Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

• Tylos

Po všech stránkách plochý film...vše už tu někdy bylo, vše už se někdy odehrálo, vše už bylo lépe vyprávěno, ani mi nevadil nízký rozpočet, o to hezčí záběry na těch pár míst mohlo být nalezeno....Nicméně za shlédnutí tento film nestojí...Konec film má....jen to rozloučení se Seanem Beanem mohlo být důstojnější....a to že se mu narodila dcera?????(1.10.2014)

a když se začalo něco dít, tak to skončilo(17.7.2011)

Nenechte se odradit poměrně nízkým hodnocením, vůbec to nebylo zlé! Nějaké ty nelogičnosti, komornost, divná hudba atd. jsou jen malé nedostatky. Komando v Norsku proti SSákům s tajným úkolem, tohle já můžu-3,5*(27.9.2011)

• hiroshima

Takových filmů už to bylo. Druhá světová, tajná akce, speciální jednotka. Vpád na nepřátelské území... Poskládejte sympatickou grupu a máte vyhráno. Zde byli všichni stejní, stejně nevýrazní, stejně nudní. (snad jedině Sean Bean byl vyjímka) Přidejtě k nim ženu, co drží zbraň jak papež hever a o průser je postaráno. Další věc je akce. Po úvodní nemastné, neslané akci si na tu další počkáme dlouhých 60 minut. Mezí tím máme možnost vidět jen vyvraždění Norské farmy nacisty a to je žalostně málo... Za krásné horské prostředí a Seana Bena dávám dvě hvězdy....(27.7.2012)

Film mě připadl dost odbitý: výcvik, a pak celá akce šla hrdinům nějak od ruky. Ikdyž jich nakonec pár zahynulo, mělo to vše až příliš rychlý spád. Trochu to zachránila hudba M. R. Plowmana http://www.youtube.com/watch?v=ZORivCZMQqY(11.2.2013)

To je hodně tuctovej Tucet špinavců.Zase je to takový realistický,protože kolik vojáků z tuctu je netuctově vtipných,že..Natož z osmi.Takže tady jeden.D.Dyer.A to je jaksi potíž,protože ten se hodí na přivožralý britský chuligány skvěle a takovýho přerostlýho Švejka by určitě taky dal,ale u Commandos by šel nejspíš tak za kuchaře.Nebo okamžitě do kopru.Nemluvě o tom malym chcípákovi,kterej asi 3x omdlel,tak jsem furt čekal,že vyjeví nějakou obzvlášť vykutálenou zabijáckou dovednost,čehož jsem se nedočkal.Tedy pokud se za ní nebere telepatická schopnost zasalutovat vteřinu před dírou do plic.(7.1.2012)

• WillyMarks

no tak po tomhle jsem vážně už mimo mísu :D nejen že je to Béčko, ale peníze byli snad jen na polovinu filmu, poněvadž ten konec, to netuším, prostě nemůžu z toho. Jediný důvod proč jsem se na toto podíval byl Sean Bean, jelikož jsem chtěl zjistit jestli tu umře, stejně jako ve všech jiných rolích, no a co se dozvím??? nic , jedno velký nic...prostě koukáte a najednou titulky, tak kde to jsme? členové upa supa nejlepšího komanda vypadají jak zevláci a velitel SS jednotek vypadá jak teplej, a ještě se snaží hrát si na drsňáka. K tomu neverbální povely mezi vojáky jsou na úrovni dětských let :D Ach jo, jsem vážně znechucen naprosto vším. Přitom tenhle skutečný příběh je skvělým námětem pro nějaké drsné válečné drama, ale takhle to zprznit.... Všechno je tak laciné - kamera, střih, herecké výkony...možná ta hudba by celkem ušla, ale jinak nic... Buď všechny peníze a naděje vložili do Edda Starka a zapomněli na film, anebo ho museli opít natolik, že tu roli přijal.... hroznej odpad!(21.3.2012)

• Mallinali

Tak válečný film, ve kterém napochoduje německá jednotka úmyslně a komplet před hlavně krytých, zhruba stejně početných ale z přesily(!) vyděšených commandos, aby je provokovala mučením jejich kamaráda je jistě vojensky přesná, stejně jako scéna kdy němečtí pěšáci nemají při nočním přepadu nic lepšího na práci, než pochod před hlavně nepřátelského kulometu. Přínosná je i soucitná střelba do vlastního vojáka když mohli sejmout nekrytého nepřítele všude okolo včetně velícího důstojníka. Vážně jsem se při tomhle snímku vzdělal v umění válečném a možná taky přestanu chlastat, neboť jsem konec naprosto nepobral - kdo, co, komu, čím...prostě taková bavorská kamasutra...kde je bílých míst jak v porodnici Ku-Klux-Klanu.(25.7.2013)

Po přečtení zdejších negativních příspěvků jsem čekal větší béčkový propadák, ale zase tak hrozné to nebylo. Příběh mě bavil a Sean Bean mě nezklamal. Jelikož mám nastavenou laťku hodně vysoko (u těchto výpravných misí z 2.světové války) díky 43 let starému filmu Kam orli nelétají, tak pochopitelně vše už beru s rezervou a nečekám šokující překvápko. Ty orly doporučuji všem!(21.10.2011)

Musím souhlasit se všemi co dali 4 hvězdy, film je podhodnocený. Navíc každý kdo hrál Commandos nebo Hidden and Dangerous, tomu ten příběh ani nemůže přijít nějaký divný nebo o ničem. Film byl dle mého názoru k méně známému hereckého obsazení je dost dynamický a ti co chtějí akci tak ti při sledování tohoto filmu nemůžou naříkat, že tu nic nemají. Taky uznejte kolik filmů o commandos znáte ? Kolik z nich se odehrává v tak krásné severské krajině? Na rok 2011 to dokonce předčí i naše Lidice. Jediné co mě trochu trklo byly počítačové animace výbuchu, jinak sem si ten film naplno užil !(9.1.2012)

Válečné filmy nejsou zrovna moje parketa, ale ze začátku to bylo velké nadšení a na konci pak veliké zklamání... tedy jestli to mělo vůbec konec8-)(16.4.2012)

• Hapretor

Málo akční, málo atmosférické. Místy vtipné, však ne dobře zahrané. Jen na zabití času. Sean Bean nevýrazný. Pro toto je ho škoda. Chci další nové fantasy plné akce, krve a silného děje s charismatickými postavami. Ať třeba zfilmujou Diablo. Sean Bean v roli válečníka to by snad šlo, ne? - Jako Boromir byl dobrý, zapamatovatelný.(8.8.2012)

Jak už tu psal Malarkey,tak i já jsem si zavzpomínal na vynikající hru Commandos 2.Jinak film není až takový průser,jak jsem čekal,ale žádný zázrak to také není.Takový průměr.(17.8.2019)

• Chundys

Zbytečný (dáli se vůbec říct) válečný film ! Totálně nesmyslnej a dementní konec ! Ach Boromire :-( do čeho si se to pustil ???(29.1.2012)

Už z prvních záběrů jde jasně poznat, že se nejedná o nabroušený válečný trhák, který bude lámat žebříčky návštěvnosti. Stěžejní je ale slovo 'válečný', což tenhle film je a za to si zaslouží pochvalu a body k plusu. Není to žádné politické tlachání o válce, nýbrž příprava na akční konflikt se vším všudy. A i když to není žádný blockbuster zasypaný milionovým rozpočtem, i tak jsou kostými a repliky zbraní věrohodné. V hlavní roli se dokonce prosazuje známý S. Bean, který tomu vlastně i velí (doslova). Vytknul bych především upjatou přímočarost a častější logické nešvary, ale za to se člověk dočká akce v podobě napadení nacistické základny nebo výcviku elitního komanda. [61%](16.1.2013)

• SPDB

První třetina šla, potom utahaný a nudný.(19.3.2013)

• Tormentor665

Tohle mi připomíná stylem britské podprůměrné válečné filmy z konce 60. let jako například Ponorka X-1. Tedy málo komparzu, slabý děj, žádný silnější moment, neuvěřitelně hloupí Němci nabíhající pod kulky tak, že to není vtipné a samozřejmě silné ahistorické zkreslení. Jak už si všimli ostatní, připomíná to trochu počítačovou hru. A to je taky jediná změna.(7.10.2014)

Zbytečně podhodnocený film. Asi málo lidí ví, že ve válce existovali nějací Commandos. Ale právě při sledování tohoto filmu by si měli uvědomit, že nejde o válečný velkofilm a akčňák, ale o příběh na základě skutečných událostí.(29.12.2016)

tak já nevím, asi jsem se zbláznil, ale nějak nesdílím zdejší zklamání. popravdě na tom filmu není nic moc, co by mi vyloženě vadilo a všechno parádně zašlapalo a zapadlo.. a ten konec? ale jděte, co byste na něm chtěli měnit? u mě dobrý.(24.7.2011)

Půl tucet špinavců v kacie. Trochu slabší, první dvě třetiny filmu se prakticky nic neděje, ale ta závěrečná stojí zase za to!(5.11.2011)

• TommyDiamond

Takže toto mělo být adrenalinem nabité akční dobrodružství? To jsem si ani pustil něco jiného ne? Natočit dneska pořádný film z 2. světové války není vůbec jednoduché. Všechny důležité momenty války už byly zvěčněny v jiných filmech a tak najít pořádné téma na film je skoro nemožné. Tento film se mi nelíbil z mnoha důvodů. 1) slabý příběh, 2)komorní a nudná atmosféra 3) myslím, že jedna jednotka by invazi do své země asi neodvrátila 4) S příběhem měl něco společného Ian Fleming tvůrce Jamese Bonda, kdyby ale tohle viděl určitě by se odracel v hrobě. Celkově 25%(11.11.2011)