poster

Pokoj 304

 • Dánsko

  Værelse 304

 • Dánsko

  Dagen derpå

  (neoficiální název)
 • USA

  Room 304

Drama

Dánsko / Chorvatsko, 2011, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evulienka3
  *****

  Myslím, že Brigite Staermose sa takmer dokonale podarilo nielen príbehom, ale aj obrazom zachytiť atmosféru hotela. Náhodná zbierka ľudí a osudov dotvorená personálom hotela. Neosobnosť a pominuteľnosť okamihov medzi múrmi, ktoré toho prežili veľa a mnohé by vedeli rozprávať. Zdanlivý odstup od postáv podtrháva tento dojem náhodnosti okamihov, ktoré sa tu odohrávajú a opakovanie sekvencií umožňuje poskladať si skladačku príbehu. Príbehu obyčajného a predsa niečím zvláštneho, v ktorom napriek tomu, že k žiadnej z postáv nie je venovaná detailná pozornosť, viete o každej to čo vedieť potrebujete a za každou z nich cítite nejaký individuálny osud a charakter. Vaerelse 304 nie je dramatizáciou príbehu ale jeho rekonštrukciou, čo je jeho hlavnou prednosťou. Paradoxne je to zároveň žiaľ, asi aj jeho najväčšia slabina. Dramatizácia, býva divácky atraktívnejšia. Jeden deň som tu...druhý nie, bolo...nebolo...momenty ľudských životov, ktoré sú už po pár dňoch len príbehmi, ktoré si chyžné rozprávajú na chodbách nemenovaného hotela... život ide ďalej. Videné v rámci projektu 52 films by women.(27.2.2016)

 • bassator
  **

  46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Værelse 304 / ROOM 304 / Pokoj 304) - Filmů odehrávaných se během určité doby v hotelu nebo pokoji se natočilo už spousty např. Čtyři pokoje, Hotel, atd... A ať se sice druhý jmenovaný nachází v oblasti odpadu v této databázi, alespoň se ve filmu něco děje... Toto je uspávačka z které mě trošku probrala jen Trine Dyrholm, která to tu malinko zachraňuje... - 8. 7. 2011 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 40%(12.7.2011)

 • StarsFan
  ****

  Vizuálně podmanivý příběh odehrávající se v jednom hotelu, kde má každý ze zaměstnanců svůj vlastní dílek skládačky točící se kolem neznámého výstřelu. Zpočátku kvůli množství postav lehce zmatené, kdesi v polovině, když se postupně odhaluje pozadí jednotlivých scén, dokonalé, v závěru pak působící lehce přímočaře. Skutečně významnou roli v celém případu totiž mají prakticky jen dvě postavy, a zatímco ostatní sice výborně dotváří atmosféru, nějaký větší zásah do hlavní osy příběhu bych z jejich strany jen uvítala. (Zatímco místy dlouhé konverzační scény by si mohl film odpustit.) I tak se ale pro mě Pokoj 304 řadí k nejkomplexnějším, nejnapínavějším, nejlepším a po vizuální stránce nejdokonalejším filmům letošního MFF Karlovy Vary. [MFF Karlovy Vary 2011](7.7.2011)

 • Beagle
  ***

  Nemůžu souhlasit s názorem, že Pokoj 304 patří k "nej" filmům letošního MFF. Místy velmi líné tempo a také opakování segmentů scén, aby si divák připomněl, na kterou že část mozaiky se právě dívá a kdy se děj odehrává film trochu ochudily. Přesto musím ocenit velmi dobře vybudovanou atmosféru (společně s hudbou Jocelyn Pook - známou také hudebním doprovodem jiného "hotelového snímku" Room in Rome od J. Medema), ne nezajímavé postavy a velmi dobré herecké výkony. Zajímavý snímek, ale jednou mi stačil.(8.7.2011)

 • Vesecký
  *

  Rozmýšlel jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkami, zvlášť, když už poslední třetina vysvětlila zmatek, který vyvolalo sledování předchozích dvou třetin, už jsem se přikláněl ke druhé hvězdičce, ale pak jsem si uvědomil, že ten film byl o ničem. Tajemným výstřelem film začíná, tajemným Kosovcem, přicházejícím do hotelu to pokračuje, pak se tam míchá ta kolumbijská letuška, co si dala na dva dny pohov, sexuálně náruživá manažerka svádí svého šéfa, který je rozhodnut odejít od manželky a dvou dětí, zatímco vše sleduje jelimánek a - jak se ukáže posléze - nemocný recepční. A ovšem ten manželský párek Kosovců. Že se z těch útržek, které se navíc několikrát sehrají znovu, nakonec stane jakžtakž ucelený příběh, měl být asi uměleckým přínosem filmu, ale tady to byl úlet.(8.3.2017)

 • - Jocelyn Pook získala cenu Za nejlepší hudbu ve filmu Pokoj 304 na 46. ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech (2011). (Terva)