Po páde komunizmu sa vo východnej Európe rozrástol organizovaný zločin a pre mnohých  zločincov sa sídlom stala Praha... Nájomný vrah Ray Carver (Cuba Gooding Jr.) dostane objednávku odstrániť vedenie mafiánskej rodiny Tavanianovcov. Nepodarí sa mu však zabiť šéfovho zástupcu Demjana Ivanova (Louis Mandylor), ktorý sa zbabelo ukryl za dievča. Tú Ray zabiť nechcel, čím vlastne nesplnil úlohu, na ktorú ho najali. Objednala ho mafiánska rodina Suverovcov, pretože Tavanianovci porušili prímerie a zamiešali sa im do obchodov. Do ich sporu sa zaplietol aj český drogový boss Nikolaj Dvořák (Bogdan Uritnescu). Michail Suverov (Andrew Bicknell) sa rozhodne vyriešiť situáciu rázne a do Prahy povolá Alexeja Andrejeva prezývaného Vlk (Dolph Lundgren). Väčšina ľudí si myslí, že Vlk je len mýtus a v skutočnosti neexistuje... Ray medzitým prijme zákazku protistrany na zabitie Suverovcov. Vojna medzi mafiánskymi klanmi sa začína. Ray má v Prahe ešte jednu osobnú úlohu. Kedysi dávno v Spojených štátoch prijal objednávku na zabitie muža. Pri čine ho videla mužova malá dcéra Janice. Ray ju zabiť nedokázal a celý život ju z diaľky sledoval a ochraňoval. Nakoniec sa s ňou osobne zoznámi a ona náhodou zistí, kto Ray v skutočnosti je. Ten však nemá čas dievčaťu čokoľvek vysvetľovať, jeho úlohou je zabiť Suverova. Tajne prenikne do jeho sídla a zastrelí mladšieho brata Bobbyho Suverova (Leo Gregory) pred očami jeho priateľky. Práve ona prezradí, kto je vrah a Rayovi ide o život. Michaila Suverova zasiahli na jeho najcitlivejšom mieste, čo má jednoznačný dôsledok - vyšle Vlka na Raya. Ako dopadne súboj dvoch nájomných zabijakov? Pri bitke sa Rayovi podarí nad Vlkom zvíťaziť, ale nechá ho nažive. Ale až budúcnosť ukáže, či to bol dobrý ťah... (TV JOJ)

AdamesWWE

[7/10] Cuba Gooding Jr. nahodí okuliare ala Stallone, tvrdý face a úsmev zabijaka kombinovaný so zamýšlaním sa o zmysle života, sprostredkovávané cez biblické monológy a chlapec si myslí že je tvrdý chlap, ktorý utiahne akčný film. Ale kdeže, Dolph Lundgren je jednoznačne najlepší z celého filmu, úplne perfektný a opäť raz nesklamal a len ma utvrdzuje v tom že má stále svoje vysoké kvality. Skvelé hlášky, tentoraz aj nezvyčajný look kde kombinuje hawajské košele a klobúčiky, k tomu zbrane do rúk a akcia sa môže začať. Lundgren tu v podstate iba zabíja, strieľa na cieľ pričom vždy trafí presne, nekompromisne - tak ako to má vo zvyku aj v iných filmoch, tá drsnosť z jeho strany v tomto filme neklesla. Jediné výhrady ktoré mám k akcií je hlavný súboj Lundgrena proti Cubovi. Villaim Kaufman natočil maximum, z toho vyťažili najviac čo sa dalo a Dolph tomu výrazne pomáha, ale Cuba Gooding Jr. naopak, pomerne škodí. No aj tak je to slušná akčná jazda, aj ked´ sa odohráva v Česku, s ruskými záporakmi, stále funguje na dobrej úrovňi a nepôsobí na mňa po žiadnej stránke béčkovým dojmom. Čakal som iba priemerný akčnák, ale dostal som viac, spokojnosť. ()

PetrVabruscak

Film měl pár hezčích záblesků a ruská mafie v ulicích Prahy to zrovna nebyla. Herecky prkenný Cuba Gooding Jr., předvedl pouze jednu mimiku, předčítání z Bible, skákání přes švihadlo a jeden kop z otočky. Romantiku typu: Zabil jsem tvého otce, protože si mi najali a budu tě za to chránit, je dojemná asi jako, když hospodyně krájí v kuchyni cibuli. Čert to vem! Je tady ještě Dolph Lundgren, připomínající Franka Sinatru na steroidech (nejlepší hláška filmu) a jeho pes. Dolfi si roli užíval a nekompromisně likvidoval, lámal prsty a chodil na procházky se psem. ()

civrss

Každý se musíme něčím živit, ale že oskarový herec spadne až na takovéhle dno, to bych si opravdu netipl. Pane bože, vždyť takhle otřesně zahraný a hlavně celkové špatný film jsem už dlouho neviděl. U Dolphíka jsme za ty roky všichni na jeho klasickou "nekvalitu", ale Gooding Jr. pro mě byl alespoň dodneška zárukou maličké filmové serióznosti. No otřesné akční Déčko se spoustou nelogických momentů, absolutně stupidní zápletkou, jako je válka mezi rusáckými rodinami, odehrávající se rádoby v Praze, přitom je to všechno natočený někde na Balkáně, z Prahy jsou tam tak maximálně záběry z Panoramy. Film má 91 minut a stejně se mi podařilo na posledních deset usnout. Asi taková lambáda to byla. ()

mzss1

No, nevím. Režie, co se týče kamery fajn, souboje a přestřelky jsou velmi přehledné. Ale příběh tam ve filmu snad ani není. Film je usekanej, vždy následuje pár dobrých scén, ale asi mi nesednul žánr. Cuba Gooding Jr. No myslel jsem, že bude v pohodě, ale moc mi nesednul. Lundgren to naopak aspon zachránil. V podstatně film člověka dokáže zaujmout, furt se něco děje, nedavno jsem si film pustil znova a bavil mě více, 3 hvězdy nechám stejně, tu čtvrtou si to nezaslouží, ale hodnocení vidím tak na rovných 60% = *** ()

sochoking

V tomto neuveriteľne tupom a stupídnom céčkovom béčku, na ktoré som sa nechal ukecať v slabej chvíli, aby som neurazil, sa vyskytuje asi najviac krivých držiek a ovisnutých kútikov počnúc samotným Kubom Juniorom a končiac fantasticky namakaným rusáckym akcentom Leonida Gregorijskeho: ''No, šud bi dééér...'' ! Oni snád' do úloh gangsterov najali i samotných posunovačov na dráhe z Hlaváku... ()

• Počas toho, ako cestuje hlavná postava autobusom a rozpráva sa so svojim šéfom, si môžeme vonku všimnúť vyvesené rumunské vlajky, avšak dej filmu sa odohráva v Prahe, teda v Českej republike. (Johnny.ARN)
  • Na konci filmu nastupuje Janice Knowles (Claudia Bassols) do taxíka, na ktorom je značka spoločnosti CCB, táto spoločnosť naozaj existuje a má sídlo v Prahe. (AdamesWWE)
  • Prvý dialóg hlavnej postavy zaznie až v 30. minúte. (Johnny.ARN)