutí tohoto oříšku je zapotřebí dobrého scénáře, schopného režiséra a vhodného hereckého obsazení, a i tak nemá filmový tým leckdy vyhráno. Všem se zavděčit zkrátka nelze, zejména ne zarytým fanouškům. Obsadit ale do role slavné hvězdy s velkým H, jakou Audrey Hepburn bezpochyby byla a je nadále, někoho jako je Jennifer Love Hewitt, je vážně výsměch. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Audrey Hepburn, americká herečka belgického pôvodu presadzovala vo filmovom biznise nový ženský idol. Hollywood očarila žena s veľkými očami, plochou hruďou, osím driekom a žiadnym zadkom. V roku 1934 ju ako 5 ročnú poslala matka do internátnej školy v grófstve Kent vo Veľkej Británii. Po rozpútaní 2. svetovej vojny, keď Francúzsko a Anglicko vyhlásilo vojnu Nemecku opúšťa Anglicko a odchádza do Holandska. Jej otca, ako fanatického nacistu zatýkajú v Británii a tam ho aj väznia. Hitlera od obsadenia Holandska neodradil ani fakt, že Holandsko bolo neutrálnym štátom. Od jari 1941 Hitler stále viac využíval holandský priemysel a potraviny boli len na prídel. Deti prežívali len na polievke varenej zo žihľavy a chlieb pečený z múky z hrachu. Ako trinásťročná prežívala masové deportácie Židov. Mnoho jej príbuzných skončilo v týchto deportáciách. Audrey sa zapojila aj do protinacistického odboja najskôr ako kolportér a neskôr, ako spojka. 17.9.1944 začala spojenecká operácia Market Garden, ktorá skončila úplným fiaskom a porážka spojencov v tejto operácii je považované za posledné veľké víťazstvo Nemcov na západnom fronte. Potom sa Nemecko sa pomstilo obyvateľom Arnhemu, ktorí dostali na výber, buď opustia mesto, alebo budú zastrelení. Tie spomienky na utekajúci dav ľudí herečku značne poznačili na celý život. V nasledujúcej krutej zime nacisti zablokovali prísun potravín do Holandska a aby ľudia nezomreli od hladu, začali jesť cibule tulipánov a psie sucháre. Keď Spojenci Nemcov vyhnali, Audrey trpela ťažkou podvýživou, mala astmu a žltačku. Ale najdôležitejšie bolo, že vojnu prežila. ()

tempus 

všechny recenze uživatele

Se znalostí filmu Životního příběhu Natalie Wood nemůžu nad 3*. Stopáž je vzhledem k tomu, co popisuje, příliš roztahaná (život zfilmované herečky je víc vhodnější k filmovému zpracování), 100 minut by bohatě stačilo. U Natalie jsem se občas taky nudil, ale tam je nuda prokládaná napínavýma scénama (tady se to pohybuje od průměrné nudy k průměrně napínavým scénám). ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama