Po páde komunizmu sa vo východnej Európe rozrástol organizovaný zločin a pre mnohých  zločincov sa sídlom stala Praha... Nájomný vrah Ray Carver (Cuba Gooding Jr.) dostane objednávku odstrániť vedenie mafiánskej rodiny Tavanianovcov. Nepodarí sa mu však zabiť šéfovho zástupcu Demjana Ivanova (Louis Mandylor), ktorý sa zbabelo ukryl za dievča. Tú Ray zabiť nechcel, čím vlastne nesplnil úlohu, na ktorú ho najali. Objednala ho mafiánska rodina Suverovcov, pretože Tavanianovci porušili prímerie a zamiešali sa im do obchodov. Do ich sporu sa zaplietol aj český drogový boss Nikolaj Dvořák (Bogdan Uritnescu). Michail Suverov (Andrew Bicknell) sa rozhodne vyriešiť situáciu rázne a do Prahy povolá Alexeja Andrejeva prezývaného Vlk (Dolph Lundgren). Väčšina ľudí si myslí, že Vlk je len mýtus a v skutočnosti neexistuje... Ray medzitým prijme zákazku protistrany na zabitie Suverovcov. Vojna medzi mafiánskymi klanmi sa začína. Ray má v Prahe ešte jednu osobnú úlohu. Kedysi dávno v Spojených štátoch prijal objednávku na zabitie muža. Pri čine ho videla mužova malá dcéra Janice. Ray ju zabiť nedokázal a celý život ju z diaľky sledoval a ochraňoval. Nakoniec sa s ňou osobne zoznámi a ona náhodou zistí, kto Ray v skutočnosti je. Ten však nemá čas dievčaťu čokoľvek vysvetľovať, jeho úlohou je zabiť Suverova. Tajne prenikne do jeho sídla a zastrelí mladšieho brata Bobbyho Suverova (Leo Gregory) pred očami jeho priateľky. Práve ona prezradí, kto je vrah a Rayovi ide o život. Michaila Suverova zasiahli na jeho najcitlivejšom mieste, čo má jednoznačný dôsledok - vyšle Vlka na Raya. Ako dopadne súboj dvoch nájomných zabijakov? Pri bitke sa Rayovi podarí nad Vlkom zvíťaziť, ale nechá ho nažive. Ale až budúcnosť ukáže, či to bol dobrý ťah... (TV JOJ)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller od Williama Kaufmana. Má priemerný príbeh o nájomnom zabijakovi, ktorý je najatý jednou zločineckou organizáciou, aby zlikvidoval šéfa druhej, čo sa mu aj podarí, ale následne dostane za úlohu zneškodniť svojho pôvodného zamestnávateľa a tak sa ocitá v sieti niekoľkých organizácií, ale v tom čase je najatý aj iný skúsený zabijak, aby ho dostal. Spracovanie nie je zlé, nič tu neprekvapí a dejovo tu ani nemá čo výraznejšie zaujať, ale dá sa na to bez problémov pozerať a v rámci svojej kategórie je to celkom obstojná zábava. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Tvoria ju hlavne prestrelky, ktoré sú síce obsahovo dosť jednoduché, väčšinou len jeden zabijak postrieľa väčšiu alebo menšiu skupinu protivníkov bez nejakých originálnejších prvkov, ale zase všetky sú dobre natočené, zaujal ma hlavne kamerový štýl pri streľbe odstreľovacou puškou, s dostatkom zabitých a s dobre natočenými priestrelmi, takže pre potreby filmu to s prehľadom stačí. A okrem toho ma potešila aj slušná Lundgrenova väčšia bitka. Jediným sklamaním je spoločný súboj oboch nájomných zabijakov, nie, že by bol zle natočený alebo kvôli nudnej choreografi, toto je v poriadku, ale sledovať Lundgrena, ako dostane čo i len jediný úder od Cuby Gooding Jr. je otravné a o výsledku súboja už radšej ani nehovorím. Herecké obsadenie na mňa pôsobí skôr rozporuplne, na jednej strane je tu Cuba Gooding Jr. v hlavnej úlohe, ktorý je jednoducho slabý a miestami aj hrozný. Nikdy som proti nemu nič nemal, ale v tomto žánri skutočne nemá čo robiť. Jeho unavený výraz a hlas, kedy celý čas pôsobí ako tesne pred smrťou, pričom jeho úsmev, ktorý sa objaví asi raz za celý film už pôsobí ako posledný kŕč a k tomu ešte tie otravné filozofujúce reči a citáty z biblie, horšieho akčného hrdinu si ani neviem predstaviť. A jeho pravým protikladom je tu Dolph Lundgren, ktorý je zase skvelý v každom zábere, úlohu si viditeľne užíva, má výborné reči a v akcii mu to ide stále dobre. A bavili ma aj hlavní záporáci. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, je to samozrejme stále videofilm natáčaný vo východnej Európe, ale Kaufman stále dokazuje, že vo svojej kategórii patrí medzi to najlepšie, okrem vizuálne dobre zvládnutej akcie ma príjemne prekvapilo aj prostredie v podobe dobre zvolených interiérov a vedľajšie postavy, takže to Rumunsko tu aj celkom zanikne. Vyššie hodnotenie síce nedávam, toto nie je práve môj typ zápletky a Cuba Gooding Jr. by sa mal zase radšej vrátiť ku komédiám alebo niečomu inému, len sa od akčných filmov držať čo najďalej, ale minimálne kvôli skvelému Lundgrenovi a obstojnej akcii sa to oplatí pozrieť. 62% ()

sedm.1

Velmi milé překvapení, které má jednu velkou slabinu a několik výrazných pozitiv. Tou slabinou je hlavní hrdina. Nejde tedy ani tak přímo o samotnou postavu, jako spíš o jejího představitele. Cuba Gooding Jr. tu totiž vážně perlí v tom nejhorším slova smyslu, je nudný, otravný a otrávený, nezábavný, v mých očích tomu filmu zkrátka jednoznačně ublížil právě jen on, neboť vše ostatní bylo prostě překvapivě výtečné. Když bych pokračoval například v obsazení, Lundgren ve vedlejší roli zabijáka doslova září, svou roli si dokonale užívá, jako by z něj spadla tíže zodpovědnosti za hlavní roli a je tu prostě jednoznačně hvězdou, hláškuje, je cool, má koule a navíc, jeho souboje vypadají po dlouhé době skutečně choreograficky výborně, nejsou hloupě sestříhané, zkrátka baví a jeho kopy mě doslova nadchly. Ovšem i ostatní postavy, tedy především ty záporné, jsou obsazeny velmi dobře a mají šťávu. Zápletka je pak samozřejmě béčková a naivní jako vždy, nicméně má spád, pořád se něco děje, akce je dost a je slušně zpracována, ikdyž tentokrát poměrně málo krvavá a dokonce mě tu zaskočila i slušně navozená atmosféra, prostě William Kaufman mě hodně překvapil a je především jeho zásluha, že celé toto béčko šlape jako hodinky. A jsem s títmo filmem dokonce spokojen natolik, že mu odpustím i to neuvěřitelně imbecilní a naivní míchání Rumunska s Českem narvaným až po okraj rusákama , ikdyž několik momentů je vážně už na přesdržku :-)! Ale jinak perfektní béčko. ()

kaylin

Tenhle film by se dal charakterizovat velmi snadno - Dolph Ludgren v plné formě. Tenhle chlapík si tu roli skvělého zabijáka naprosto užívá. Jeho postava je jako ocelová, jeho obličej jako kámen. Když se usměje, víte, že někdo skončí hodně špatně. Je to drsňák v tom pravém smyslu, který když udeří, tak to opravdu bolí. Dostal více prostoru než v prvním filmu "Expendalbes: Postradatelní", což je jenom dobře. Tenhle akční film si doslova ukradl pro sebe, a to zde přesto má málo prostoru, alespoň ve srovnání s Cubou Goodingem Jr., který je také nájemným vrahem, jež se vydal do Česka, nebo něčemu hodně podobnému, aby zde vyřešil určité problémy v ruské mafii. Je to takový čistič, což přiznává i na začátku. Jenže kromě toho, že se utkává s mafiány a vychází z toho s čistým štítem, jeho cesty se zkříží právě i s Ludgrenem. Jejich konfrontace je výborná a člověk má pocit, že ten obrovitý Švéd je víc než jenom obyčejná akční mlátička. On totiž opravdu hraje. Já vím, nebudeme to zase zveličovat, pořád hraje jenom v rámci žánru, ale dobré, skutečně dobré. V bílých kalhotách, havajské košili a klobouku je skvěle zapamatovatelný, je to jedna z těch postav, které by si zasloužily klidně i více filmů, což se sice nestane, ale přesto jsem rád, že jsem zrovna tenhle film viděl. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

tterez

!! Bez špetky fantazie, absolutně d3m3ntní (pardon) dialogy. "Ženská je zticha na diskotéce, kde všichni řvou a chlap jí řekne drž hubu..?" "Nájemnej vrah zachrání nájemnýho vraha?" ..jako proč? je tam jedna blbina za druhou.. Asi to psal pěknej pitomec, a ještě větší to mohl podle takovýho usekanýho scénáře natočit. Ztráta času! A já si jdu do kasičky hodit hodně peněz za ošklivý vyjadřování :-D ()

kenkaku

Film mnoha názvů :). By jeden nevěřil jak je těžké přeložit "náboj v komoře"... Ale k věci. Film je to zajímavý. Děj se odehrává v Praze (a je točen opravdu v Praze... z 50%. Zbytek je Rumunsko). Vše je namixované tak, že se to tváří jako jedna lokace a v tom je sledování filmu zábava. I když o tohle jim asi primárně nešlo ;). Překvapila mě účast Cuba Goodinga v ultra béčku jako je toto a na to že zde hraje i Lundgen (a nepochopte mě zle, to ho já celkem můžu), je to koukatelné. Dokonce bych řekl, že právě Dolph celý film táhne. Iritující momenty skoro žádné, natočené je to solidně a děj hezky odsejpá (scénář jednoduchý a stylu filmu sedí). Škoda, že vše působí tak lacině... Jinak bych se nestydil dát i víc. ()

• Počas toho, ako cestuje hlavná postava autobusom a rozpráva sa so svojim šéfom, si môžeme vonku všimnúť vyvesené rumunské vlajky, avšak dej filmu sa odohráva v Prahe, teda v Českej republike. (Johnny.ARN)
  • Navzdory filmovému ději, který se odehrává v Praze, probíhalo natáčení výhradně v Bukurešti, rumunské metropoli. (Conspi)
  • Na konci filmu nastupuje Janice Knowles (Claudia Bassols) do taxíka, na ktorom je značka spoločnosti CCB, táto spoločnosť naozaj existuje a má sídlo v Prahe. (AdamesWWE)