Čas hrdinů

Age of Heroes

Válečný / Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 2011, 90 min

• Tylos

Po všech stránkách plochý film...vše už tu někdy bylo, vše už se někdy odehrálo, vše už bylo lépe vyprávěno, ani mi nevadil nízký rozpočet, o to hezčí záběry na těch pár míst mohlo být nalezeno....Nicméně za shlédnutí tento film nestojí...Konec film má....jen to rozloučení se Seanem Beanem mohlo být důstojnější....a to že se mu narodila dcera?????(1.10.2014)

• mira007

Naprosto exkluzivní námět ( britské komando vysazené v týlu nepřítele dle skutečné události ) a skvělý Sean Bean plus Aksel Hennie ( který hrál norského odbojáře v daleko lepším a realističtějším Max Manus ) a přesto tenhle film promrhal svůj potenciál, protože působí nějak televizně, nevtáhne do děje a působí sterilně a celkově nevěrohodně. Škoda. PS: První půlhodinu tam furt někdo jenom řve a dostat se jako divák až k akci vyžaduje trpělivost .(16.1.2018)

• Ondrew

Ach jo. Mrzi ma, ze prave tomuto filmu udelujem podriemerne hodnotenie. Ukryval sa vnom, dla mojho nazoru, celkom slusny potencial, no napokon sa to cele pretavilo do vojnoveho becka. Co ma vsak prekvapilo asi najviac, bola ucast Seana Beana. Zda sa, ze sa uz da nahovorit na hocico. Paradoxne hudba, ktora tu irituje viacerych diskutujucich, mi nepripadala byt minusom, prave naopak. Skor mi na filme ako takom prekaza, ze taky nadejny namet, ktory v podstate zobrazuje polozenie zakladov dnesnych britskych specialnych jednotiek S.A.S., tvorcovia (ucite i kvoli rozpoctu) nepreviedli do vskutku viac putaveho spracovania. Veeelka skoda, no snaha sa ceni. 45%.(18.10.2011)

Mě to až tak tragické nepřipadlo. Ano, bylo to takové hodně béčkové, ale ve srovnání s rádoby válečnýma filmama 70 a 80 let kde to byla často komedie je tohle skvost. Nejhorší byla ta zplácanost, podivné chování a množící se SS a finální chování commandos. Potenciál tam byl, a po letech mohl být vynikající film z WWII, takto to skončilo na průměru a kazily to i nízkorozpočtové triky. 3+(22.10.2011)

• rigby

Jeden z mnoha válečných filmů. Tenhle je navíc silně chlapsky tvrďácký. Jediným plusem jsou pěkné exteriéry.(24.10.2011)

• Fell_Beast

Z nejlépe vycvičených vojáků v Anglii, nejlépe střílí vědec a holka se vzduchovkou....Commandos se učí střílet z Německých zbraní, ale ve filmu si je, ač jich je všude plno, nevezme jediný člen Commandos....neustálé brečí, že nemají munici, ale když jim padne kamarád, tak místo doplnění munice koukají do blba a brečí....při tréninku je jim neustále vtloukáno do hlav, že se nesmí nechat chytit a ať si tedy šetří po jednom náboji pro sebe....první dva, kterým dojde munice, běží k němcům a vysvětlují jim, že nemají čím střílet....to si mysleli, že jsou na paintballu nebo co?!....(26.11.2011)

Moje oblíbená hra Hidden and dangerous na filmovym plátně, dalo by se říct. Hrdinsky americkej keců jsem hlavně v závěru čekal víc, bonus pro film, že jsem se splet, i když heroická hudba byla volená asi záměrně jako náhražka za dialogy, na který někdo neměl fantazii. Určitě škoda, že ve filmu o takovej elitní jednotce je tak málo akce. A když už, tak neni moc povedená, tohle téma by se i v danejch omezenejch podmínkách dalo udělat líp.(21.12.2011)

• Ace.A.T.L.

Parta z Dolní Horní se sešla, vyprala si mudůry na reenacting z druhý světový a šla běhat po poli kolem jednoho statku. Zdálo se to jen mě, že i ten noční přepad antény byl u toho samýho baráku? Co se příběhu týká, to je půlka mojí první hvězdy. Druhá půlka je za hlavní postavu Seana Beana a celá druhá hvězda je za to, že alespoň Češi měli šanci něco nadabovat a něco si vydělat :o) Jinak tenhle film absolutně ne. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU(8.11.2012)

• blekekeke

Moc hrdinství najednou, kdyby se aspoň malinko někdo snažil o reálnější pohled, takhle to bylo dost levně hrdinské a vzbuzovalo to odfláknutější dojem.(14.11.2012)

• ludovit14

Čas hrdinov na to,že je to podľa skutočných udalosti,je veľmi zle spracovaný a podaný príbeh o vojakov z 30. komanda.Prvá polovica filmu je veľmi zlá a nudná,až sa divím,že som film nevypol.Potom už,ako sa dostanú do Nórska začnú vojnové scénky-prakticky až do konca filmu.Tie sú veľmi zlé spracované a miestami až smiešne-ale hlavne sú nedôveryhodné.Ďalej tento film zdobia slabé herecké výkony na čele s Sean Beanom.Občas nejaká scénka zaujme,ale ako celok to pôsobí veľmi laxne.Celé to pôsobí,ako rozprávka.HOD:27%.Škoda času!PS:neviem koľko stál tento film-ale myslím si,že to bolo okolo $ 8,30.(26.8.2013)

• LeePriest

Ze začátku to vypadalo ještě celkem slibně, a za to uděluji 2 hvězdy. Od okamžiku, kdy hlavní představitelé seskočili z letadla a pustili se do úkolu, šlo všechno stylem "tududutůůůůů". Když se objevili nepřátelé, kteří si to hezky rázovali na běžkách, připadala mi situace celkem komická. Jakmile začala samotná akce, stala se z toho naopak tragédie.(6.3.2014)

• Pythonator

Šón Fazol nám nějak zestárnul a ztratil cit na výběr rolí. Možná za to nemůže, protože z tohohle mohl být dobrý film. Jenom kdyby scénáristé vymysleli lepší konec a kdyby najali kameramana namísto epileptického staříka, který za kamerou nejspíš stál a dost možná při tom masturboval. Tento trend točit filmy z ruky digitálem se mi začíná zajídat. Kde jsou ty časy, kdy filmaři používali klasické kvalitní kamery a věděli, co jsou to stativy, jeřáby, koleje, apod.(17.1.2015)

• Ukrizku

Ohraná ubohá buzerace v přípravce, sadistickej němčour a konec bez konce. Dohromady zbytečná podívaná.(23.2.2017)

Vcelku o ničem, nic neříkající děj bez napětí a spádu!!Maličko to vylepšil závěr!?(19.1.2018)

Možná ne dokonalé, ale alespoň v mezích reality. Kdyby se film produkoval o trochu západněji, tak by tam bylo víc krve, víc mrtvých nácků, míň ztrát a ještě sex na seně. Takto to zůstalo blíže dokumentu než akční kravině - pokud tedy beru příběh. Pravda dialogy zabolí a veškerá kreativita se omezila pouze na příběh. Znovu už to vidět nemusím, přesto nešlo o ztracený čas a prozatimní hodnocení bych řekl, že filmu trochu křivdí. Na druhou stranu - když se zamyslím nad dějem, pak narazím na druhý problém...skutečný příběh tohoto filmu začíná někde na 40.minutě, předtím se řeší výcvik, ale ne záživně, jako např v 9.rotě, ale nudně a opět v doprovodu přihlouplých keců. Jako němý film by tohle možná obstálo lépe :-)(19.7.2011)

• Paokara

nízkorozpočtová sračka se špatnými hereckými výkony,kamerou,střihem atd...Seanovy se divím,že tohle vzal!tfuj,tohle byl zase 90ti minutový průser!!(18.10.2011)

• joywork

Čekal jsem akční snímek z období druhé světové války, který bude mít patřičné grády a dostal jsem slabý odvar ! Ani fakt, že se jedná o příběh podle skutečné události, věrohodnosti snímku nepřidal. Nudné pasáže výcviku, výsadku, sledování skupiny esesáckou jednotkou - samotná akce a závěr - nic z toho mě neslovilo.Škoda.(19.10.2011)

• avalon999

slabé, slabé a ešte raz slabé na vojnový film... poriadnej akcie minimum a už keď to vizerá, že sa to rozbehne, skončí to opäť pri ničom...(19.12.2011)

ziadny velkovypravny film, ale zaujimave pozriet.(9.4.2012)

• SNCF

Co jen říct? Jsou průkopníci slepých uliček, a pak jsou tu ti, kteří se ve slepé uličce zcela ztratí. A právě toto je případ toho, jak z válečného filmu udělat cosi neskutečného.(20.7.2012)

• PORTER44

Slabá válečná podívaná ,určitě zajímavá příběhem, další válečná akce Britů tentokrát zaměřená na Norsko o které jsem nevěděl ale filmové zpracování se moc nepovedlo jak režijně tak hereckými výkony.(8.6.2015)