Vzhůru nohama

Head Over Heels

Hore nohami

Komedie / Romantický

USA, 2001, 86 min

Amanda Pearce (Monica Potter) má velké potíže navázat vážnej vztah. Vždycky když se už zamiluje, tak jí onen šťastlivec hnedka podrazí. Tak ji hrozí že zůstane stará panna (ve filmu krásně znázorňují její tři kolegyně, všechny věkem někde nad 200 let). Při hledání nového bydlení narazí na mladíka, který ji na první pohled padne do oka (a ona zas jeho psovi :).. Aby to nebylo tak jednoduchý, vypadá to že i přes pohled Anděla je její milý pěkný ďábel (a podezřelej z vraždy)... Obyčejná zamilovaná komedie, kde po pár dnech od shlédnutí těžce vzpomínáte oč tam vlastně šlo. V hlavním rolích Monica Potterová (kolibřík Nicholase Cage z Con Airu) a Freddie Prince Jr. (bez svého obvyklého přívěšku Mathew Lillarda). Ostatní postavy jsou nezajímavé, a slouží jen k vyplnění zbylého času filmu a doplnění komediální složky (i když "inteligence" modelek je leckdy spíš k pláči)..(25.7.2004)

• loveless

Tenhle typ "modelek" se mi nelíbí, ale to je zas jen můj subjektivní názor. Freddie Prinze Jr. se mi líbí, ale snad vše co jsem s ním viděla byla strašná slátanina a jeho role byla trapná (chudák). Tohle je další slátanina se spoustou chyb, ze které jsem chvílema šílela a opravdu se nesmála ani nerozplývala nad pochybnou romantikou.(3.2.2013)

• blackJag

Když se banda secondhand modelek schová před Ferdou Princátkem v koupelně ve sprše a ten si tam přijde kvalitně zatrůnit, je to jediný moment ve film, kdy jsem se zasmál (a to jinak tyto fekus záležitosti programově odsuzuji jako pravověrný pozér). I při sympatické stopáži je všechno ostatní ve filmu nedotažené a velmi nudné. 40%(21.2.2016)

• peetriss

Potřeštěná, bohužel však hloupá a nepříliš fungujucí komedie o blbkách a pro blby a blbky. Normální člověk tuto podprůměrnou "podívanou", okořeněnou rádoby in fekálním humorem, stráví jen s velkými obtížemi. Freddie Prinze, Jr. je v roli agenta velmi nepřesvědčivý a celý film tak táhne samotná sympatická Monica Potter.(21.1.2012)

• Gabra

Vůbec nevím, jak tohle ohodnotit. Sympatičtí hlavní hrdinové a i docela pěkná romantická komedie, kdyby ji nepodtrhli těmi svými šílenými vtípky, které trapnější být nemohou. Á, už zase záchod a smrad, přitroublé modelky (zvlášť ta, co pořád vráží do nábytku je skvělá), chvílemi velmi slabý scénář a špatně oblečená hlavní hrdinka. (Vím, to bylo schválně)... Když ono by stačilo pár tahů a vytáhli by to o tolik výš. A to mě vždycky akorát tak naštve! No, ukecali mě, 30%.(26.12.2009)

• - Tizianův obraz, který začíná Amanda restaurovat, se jmenuje Bacchanálie a visí v madridském Pradu. (Jezinka)