Na úspěchy vojáků, kteří bojovali ve 30. komandu, by měl být hrdý celý národ. Tento film vypráví skutečný příběh jedné z nejdůležitějších elitních jednotek v historii britských ozbrojených sil. Kvůli tajnému charakteru akcí není mnoho lidí, kteří by o jejích osudech věděli. A přesto členové jednotky riskovali životy, aby chránili svou zemi. Film Čas hrdinů se s hrdostí nechal inspirovat jejich odvážnými činy. Čas hrdinů je britský akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Z jeho zkušeností čerpají britské speciální jednotky dodnes. Sean Bean (Pán prstenu, Zlaté oko) a Danny Dyer (Biznis, Hooligans) se přestavují v hlavních rolích adrenalinem nabitého akčního dobrodružství, ve kterém se naši hrdinové po bitvě na plážích Dunkirku vydávají do norských hor na nebezpečnou misi za nepřátelskou linii, která, pokud bude úspěšná, může výrazně ovlivnit průběh války. (oficiální text distributora)

Trailer

Pump

Je smutné, jak závěr filmu dokáže ovlivnit váš filmový zážitek. Tady ubral snad 2 hvězdy. Film od počátku směle kráčí ve šlépějích, které pro něj vyšlapala taková esa, jako například film Tucet špinavců a další žánrově podobné lahůdky. Bohužel v závěru to film vezme střemhlav do země a pilot se ani nestačí katapultovat. Dle mého skromného úsudku, je to zapříčiněno tlakem produkce na dokončení projektu nebo nedostatečný rozpočet. Je to veliká škoda! Herecké výkony jsou bravurní a části děje poměrně neokoukané. Tento válečný film vám mohu vřele doporučit, ale v závěru se obrňte. Vyhnete se zklamání, jaké potkalo mě. Dovolím si poznámku -> pro milovníky herectví Seana Beana, je tento film povinnost, jako ostatně všechny válečné filmy od dob Bravo Two Zero. ()

blackrain

Adrenalinem nabité akční dobrodružství? Kde? Asi distributor viděl úplně jiný film než já. Po této stránce to byla slabá válečná podívaná, které kraluje Sean Bean. Nepotřebuju se při sledování koupat v krvi a být u toho nervní a hryzat si nehty strachy, ale krapet této ingredience by neuškodilo. Jen maličko okořenit a zamíchat pěkně ode dna. Příběh je to jistě zajímavý, ale jeho zpracování už bohužel ne. 30. komando Iana Flaminga by si zasloužilo určitě lepší film. ()

Woody77

No popravde cakal som viac. Pribeh ma co do seba . Pribehy a osudy ludi pocas 2.sv. vojny to je nevycerpatelna studnica.Problem vidim vsak v tom ,ze nie je jedno kto do nej nacrie.A toto je specificke aj pre tento film.Skoda Seana Beana pre tento KAPUSTOVY film. Cudujem sa mu.... avsak ked si to zoberiem tak scenar spociatku mohol byt napisany dobre a zaujimavo avsak postupne sa aj z scenara vyklulo toto.Prevedenie stoji za odobratie licencie na tocenie. Nechcem zhadzovat cudziu pracu a snahu ,ale ozaj nie je co komentovat a tento film patri do prepadliska filmoveho smetiska. ()

lennyd

Major Jones (Sean Bean) ke konci druhé světové války dostává tajný úkol. Vytvořit speciální jednotku, a s ní získat plány radarových věží německých vojsk v Norsku, a tyto věže i zničit. Kromě ověřených mužů se do jeho jednotky přidává vojín Raines (Danny Dyer), který si odpykává trest za zbabělost, a touží dokázat, že si opovržení nezaslouží. K ukázání své odvahy budou mít ve sněhem pokryté krajině příležitostí více než dost ... Při sledování filmu jsem si říkal, jestli náhodou nesleduji Bratstvo neohrožených v sestříhané verzi (např. kopie výcviku, prvního z dílů Bratstva zde zabrala asi deset minut). Bohužel střihačovi se stříhání moc zalíbilo, takže v těch několika bojových scénách (asi dvou) jen těžce hledáte kdo je vlastně kdo, a vlastně až po skončení scény pátráte kdo vlastně přežil a kdo ne. Taktéž závěrečnou scénu jsem moc nepobral - hrdinové maj na mušce nepřátelského kapitána (jeho zabití by patrně vyvolalo v řadách nepřítele chaos, a mohli by svého přítele zkusit osvobodit, nebo aspoň zdrhnout, ale ne - rozhodnou se sejmout jednoho z vlastních řad, aby sebrali nacistům trumf z rukou - to je panečku řešení). Ale nechce se mi film odepsat úplně, určitě se mi líbila hudba i zvuk (ten měl minimálně v bojových scénách skvělou dynamiku), a taktéž herecké obsazení nebylo k dispozici (v krátké době už ve druhém filmu potěšil Aksel Hennie)... ()

hiroshima

Takových filmů už to bylo. Druhá světová, tajná akce, speciální jednotka. Vpád na nepřátelské území... Poskládejte sympatickou grupu a máte vyhráno. Zde byli všichni stejní, stejně nevýrazní, stejně nudní. (snad jedině Sean Bean byl vyjímka) Přidejtě k nim ženu, co drží zbraň jak papež hever a o průser je postaráno. Další věc je akce. Po úvodní nemastné, neslané akci si na tu další počkáme dlouhých 60 minut. Mezí tím máme možnost vidět jen vyvraždění Norské farmy nacisty a to je žalostně málo... Za krásné horské prostředí a Seana Bena dávám dvě hvězdy.... ()

• Vojenská polícia britskej armády dostala názov až po vojne (1946). Dovtedy sa nazývali Zbor vojenskej polície (CMP), nie Kráľovská vojenská polícia (RMP). (Johnny.ARN)
  • Postava Iana Fleminga je zobrazená so stuhami vojnovej medaily z rokov 1914-18 a medaily za víťazstvo, udeľovanej za službu v rokoch 1914 až 1918. V skutočnosti sa Ian Fleming narodil v roku 1908 a nikdy neslúžil v prvej svetovej vojne (mal desať rokov, keď vojna skončila). (Johnny.ARN)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v anglickom grófstve Kent a v Nórsku, v časti Ålgård. (MikaelSVK)