Vzhůru nohama

Hore nohami

Komedie / Romantický

USA, 2001, 86 min

• ArdathBay

A zase romantická komedie. A zase mi byla doporučená. A zase mužem. Romantických klišé je tentokrát nad míru. A hloupostí - už jen první seznámení s Amandiným přítelem - má s ním rande a on spí (má sex) s jinou ženou v jejich bytě !!!!! Aby film měl i nějakou zápletku, mimo hledání toho PRAVÉHO, flákne se do něho "Okno do dvora", které je strašně uměle našroubované a málo uvěřitelné. No a obraz, co dostala Amanda k restaurování, kde musí dodělat obličej jedné postavě, a ano, ta postava je ON, působí jako PĚST na oko a být její šéf bych ji vyrazil. Fekální humor je nadbytečný a na modelky je pěkné pokoukání (hlavně ta konkoládová).(5.5.2008)

• Mat21

Mladá a pohledná Amanda živící se jako restaurátorka starých obrazů má jeden zásadní problém. Zdá se, že New York je příliš malým městem na to, aby v něm nalezla partnera, se kterým by byla šťastná. Svůj nový podnájem nalézá u čtveřice modelek, které ji velmi rychle vtáhnou do zákulisí své branže. Současně poznává sympatického souseda Jima, živícího se dovozem a prodejem oděvů, kterého je velmi snadné poznat blíže díky šmírování z výše umístěného protilehlého bytu. Rande s ním proto přijde Amandě jako vrchol štěstí, pouze však do okamžiku, kdy spatří Jima ve stínohře sousedního bytu zavraždit neznámou ženu. Následně je zmítána pochybami, opravdu se jednalo o vraždu, nebo může Jimovi důvěřovat? Naštěstí oporu nachází ve svých spolubydlících modelkách, které ji v prohledávání Jimova bytu, sledování či podávání rad ohledně vztahu plně podporují. ● Film Vzhůru nohama by se nechal shrnout velmi stručně: kýčovité scény naplněné dementními komentáři. Opravdu jsem na pochybách, zda-li hlášky ve filmu měly znít komicky, ironicky či dokonce vážně. "Proč má jen jedno oko?" "Protože se díváš jenom na jednu stranu tváře. Je to profil." Ani čtveřice modelek, pokud zrovna nebyly ověšeny kily make-upu, nepůsobily přesvědčivě coby zástupkyně této profese. O to hůře, když vykreslení jejich osobnosti i inteligence sráží všechny modelky na schovanky Jedličkova ústavu. Alespoň jedno pozitivum film měl, díky 80-ti minutové stopáži netrvalo filmové utrpení příliš dlouho. ║28.9.2009║(28.9.2009)

Ztřeštěné, přislazené, kýčovité, což je výhoda, když si hlava chce odpočinout. Nechutné scény mi vůbec nevadily, naopak mě pobavily nejvíc. Byla jsem taky zvědavá, co je roztomilý Jim zač. Jakmile kápnul božskou, sebemenší kouzlo filmu vyšumělo do ztracena. Konec tedy hrozná nuda. Ale krásné tváře herců i hereček to trochu vyvažovaly. Jejich výkony nic extra.(8.2.2012)

• Martiiiiinka

No, nic moc upřímně. Monica Potter je sice fajn, Freddie Prinze Jr. je fešák, film má super soundtrack a pozitiv bych asi ještě pár našla, ani tomu navzdory mě to ale nijak zásadně nechytlo. Jasně, občas jsem se zasmála a některé vtípky byly dokonce vtipné(!), většinu munice ale podle mě režisér vystřílel naprázdno a to ani nemluvím o scénách, které byly vyloženě trapné (všichni víme). Takže dvě a buďme rádi...(11.1.2011)

• Yardie

Až na jedno docela velké překvapení byl film celkem o ničem. Solidní zápletka, to jsem nečekal. Nicméně zpracování bylo dosti zlé. Velice málo vtipu, pár trapných scén a situací, na romantický film docela málo romantiky, podivná atmosféra a místy velká nuda - prostě nepovedené. Vtipných momentů je tam tak na prsty jedné ruky. Myslím, že z toho mohlo být více, námět nebyl úplně zlý. Ale výsledek ano. Howgh!(10.1.2011)

• - Tizianův obraz, který začíná Amanda restaurovat, se jmenuje Bacchanálie a visí v madridském Pradu. (Jezinka)