Na straně osm (TV film)

Page Eight

Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2011, 99 min

Ešte komornejší film než Mníchov, Tinker Tailor Soldier Spy či A Most Wanted Man. Ale uspokojivý, ak chápete, že dostatočnými rekvizitami pre špionážny thriller môžu byť informácie a peniaze, nie za každú cenu zbrane. A spracovanie nemusí obsahovať efektnú akciu, keď sú k dispozícii dobrí herci a scenár.(5.7.2017)

Tak trochu zvláštní film, který, (ač tomu prostředí výzvědné služby vybízí) není téměř vůbec akční. Označení thriller bych proto radši nechal někde u okraje cesty. Bill Nighy v roli ostříleného a také v podstatě osamělého agenta odvedl, alespoň dle mého soudu, naprosto geniální kus práce. Dialogy (nejen) jeho postavy jsou, jak tady pár lidí psalo, opravdu místy až uspávající a zdlouhavé, na druhou stranu překvapivě bohaté a hluboké. Proč jsem tedy zvolil tak vysoké hodnocení? Z mého pohledu jde o koncert jednoho muže, ke kterému se přidává propracovaná kamera a místy zajímavý příběh. Pokud ale hledáte "jen" akci, jste na špatné adrese.(20.8.2012)

“Wake up, Johnny. 21st century.“ Page Eight je především televizní film a z toho hlediska je podle mě důležité ho hodnotit. V tom případě se jedná o velmi solidně natočené komorní drama s nádechem špionážního thrilleru. Rozhodně se nejedná o dokonalý snímek – scénář, kamera i režie jsou v pořádku, ale chybí mu nějaký zásadní zvrat, jak tomu u podobných filmů bývá. Někdy jsem měl ale docela problém, že se ve filmu až příliš mluvilo (a vím, že to asi ani jinak nešlo). Možná by šlo děj dokreslit ještě více tajemnou a napjatou atmosférou, než o všem tolik mluvit. Ale velký problém to nebyl. Protože ti, co mluvili, tak hráli výborně. A na skvělé obsazení film láká asi nejvíce. Skvěle své role zahráli Billy Nighy (v postatě jako vždy) a Rachel Weisz, zdatně jim sekundoval i Ralph Fiennes, i když ve filmu nedostal tolik prostoru (což byla možná škoda). Ani soundtrack není špatný, neruší a atmosféru buduje taky vkusně. Page Eight není ničím výjimečný film, ale za podívání určitě stojí, hlavně kvůli výborným hereckým výkonům.(14.9.2011)

Tenhle film nekomu sedne - nekomu ne, politicko-spionazni konspirace, ze soucasnosti, komorni po vsech strankach, nikam nespechajici, nikoliv vsak nudny. Jak nekdo poznamenal, atmosferou krapet pripomina Ghostwrittera, pekne stylizovane barvy a atmosfera. Herecka sestava Bill Nighy, Ralph Fiennes a Rachel Weisz. neni vubec spatna. Oceni predevsim fanousci Billa Nighyho, tyto postavy on proste umi, role takrka sita na miru. Zbytek spise pricmrndava, prijemny film pro fanousky komrneji pojateho zanru.(22.6.2012)

• Beastmaster4

Tuhle srajdu myslel někdo vážně? Bože! Nalákat mě na jména jako Rachel Weisz a Bill Nighy a pak mě chtít 99 minut mučit, tak to ne! Po 35 minutách jsem se bohudík osvobodil. Takhle nudnej a ukecanej film jsem dlouho neviděl. Člověk sice nečeká od všeho skvost, ale když po deseti minutách nedokáže soustředit pozornost na děj, protože krom několika bezduchejch keců se na obrazovce nic neděje, tak si řekne "snad se to rozjede". Bohužel nerozjede, pořád se to plouží ve svým nudným duchu. Herci z filmů jako MUMIE, UNDERWORLD nebo HARRY POTTER v agonii se zmítajícím pokusu na thriller, tomu říkám o fous vedle. Někdo dost přecenil svoje schopnosti....snad David Hare nehodlá v podobným stylu pokračovat...vlastně jak tak koukám, co natočil, tak by mohl raději přestat režírovat úplně ;)(1.1.2012)

• - Scenárista a režisér David Hare mal ako reakciu na ohlasy filmu v zálohe hneď celú trilógiu. (U_S_O)