poster

Vzteklina (festivalový název)

 • Izrael

  Kalevet

 • Izrael

  כלבת

 • Irsko

  Rabies

 • Kanada

  Rabies

 • USA

  Rabies

 • Velká Británie

  Rabies

 • Austrálie

  Rabies

Horor / Thriller

Izrael, 2010, 90 min

Kamera:

Guy Raz
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ****

  Tohle je mazec!! Fakt zaujalo jako málo co z poslední doby. Jednoduchý příběh vycházející spíše z klasických "survival" hororů, dejte do lesa partičku lidí, zamotejte vztahy a události a nechte je řezat se hlava nehlava (hlavně hlava :-)) ) po celý film bez nějaké hlubší myšlenky, jen s lehkými odkazy tu a tam na klasiky. Fakt paráádní brutálka připomínající trochu kultovní Battle Roayale. Výborné prostředí, kamera, spád, gore .. třeba ta scéna s kladivem byla fakt "uměleckým záběrem", jak z nějaký videohry. Fakt super!!(15.5.2012)

 • Dellamorte
  ***

  Bolo to HQ popísané ako aj JFL , tak aj riccim , takže siahodlhý obkec o deji a spracovaní je nepotrebný . Ale prirovnanie ku snímkom , ktoré sa svojho naturalizmu držia hoc aj nalomenými nechtami - to musím. Tento momentálne festivalový snímok , ktorý ( mimo Let´s go to HOLLYWOOD syndrómom ) disponuje akurát pôvodom svojho zrodenia , neobsahuje totiž nič , čo by som nevidela v inom kúsku .Dravejšie a emocionálne silnejśie kubánske spracovanie " karkulky " , ktorá predbehla škandinávsku verziu vo všetkých smeroch Ma oslovila ďaleko viac - uteká zase a znova o uhol pohľadu. Takže poprosím uložiť emócie na tento koment do vaty.(18.11.2011)

 • JFL
  ****

  Propagační slogan "první izraelský horor" není úplně pravdivý a vlastně filmu škodí. "Vzteklina" totiž není horor, nýbrž důmyslný žánrový hybrid, který si pouze z hororů vypůjčuje sadu ikonických prvků, které následně přetváří vlastním stylem. Máme tu les jako ústřední lokalitu (po vzoru všemožných laciných hororů), skupinku zpovykané mládeže a postavu neuchopitelného vraha, který v lese nastražuje pasti na lidi. Jenže tím vše pouze začíná. jakoby si tvůrci řekli, jestli onen vrah je opravdu to nejhorší, co na postavy v lese čeká, a na základě toho vystavěli psychologický thriller plný famózních zvratů a empaticky profilovaných postav. Kdo chce, může snímek brát jako kritiku izraelské společnosti (s příslušně moralizujícím nádechem) a jistých jejích neduhů, případně jako dramatické vyhrocení genderových polarit. Ale i čistě jako příspěvek do současného trendu osobitých variací na tradiční žánrová východiska představuje "Vzteklina" skvěle fungující a poutavý film. Navíc v konkurenci hromady nepromyšlených či polovičatých projektů, které zásobují sezónní hlad po titulech na žánrově orientovaných festivalech, tento debut září svou dramaturgickou propracovaností.(23.10.2011)

 • dr.horrible
  ***

  Izraelský horor - môj prvý a ani to neni úplne horor .Skorej thriller a riadne prekombinovaný .On nápad by to bol dobrý, len ho nezvládli dotiahnuť dokonca. Napríklad scéna, keď sa dvaja najlepší kamaráti pohádajú a zhruba do piatich minút je jeden z nich mŕtvy, nie je zrovna moc reálna. Alebo je zaujímavé, ako snáď všetky postavy dobre zvládajú bolesť. Asi až dosť, ak nie moc... Inak ide o ambiciózny pokus dvoch filmárov, ktorí ešte nie sú kompletní filmári. Ale skorej sa mi to páčilo ako nie. A Izraelci majú pekné baby(9.9.2012)

 • Bloody13
  ***

  Slasher, společenské drama, thriller, nebo černá komedie? Možná nic z toho, ale nejspíš všechno dohromady. Kalevet je totiž důmyslnou nadžánrovou hříčkou, která vyniká především nečekaným průběhem dějství. Divák si nemůže být jistý, kam to celé povede, která z postav přežije, nebo naopak zahyne. Tamní izraelské lesy totiž skrývají nejedno překvapení. Na první pohled klasické postavy (banda teenagerů, policajti, vrah, nebo lovec se psem) ještě nejsou obdařeny charaktery, natolik typickými u amerických hororů, čímž zvedá napětí a hlavně zvědavost. Opáčko bodne.(22.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace