Reklama

Reklama

Konečně je tu víkend a každý míří na pobřeží. Dva důchodci s pomalým autem a plážovým domkem jako dlaň zkříží cestu dvěma zamilovaným pankáčům, kteří bydlí v domě nakresleném v písku. Dva hochštapleři hrají golf vedle pohřebního průvodu, jeden funkcionář se schází se svou milenkou v hotelu a život dvou nešťastných párů obrátí naruby ztráta draka. Na dovolené u moře dojde k mnoha bizarním a komickým setkáním. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Pluhy 

všechny recenze uživatele

Řekl jsem si, že nebudu škarohlíd a budu shovívavý, když jsem se dozvěděl, že se jedná o groteskou beze slov. Přeci jen natočit grotesku není snadné ale přese všechno si nemůžu vybavit, kdy jsem naposledy viděl nějakou vydařenou. V této nám jsou představeni "typičtí" frantíci, kteří přijedou k moři. Máme tu párek milenců, lesbičky, štamgasty, manželé po 50 letech, nevěrný páreček, turisty, rodinku atd. , kdy nahlížíme do jejich ložnic, jídelen, stanů a koukáme na to, jak se poznávají, nakupují, opijí se, hodují ,souloží, vstávají a po chvilce sledování všech těch stereotypů jsem byl otupělej, stejně jako při sledování troškovo Kameňáku. Spíše než abych se bavil, nad tím jednoduchým a zajisté úsměvným humorem, tak jsem se jen podivoval, proč tak kvalitně natočená groteska, musí mít tak hloupoučký obsah. Pokud s tímto filmem chtěl pobavit stařečky v pečovateláku, tak se mu to zajisté povedlo, já bych ale prosil nějakou zajímavější zápletku pro komedii. ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Kdyby Jacques Tati potkal Aki Kaurismäkiho vzniklo by asi něco takového, jako jsou Prázdniny u moře. Groteskní komedie, která svými jednotlivými epizodami baví, ale v celku nedrží pohromadě. Byť se jedná o závan svěžího větru v jinak existencionálních vodách karlovarské filmové přehlídky. Příjemný odpočinkový snímek po náročném dni. [MFFKV 2011] ()

Reklama

Caym 

všechny recenze uživatele

Pokud jste milovníci němých filmů a máte absťák, zkuste to. Pokud máte rádi grotesku (a především Tatiho), zajděte. A pokud máte rádi věčné narážky na sex v různých podobách, taky vás snímek neurazí. Komedie pojatá především jako pocta grotesce (škytavka jak vystřižená ze Světel velkoměsta). Jacques Tati a občas i Keatonův ztuhlý výraz tváře. To vše Pascal Rabaté oprášil, dobarvil a doladil a předhodil divákům. Bohužel začínám mít dojem, že v dnešní době se komedie až moc točí kolem nudistických pláží, lesbických vztahů a domin s bičíky. Nepřijde mi to vtipné natolik, abych se dávila smíchy. Pousměju se, oukej. I přesto, že některé příběhy byly slabší (rodinka se stanem, párek punkerek), některé scény mě dostaly do kolen. Bohužel jdou vypočítat na prstech jedné ruky. Ale golf a králíka, golf a restauraci a záběr z karavanu po bouři bych si dala klidně znovu. A opakovaně. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Můžese film točit kolem sexu a přitom nebýt přehnaně vulgární? Může existovat vtipná komedie bez jakýchokoliv dialogů? Může film, ve kterém se prakticky vůbec nemluví, nenudit? Odpověď na všechny dříve zmíněné otázky zní: Ano. Prázdiny u moře jsou sice jen sběrem scének a skečí, originalita se však tvůrcům upřít nedá. Ačkoliv mi ne všechny scény přišly vtipné, pořád jsem se u Prázdnin u moře pobavila více než u většiny komedií běžících normálně v kinech, což není zrovna nejhorší. A publikum bylo zjevně spokojené taky; Velký sál v Thermalu tleskal v průběhu filmu dvakrát, což je bilance, kterou jsem nezažila od minulého roku, kdy se promítala Cover Girl s Genem Kellym. Důkaz toho, že v hlavní soutěži festivalu ani komedie nezapadne. [MFF Karlovy Vary 2011] ()

Kmotr 

všechny recenze uživatele

Díky filmu Prázdniny u moře jsem se obklopila atmosférou, kterou ve mě vyvolávají snímky génia Jacqua Tatiho. Režisér filmu Pascal Rebaté natočil úsměvnou komedii, která využívá drobných gegů v početných epizodách, vzájemně se prolínajících. Ve filmu využívá především zvuků, huhlání a hudby. Na mistra Tatiho to sice nestačí, ale i tak se rozhodně zasmějete, což je třeba, jelikož festivalový program je našťochaný samou depresí. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Film získal hlavní cenu za režii na 46. ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech (2011). (Terva)

Reklama

Reklama