Vzteklina (festivalový název)

• Austrálie

Horor / Thriller

Izrael, 2010, 90 min

Guy Raz

Tohle je mazec!! Fakt zaujalo jako málo co z poslední doby. Jednoduchý příběh vycházející spíše z klasických "survival" hororů, dejte do lesa partičku lidí, zamotejte vztahy a události a nechte je řezat se hlava nehlava (hlavně hlava :-)) ) po celý film bez nějaké hlubší myšlenky, jen s lehkými odkazy tu a tam na klasiky. Fakt paráádní brutálka připomínající trochu kultovní Battle Roayale. Výborné prostředí, kamera, spád, gore .. třeba ta scéna s kladivem byla fakt "uměleckým záběrem", jak z nějaký videohry. Fakt super!!(15.5.2012)

Vážně jsem nečetl ani za polovic zdejších komentářů, přesto... Příjde mi, že Kalavet tu zdejší komunita (převážně) horrorových fanoušků neopochopila a těžko jej docení. Je to něco jinýho. I když to začíná na Izrael netradičně / na naše zvyklosti obvykle a jako snaha tvůrců o napodobení západního filmového horroru v rámci subžánru. Jenomže ten Aharon s Navotem zřejmě budou pěkný piškuntálové. Šablona je zdánlivě daná, ale čím víc se do toho člověk dostává, tím víc vidí, že se tvůrci osvobozují, je to čím dál hravější, nečekanější, nápaditější a hlavně černohumorný jako prase! Což hodně diváků v lepším případě ani nepostřehně ( viz scéna s minou, kriket x tenis a další ). Není to žádná velká věda, ale je to něco, co u nás jakožto konzumentů převážně západních horrorů najde těžko pochopení, tohle na to není parodie, tohle si s tím prostě hraje po svém a jde to krásně. A navíc - Ania Bukstein je strašně krásná baba. 7.5/10(5.2.2014)

Myslím, že za horor by sa to považovať dalo, akurát nie taký, na aký sme zvyknutí. Nejedná sa totiž o typickú vyvražďovačku na tému partia ľudí verzus masový vrah, aj keď to tak spočiatku vyzerá. Brat sa snaží zachrániť sestru, ktorá spadla do pasce, do toho sa pripletie skupinka teenagerov, potom tu je chlapík so psom (toho psíčka mi bolo ľúto asi najviac), samozrejme jeden zabijak, a napokon sa do toho zamiešajú aj policajti. Úloha toho zabijaka sa napokon ukázala ako najmenej podstatná, pretože postavy sa v krajných situáciách začali vraždiť medzi sebou, takže sa dá naozaj očakávať množstvo zvratov a chcene či nechcene z toho vznikla jedna z naoriginálnejších lesných vyvražďovačiek. Nechýba krv, mŕtvolky a brutalitka (aj keď oproti klasickým expoiťákom je toho samozrejme pomenej), a je to naozaj zručne nakrútené. Kto má rád trošku netypické hororíky, tak je to jasná voľba.(17.11.2011)

I přes veškerou snahu se jedná jen o typickou vyvražďovačku, která nemá téměř žádný smysl. Od začátku dobrý nápad, ale z něj se zhruba po polovině ustoupilo. Občas na můj vkus přehnané scény, která neměly žádný smysl. Jedná se tudíž o lehce nadprůměrný horor, který nezklame a ani nepotěší.. 5/10 = 55%(22.5.2012)

Záživná a originálna multižánrová záležitosť z kinematograficky exotického Izraela. Kalevet u mňa zabudoval najmä vďaka svojmu prepracovanému scenáru, prinášajúcemu náhodné lesné stretnutie rôznorodej skupinky osôb, vyústiace do série nedorozumení, chybných záverov a prehnaných reakcií, majúcich pre všetkých zúčastnených fátalne následky. Z času na čas tu niekto dostane kvalitne cez držku, krviprelievanie je však zakaždým následne odľahčené scénou, obsahujúcou náznaky trpkého humoru.(12.5.2012)