• Německo

• slovenský

Německo, 2011, 91 min

Řekla bych, že Lollipop Monster má na to, aby se stalo dalším kultem pro dospívající, kteří se v současnosti potýkají s podobnými problémy, jaké řeší tento film. A vůbec bych se za to nestyděla, protože Lollipop Monster dalece předčí mnohé z ostatních filmů, které se o něco takového pokoušejí. Líbilo se mi.(27.6.2013)

Když opominu kreslené havran-vsuvky, které na mě působily stylem "naanimovali jsme to, tak to tam prostě někam narvem", vyklubala se z Lollipop Monster opravdu barevná zrůdička. Na začátku se tvářila jako jednoduché klišovité schéma typu "ona je barevná slečna, ona je černá slečna, protiklady se přitahují a lidi se ovlivňují", potom se posunula k trochu unavenějšímu prostředku, který mapoval přerod slečny blond v ďábelskou mrchu, až nakonec došla k naprosto nepředvídatelnému a schizoidnímu závěru. Černý humor, skvěle prokreslené vnímání teenage slečen, boření předvídatelného a až k absurditě vypointovaný závěr v kombinaci s dobrým hudebním podkresem a využitím stylových prostředků (od přechodu z malby v záběr, až po přetvoření baru v podium). Po dlouhé době teenage film, který mě dokázal ukázkově rozsekat, ačkoliv v polovině ztrácel dech.(6.7.2011)

46. MFFKV - čekal jsem leccos, ale tohle opravdu ne. A skvěle jsem se bavil. Má to šmrnc, neni to zoufale povrchní, a konec je tak nádherně absurdní, že jsem jenom koukal. Poprvé se mně ve Varech stalo, že lidi netleskali jenom na konci, ale i mezi scénami jak v divadle. Nejkrásnější byly čtyři stařenky sedící na sedadlech za mnou, které se ze záčatku styděly a ke konci měly záchvaty smíchu.(10.7.2011)

Tak toto je určitě film, který potřebuji vidět ještě jednou. A to je u mě známkou toho, že mě vážně zaujal! Jaký byl? Barevný i černobílý, dramatický i úsměvný, ujetý, protikladný, zajímavý, nekomerční, revoluční, svobodomyslný, provokativní, zvrácený, "přesčáru", nekonvenční, absurdní i mrazivě realistický; strašně zajímavá kamera, střih, triky a skvělá hudba. Když si uvědomím, že to je Zisky Riemann prvotina, tak smekám. :-) Moc pěkný komentář - Vodnářka(8.1.2015)

Zvláštně úchylné v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Úžasná vizuální i hudební stránka, která je nesmírně originální, zároveň ale příběh nerozbíjí. Jeden z mála filmů o náctiletých, kde hlavní hrdinové nejsou jen propracované karikaturky nebo modelové z titulní strany, ale jejich chování je velmi uvěřitelné. Poslední milostnou avantýru mladé Ari bych si dokázala odpustit, závěr byl ale tak vtipně a neotřele geniální, že už jen kvůli němu mi Lollipop Monster zůstane v hlavě pěkně dlouho. [MFF Karlovy Vary 2011](6.7.2011)