poster

Bellflower (festivalový název)

 • USA

  Bellflower

 • Austrálie

  Bellflower

Drama / Romantický / Akční / Thriller

USA, 2011, 106 min

Režie:

Evan Glodell

Scénář:

Evan Glodell

Kamera:

Joel Hodge
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Plamenomet u magorů doma... ho ho ho, jasný spojler od samotného tvůrce. Už z prvních záběrů je jasno, že hoši nebudou moc v cajku a následujících několik scén dojem podtrhne - posedlost plamenometem a Mad Maxem slouží s pomocí hektolitrů chlastu jako jediná "smysluplná" náhražka nicoty jejich existence (nevšimla jsem si, že by tam kdokoli chodil do práce) a divákovi se tak vtírá děsivá otázka: "Kolik může být na světě takových nedospělých chlapů, co se zaobírá postapokalyptickými kravinami s vážností pracovního pohovoru?" Odpověď snad ani nechci znát. Není divu, že se něčeho hlubšího ve svém mizerném životě chytí jak tonoucí stébla a pokud jim mezi prsty vyklouzne, ohlásí se fááákt ošklivý, neléčený depky. A řešení? Jedno by tu bylo, třeba to podle Aidena: Dokážeš si představit, jezdili bysme na místa a parkovali tak, aby to vypadalo cool, poflakovali se s cigárem, opírali se o auto a vypadali cool a nechali lidi na nás civět. Mohli bysme se zfetovat, uprostřed divočiny, jet 150 mil v hodině nazí po dálnici, vyklánět se z oken a střílet z brokovnice po značkách a zasranejch památkách a zajících... Ubožáci, chtěli by vypadnout od všech těch sraček a nechápou, že se potáhnou za nima... Když nemám šanci se absolutně s kým ztotožnit, mívám velký problém s hodnocením. K původním dvěma hvězdám za zajímavý vizuál, civilní projev Evana Glodella (včetně jeho nakažlivého pochechtávání) a deptající, přiléhavou hudbu přidávám další, za mementní přínos k průseru popsaném jako dravá vize nedospělosti a fanatické egocentričnosti vycházející z krize maskulinity v současné společnosti, protože, jen když už se někdo začnete ládovat totálníma hnusárnama bez nebezpečí smrti hladem, něco je špatně.(2.5.2015)

 • Radek.SCH
  ****

  Evan Glodell. Jméno které si zapamatujte. Nejspíš je to jen efektně natočená kravina, ale mě se to KUREVSKY líbilo, měl jsem z toho podobně dobrý pocit jako před nějakými deseti lety z Klubu rváčů. Prostě splněné pubertální sny: Vyprahlá krajina. Černý sporťák. Sex. Krev. Násilí. Zakrvácený hrdina zoufale bloudící ulicí. HUDBA. A dlouhý macho monolog na konec. - 90 %(21.11.2011)

 • Brasi
  *

  Zaheslovaný rar soubory, fake uploady...až na desátý* pokus se mi tenhle film podařilo stáhnout. A vyplýtval jsem hodinu a třičtvrtě na ukojení svojí obsese jménem Bellflower. Stejně jako já jsem devětkrát vystřelil vedle, i Bellflower vystřílel devět hvězd z deseti do žumpy. Nemám nic proti filmům, který scénář ozvláštňují zajímavou a osobitou vizuální složkou, ale filmy, který osobitým vizuálem ozvláštňují mizerný scénář a ve svojí bezradnosti vymyslí nejednoznačný, ale nic neříkající konec, nejsou nic pro mě. Špatný příběh je vidět i přes deset různých filtrů... *množství stáhnutí mohlo být upraveno pro potřeby komentáře, ale pokud ono číslo neodpovídá realitě, musí být proklatě blízko :)(27.11.2011)

 • Johny_fork
  ****

  Jeden z těch filmů, u kterých není vůbec na škodu se trochu ožrat a nechat se unášet atmosférou. Bellflower je hodně cílen na pocity a prožitky hlavních hrdinů, které přenáší na plátno mimo jiné pomocí silných obrazových filtrů a výrazného melancholického soundtracku. Příběh ztracené generace odehrávající se v brakových kulisách je v přímém souladu se zálibou ústředního dua v postapokaliptickém Šíleném Maxovi.(5.1.2015)

 • Morholt
  *

  Magor se zamiluje a když mu dotyčná zlomí srdce, stane se z něj ještě větší magor. A má doma plamenomet. Utahaná sračka s mizernými herci plná bezduchého plkání. Vlastně jsem u toho vydržel jen kvůli konci, protože jsem předpokládal, že si tam kluci pořádně pohrajou s ohníčkem, ale i závěrem jsem se dokonale pronudil. Slušný vizuál je asi jediné pozitivum, co tenhle film má, ale kvůli němu se na Bellflower rozhodně dívat nevyplatí. 10%(19.5.2015)

 • - Autoři filmu Evan Glodell a Vincent Grashaw zastavili svůj majetek a na celý rok se nastěhovali do nebytových prostor, kde potom film vytvářeli. (Itar)

 • - Většina rekvizit použitých ve filmu byla vytvořena samotnými autory, kteří jsou zapálenými kutily. Film byl natáčen pomocí podomácky upravené kamery, herci používali podomácku vytvořený plamenomet a i automobil je plně funkční přesně tak, jak ho ve filmu lze vidět. (Itar)

 • - Natáčení probíhalo tzv. "guerilla" stylem. Štáb totiž neměl oficiálně povolené natáčení v městské zástavbě, kde se film částečně odehrává. (Itar)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace