Ďábel se třemi zlatými vlasy (TV film)

• Německo

Der Teufel mit den drei goldenen Haaren

Rodinný / Pohádka / Fantasy

Německo / Rakousko, 2009, 74 min

Thomas Teubner

Zaz Montana
  • giovanni3

Německé a Rakouské pohádky nejsou nikterak dobré, ale zde se z počátku zdálo, že by to mohla být ta lepší pohádka těchto zemí. Bohužel hrubo od odchodu hrdiny směrem do pekla začal příběh zadrhávat (Potenciál v 3 dobrých skutcích tu byl, ale to bylo tak vše) a vstupem do pekla šel příběh úplně ke dnu (Čert tu byl jeden a na to, že to měl být sám Ďábel, tak neuměl zhola nic, byl trapný a to dokonce i vzhledově. Jakási Ježibaba v pekle? Navíc taková co ráda kdekomu pomůže? Zisk vlasů a odpovědí byl také velmi slabý.). O tom jak mohutné jsou ty tři vlasy ani nemluvím, takový chomáč vlasů co donesl hrdina do království nemá kdekdo ani na celé hlavě. Kladem je nečekaně pohledná princezna a to je asi tak vše. Zvažoval jsem 2z5, ale po dalším shlédnutí bych tuto pohádku stejně srazil na 1z5. = 1z5(4.3.2012)

• bloody21

Otřesné, jak vůbec může někdo tohle vypustit do světa filmu. vypadá to jak kdyby to točil nějaký puberťák. když řekla schovej se ďábel tě sní, řekl sem si to sem teda zvědavý na toho ďábla, objevilo se něco mezi nahým bezdomovcem a ožralcem, oblečeného v trenýrkách s vidlema, a mně spadla pusa. Jak by mohl být takový zoufalec nebezpečný? A proč musí mít vždycky lidskou podobu...(21.9.2013)

Folklorní pohádka Tři zlaté vlasy Děda-Vševěda, ovšem s některými odlišnými motivy, než jak jsme zvyklí z pera Karla Jaromíra Erbena. Plaváčkovi (zde Hansovi) pozmění text dopisu od krále pro královnu loupežníci, a tím mu dopomohou k princezně. Místo Děda-Vševěda zde vystupuje Ďábel, který zná odpovědi na tři mladíkovy otázky. Podle mě celkem pěkná pohádka se zajímavě provedeným obrazem pekla.(5.3.2012)

Nechápu hodnocení ostatních uživatelů odpadem... Mně se ta pohádka celkem líbila, nenudila, hezká příroda a hezká princezna. Je pravda, ze němci moc pohádky točit neumí, ale tato se jim v celku povedla. Jen jejich ztvárnění ďábla bylo otřesné. Za to dávám * dolů a myslím že hodnocení 60% je akorát:))(10.11.2012)

• Luisis

..aneb největší PSYCHO jaké mne v kinematografii dokázalo zasáhnout.Tohle je špatné už od sedačky na které seděl scénárista, který na kousku ohlodaného hajzlpapíru ukazoval režisérovy scénář z tohohle filmu.Vydržel jsem asi 40 minut.Jsem fakt odvážnej.Proč tak laciná a ubohá vykrádačka?Dědo Vševěde vidíš to?Škoda klávesnice psát dále.Utrpení děs.Totální Nesympatičnost herců jako Německý standart samozřejmostí - 1%(5.3.2012)