Reklama

Reklama

Romeo 11

(festivalový název)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Snědý mladík žijící ve frankofonní části Kanady to nemá v životě jednoduché. Narodil se do rodiny křesťanských muslimů žijících v emigraci, a navíc v raném dětství prodělal operaci nohou. Pro něj samotného, pro jeho rodiče i pro všechny ostatní je jeho viditelné fyzické postižení stigmatizující. A tak si mladý muž vytváří alternativní identitu na internetu, kde se vydává za atraktivního obchodníka se začínající hvězdnou kariérou. Podaří se mu překonat svůj fyzický handicap a společenské vyloučení, které z něj vyplývá? Tento intimní portrét mladého muže, jenž se vyrovnává se svým fyzickým postižením a nejednoduchým postavením ve společnosti, je citlivě natočený debut, jehož síla spočívá především v autentickém herectví představitele hlavního hrdiny a v mistrně jemné práci s emocemi diváka. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (13)

CiTrus007 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mě svým námětem zaujal, ale od prvních několika minut jsem se začal nudit. Celý snímek na mě působí dost ponuře, scény jsou sestříhány s dlouhými prodlevami a tak zbývá už jen příběh... A ten? Žádný vývoj postav, žádný významný dějový zvrat, žádné ponaučení, prostě nic - jenom obrázky a zvuk... Dávám jednu hvězdičku za nápad. [MFFKV 11] ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Kluk bez cíle a náplně života, který se na internetu vydává za prototyp dokonalého muže. Asi tak vypadá hlavní - a vlastně i jediná - zápletka devadesátiminutového Romea 11, jehož životní příběh se za dvě hodiny neposune téměř nikam. Divák v podstatě jen sleduje jeho chatování s jinou dokonalou ženou a čeká, zda hlavní hrdina najde odvahu setkat se se svou vyvolenou a případně jí ještě prozradit, že není ten úspěšný byznysmen, jehož image si vytvořil. Že je to na hodinu a půl trochu málo? Souhlasím. Ostatně paní novinářka v první řadě polovinu filmu prospala a myslím, že si z děje neodnesla o nic méně než my ostatní, kteří jsme se silou vůle snažili zůstat vzhůru. [MFF Karlovy Vary 2011] ()

Reklama

Morloth 

všechny recenze uživatele

Nic nového pod sluncem podávané tak, jako že to nové je. Navrch prý umělecké. Rozostřená kamera sledující obsesivně hlavního hrdinu, to je vše, co mi v hlavě utkvělo. No, nenaštvalo by vás to? Proč je hlavní hrdina postižený, to nám ještě film vysvětlí, proč je Libyjec, to nikoli, přitom zrovna z toho by se dalo těžit. Pozor, těžit nikoli ždímat. ()

bassator 

všechny recenze uživatele

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Roméo Onze / ROMEO ONZE / Romeo 11) - Bohužel jen lítost nad tím jak film skončí, umocněna tím, že hlavní (postižený) představitel seděl kousek vedle mne. Ale toť vše... - 8. 7. 2011 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 40% ()

Folpa odpad!

všechny recenze uživatele

Tak nechápu, proč Kanadani museli točit film o rodině muslimů... Ale budiž. Opět podobný problém jako u filmu Cigán. To mám hlavní hrdinu litovat? To mu nepřijde blbý, jít do luxusní restaurace s baťůžkem, který bych si nevzal ani do školy? To mi ho má být líto, že si z něj sousedi udělalli srandu, že se vydávali za někoho jiného jako on? Kanado, Kanado... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama