Johnny Worricker je dlouholetý agent britské zpravodajské služby MI5. Je důsledný, pečlivý, trochu chladný a nikomu už moc nevěří. Jeho přesně nalinkovaný život ale naruší tajný dokument od jeho šéfa a nejlepšího přítele Benedicta Barona. Worricker v něm na straně osm objeví jednu důležitou informaci, která může zatřást se samotnou politickou špičkou, stabilitou celé organizace a může ovlivnit vztahy se Spojenými státy. Aby odhalil pravdu, musí Johnny opustit svou práci, a dokonce i svoji identitu. Mezitím se seznámí s novou sousedkou, jejich setkání ale možná není až tak náhodné, jak by se zpočátku mohlo zdát... (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Johnny je občas slabší v taktice, ale silný ve strategii." Tak ho tu máme, Johnnyho. Už jsem viděl rychlý, silný i přesně střílející agenty a to přesně Johnny není. On je jinej. Výjimečnej. A hlavně sešlej. Měl jsem o něj trošku obavy, že ho na cestě za pravdou zdrží nějaký prostatický problémy, ale místo toho ho zdržoval jen nekonečnej pokec se syrskou roštěnkou. Jak jsem však bystře zjistil, tak v některejch pasážích mě to docela bavilo, takže se dalšímu konspiračnímu setkání s Johnnym u kopírky asi nebudu bránit. ()

honajz

Ten jazzový podtón, kterému je podřízena i barva filtrů a kamera, se mi docela líbil. Jen škoda, že ze slibného začátku, slibujícího sofistikovanou hru kočky s myší, se vyklubala nakonec poměrně prvoplánová a povrchní červená knihovna, kde přední analytik MI5 má fakt, ale fakt dokonalý čuch na lidi, takže se nikdy nesplete a ví přesně, komu se v tom oboru lží dá, a komu nedá věřit. Mezitím ještě řeší vztah se svou dcerou a se svými dvěma předchozími manželkami z celkem čtyř, ale nic navíc v tom fakt není, snad kromě jistého patriotismu, jisté drobné nenávisti k Izraeli a nejasnému postoji k liberálním hodnotám. ()

Pilda17

Page Eight je film, který jde úplně mimo mě. Není to má krevní skupina a vůbec nic mě nepřesvědčilo. Jednu hvězdu aspoň za Rachel Weisz, Ralph Fiennes mě naopak zklamal. Nemám rád filmy, kde se jen mluví a nic neděje. Tohle je přesný důkaz filmu o ničem a kde vše je jen o kecání. Bohužel nic pro mě... 2/10 = 20% ()

verbal odpad!

Představte si thriller natolik strhující, že vás totálně přiková k obrazovce a pomalu vás nenechá napětím ani vydechnout! Představte si děj natolik akční a scénář natolik nabušený, že vám ruka s popcornem hned na začátku zůstane napůl cesty mezi mísou a překvapeně otevřenou ústní dutinou, s níž devadesát minut posedle zíráte na ten úžasný spektákl a až při závěrečných titulcích zjistíte, že jste si do huby dopravili osolený polystyrén, který vám do mísy napadal ze špatně obloženého stropu vašeho kýčovitého obýváku. Máte to? OK, v tom případě urychleně otočte na Stranu devět, aby vám ta krásná představa ještě alespoň chvíli vydržela, protože tohle jsou zabijácky nudné Hovory s vagínou a trestuhodné plýtvání skvělými herci, kteří vám v kanceláři MI(číslo si doplňte) vyžvaní díru do hlavy bez jakékoliv hlubší pointy. A není divu, když britským tajným službám vládne Voldemort! Tak brutální agónii jsem naposledy zažil u Tenké červené linie, a to jsem si vždycky myslel, že nic horšího už existovat nemůže. PS: Rád bych věděl, který z místních hrdinných nahazovačů schválil retrovoldovi ten obsah. Chlapec má evidentně "problémy s inteligencí " a neví, že mnohdy nestačí jen hodit text z imdb do translátoru. Vypátrat pak smysl takovéhoto paskvilu je vskutku úkol pro "výzvědné služby". ()

Fr

,,CÍLEM INFORMACE JE NAJÍT PRAVDU, NE POTVRZOVÁNÍ TOHO, V CO VĚŘÍME. HLEDÁME, CO JE TAM, NE CO CHCEME, ABY TAM BYLO“....... /// Johny je starej špión, kterej neztratil víru ve starý hodnoty. Proto mu musí bejt podezřelý, když ho začne balit (mladá) ženská. Konverzace s tímhle, s touhle, s dcerou, s kámošem s .... prostě hodně se mluví. Britský špionážní hrátky a rodinné hodnoty mají společnej problém – důvěru. Že by to byl vodvaz – to zrovna není, ale já tyhle konverzačky můžu a hlavně čekám, až Johny přestane bejt moudrej, držet se dál od problému a zrealizuje ty svoje nebezpečný myšlenky. Film o rodině, cti a národních hodnotách. Složité vyprávění pro ty, kteří chtějí poslouchat Billa Nighyho, jenž je (téměř) dokonalej. Stejně jako ve Wild Target. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na dovču jezdím k Západnímu břehu Jordánu, Dárfúru nebo Afghánistánu. (Podle počasí...). 2.) Co dělali Doyle a Bodie vím. Zajímá mě, co dělal major Cowley. 3.) Thx za titule ,,Adonai“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Scenárista a režisér David Hare mal ako reakciu na ohlasy filmu v zálohe hneď celú trilógiu. (U_S_O)