Po páde komunizmu sa vo východnej Európe rozrástol organizovaný zločin a pre mnohých  zločincov sa sídlom stala Praha... Nájomný vrah Ray Carver (Cuba Gooding Jr.) dostane objednávku odstrániť vedenie mafiánskej rodiny Tavanianovcov. Nepodarí sa mu však zabiť šéfovho zástupcu Demjana Ivanova (Louis Mandylor), ktorý sa zbabelo ukryl za dievča. Tú Ray zabiť nechcel, čím vlastne nesplnil úlohu, na ktorú ho najali. Objednala ho mafiánska rodina Suverovcov, pretože Tavanianovci porušili prímerie a zamiešali sa im do obchodov. Do ich sporu sa zaplietol aj český drogový boss Nikolaj Dvořák (Bogdan Uritnescu). Michail Suverov (Andrew Bicknell) sa rozhodne vyriešiť situáciu rázne a do Prahy povolá Alexeja Andrejeva prezývaného Vlk (Dolph Lundgren). Väčšina ľudí si myslí, že Vlk je len mýtus a v skutočnosti neexistuje... Ray medzitým prijme zákazku protistrany na zabitie Suverovcov. Vojna medzi mafiánskymi klanmi sa začína. Ray má v Prahe ešte jednu osobnú úlohu. Kedysi dávno v Spojených štátoch prijal objednávku na zabitie muža. Pri čine ho videla mužova malá dcéra Janice. Ray ju zabiť nedokázal a celý život ju z diaľky sledoval a ochraňoval. Nakoniec sa s ňou osobne zoznámi a ona náhodou zistí, kto Ray v skutočnosti je. Ten však nemá čas dievčaťu čokoľvek vysvetľovať, jeho úlohou je zabiť Suverova. Tajne prenikne do jeho sídla a zastrelí mladšieho brata Bobbyho Suverova (Leo Gregory) pred očami jeho priateľky. Práve ona prezradí, kto je vrah a Rayovi ide o život. Michaila Suverova zasiahli na jeho najcitlivejšom mieste, čo má jednoznačný dôsledok - vyšle Vlka na Raya. Ako dopadne súboj dvoch nájomných zabijakov? Pri bitke sa Rayovi podarí nad Vlkom zvíťaziť, ale nechá ho nažive. Ale až budúcnosť ukáže, či to bol dobrý ťah... (TV JOJ)

Lacike

Hned na zaciatok musim povedat, ze som sklamany, lebo sa jedna o najslabsi film talentovaneho rezisera beckovych akcniakov. Kratka verzia: je to sterilna nuda bez vyraznejsich scen. Ci uz podarenych, alebo nepodarenych. Co je pre mna ten najhorsi pripad. Dlha verzia: zapletka je hrozna nuda. Milionkrat videny pribeh o dvoch znepriatelenych gangoch, ktore si najmu zabijaka na svojho rivala, ktory ich postupne vykynoží je ozvlastnena len tym, ze zabijaci su dvaja. Lenze to ma hacik. Ustredny hrdina je absolutne nezaujimavy. Nie je to chyba herca. Cuba Gooding Jr. je podla mna dobry herec a ulohu by v pohode zvladol, ale scenar mu nedava prilezitost, aby si divaka ziskal. Cituje bibliu, tvari sa smutne a sleduje nejaku zensku a vam je uplne fuk z akeho dovodu to robi. To Lundgren dopadol ovela lepsie. Sice sa neda povedat, ze by jeho postava mala nejaky prepracovany charakter, ale to nevadi. Cely cas sa tvari neskutocne cool, evidentne si to uziva a ten pohodovy pocit sa mu podarilo preniest aj na divaka. Je jednoznacne najväscsim a prakticky jedinym kladom celeho filmu. Reziser sklamal v dvoch dôlezitych aspektoch v ktorych doteraz vynikal. Nedokazal dodat archetypovym postavam uveritelnost. Takze nefunguju jak hlavne postavy, tak vsetci ti ruskí gangsteri pôsobia skôr trapne ako hrozivo. A akcne sceny su neskutocne nevyrazne. Stale su sice o triedu lepsie ako tie neprehladne sracky, co tocia Keoni Waxman a dalsi experti so Seagalovej stajne. Ale nie su ani zdaleka tak napadite a adrenalinove ako v jeho predoslych filmoch. Akurat finalna prestrelka sa aspon trochu priblizuje ich kvalitam, ale fakt len trochu. Bitky su len dve a maju prilis jednoduchu choreografiu na to aby nejak ohúrili. To sa týka aj suboja Dolph vs. Cuba. A to ze Rumunsko tam vydavaju za Prahu ani nestoji za rec. Zdaleka mi to nepripadalo tak usmevne ako ked Bulharsko predstavovalo Bratislavu vo Van Dammovom srackoidnom majstrstyku Teror ve vlaku. Takze vysledkom je nudna jednohubka, ktore stoji za pozornost hlavne pre extrafandov Dolpha Lundgrena, ktory je fakt zabavny, ale ma prilis malo priestoru, aby vytiahol film aspon nad priemer. 4/10. ()

Lefty86

Za prvé: dost mě pobavil Dolph oblečený jako loutka na provázku a za druhé jméno českého mafiána Nikolai Dvořák, to je tak těžké dát mu křestní jméno české, když už to má být čech???? Překvapil mě první polovinu filmu dooost nevýrazný Cuba a příliš výrazný Lundgren, u kterého to dělalo ale to oblečení, jinak jeho postava byla sympatičtější a fandil jsem jemu. Taky jevidět že dost nabral a nepůsobí tak seschle jako v jiných filmech poslední doby. Jako celek to tak hrozné nebylo. ()

Morholt

Kaufmanovi ty béčkový střílečky jdou, to se zase musí nechat. Ale je pro mě záhadou, proč už podruhý obsadil do role zabijáka Kubu Juniora. Ten může blbnout s čoklama na sněhu, hrát tu druhou buznu v Lepší už to nebude a dejme tomu ještě salutovat v Pearl Harboru. Ale poslat ho na Dolpha? No to snad ne. A přitom v Sinner and Saints měl Johnnyho Stronga, kterýmu by tenhle part sednul jak prdel na hrnec a film by jednoznačně vytáhl k lepším číslům. Takhle to bylo jen na Lundgrenovi, kterej s ironickým úsměškem krosil jednoho Váňu za druhym. Bohužel měl málo prostoru. Jinak nechápu ty režiséry, proč nutěj herce do ruskýho přízvuku. Kua tak ať Rusáci mluvěj rusky, Amíci anglicky atd.. Takhle to působí dost směšně. Zejména Leo Gregory byl se svojí snahou marnej. Takže pane Kaufman je to za 2-3 a příště nechte Kubíka doma. 50% ()

bourec

Je dost zajímavý,že Kaufman natočí poměrně výbušnou pecku se sympatickým hereckým ansámblem,aby do dvou po tom natočenejch fillmech nasadil před kameru prkennýho Kubu ,a tim možná pohřbil svoje naděje k odrazu do vyšší ligy.Hra pro jednoho je samozřejmě lepší jak Hit list,ale prostě tomu něco(nebo někdo výraznější v hlavní roli)chybí.A tak jediný,co mě potěšilo byl fakt,že Dolfik se tady ukázal v poměrně lepšim světle,než ve svejch předešlejch filmech.60%. ()

Johnny.ARN

To máte tak. Jeden chce zabiť druhého, tretí zas toho prvého ale nakoniec aj tak všetkých vykilluje Lundgren so svojím psom. Neger úplne otrasný, bukurešstká Praha nič moc, prestrelky mohli byť o trošku reálnejšie. Jediné pozeratelné je Lundgren, boj na nože a samozrejme tá holka ktorá sa tam pripletie nikto nevie ako. Réžia dobrá. Kaufman vie točiť tieto B-čkové akčné thrilery. 2 z 5 ()

• Na konci filmu nastupuje Janice Knowles (Claudia Bassols) do taxíka, na ktorom je značka spoločnosti CCB, táto spoločnosť naozaj existuje a má sídlo v Prahe. (AdamesWWE)
  • Navzdory filmovému ději, který se odehrává v Praze, probíhalo natáčení výhradně v Bukurešti, rumunské metropoli. (Conspi)
  • Počas toho, ako cestuje hlavná postava autobusom a rozpráva sa so svojim šéfom, si môžeme vonku všimnúť vyvesené rumunské vlajky, avšak dej filmu sa odohráva v Prahe, teda v Českej republike. (Johnny.ARN)