Vzhůru nohama

Head Over Heels

Hore nohami

Komedie / Romantický

USA, 2001, 86 min

Amanda Pearce (Monica Potter) má velké potíže navázat vážnej vztah. Vždycky když se už zamiluje, tak jí onen šťastlivec hnedka podrazí. Tak ji hrozí že zůstane stará panna (ve filmu krásně znázorňují její tři kolegyně, všechny věkem někde nad 200 let). Při hledání nového bydlení narazí na mladíka, který ji na první pohled padne do oka (a ona zas jeho psovi :).. Aby to nebylo tak jednoduchý, vypadá to že i přes pohled Anděla je její milý pěkný ďábel (a podezřelej z vraždy)... Obyčejná zamilovaná komedie, kde po pár dnech od shlédnutí těžce vzpomínáte oč tam vlastně šlo. V hlavním rolích Monica Potterová (kolibřík Nicholase Cage z Con Airu) a Freddie Prince Jr. (bez svého obvyklého přívěšku Mathew Lillarda). Ostatní postavy jsou nezajímavé, a slouží jen k vyplnění zbylého času filmu a doplnění komediální složky (i když "inteligence" modelek je leckdy spíš k pláči)..(25.7.2004)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// *film JE s malou krimi zápletkou, JE s překvapivě vtipným fekálním humorem *film NENÍ úplně normální, NENÍ o psovi/// Zábavné a dobré. Tedy spíše překvapivě, protože od herců jsem moc nečekal. Tahle komedie je hodně střeštěná a má spoustu střeštěných scén. Nahádou jsem se u nich dost dobře bavil, takže proč hodnotit tento film špatně? Mě pobavil./// Celkem 74%///(13.1.2008)

mám pocit, že som to už niekde videla, ale zabávala som sa na tom kráľovsky. uletené modelky. neodolateľný tajný agent s nevychovaným psom. trochu zakríknutá reštaurátorka s neposlušnými kolenami. a bombastické odhalenie. ako akčný film to neobstojí. ako detektívka tiež nie. ale romantická komédia je to úžasná.(20.1.2006)

• Berry0153

Začáteční zápletka si mi víc než líbila (ani nevím proč, když je to dneska pomalu klišé), přesto jsem od toho očekávala něco víc, než co přišlo po deseti minutách - nevkusně zamíchaná vražda do fekální pubertální slaďárny...prostě jsem si nakonec připadala, jak poslintaná tím psem, co ho Jim neustále venčil....a přitom je Freddie Prinze takový sympaťák...30%(21.7.2010)

• blackJag

Když se banda secondhand modelek schová před Ferdou Princátkem v koupelně ve sprše a ten si tam přijde kvalitně zatrůnit, je to jediný moment ve film, kdy jsem se zasmál (a to jinak tyto fekus záležitosti programově odsuzuji jako pravověrný pozér). I při sympatické stopáži je všechno ostatní ve filmu nedotažené a velmi nudné. 40%(21.2.2016)

• - Tizianův obraz, který začíná Amanda restaurovat, se jmenuje Bacchanálie a visí v madridském Pradu. (Jezinka)