poster

Někde dnes večer

 • USA

  Somewhere Tonight

 • Nizozemsko

  Somewhere Tonight

Komedie / Drama / Romantický

USA / Nizozemsko, 2011, 85 min

Scénář:

Michael Di Jiacomo

Kamera:

Thomas Kist
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (26)

 • POMO
  ***

  Nízkorozpočtová komorná štúdia charakterov v podobe telefonickej konverzačky dvoch odlišných, ale blízkych si ľudí. Spočiatku zaujímavé, úprimné a zábavné. Postupne ale uvedajúce. Vždy však sympaticky civilne zahrané. Nepredvídateľný, ale "spravodlivý" záver veľa zachráni, no zapamätaniahodným film nespraví. Pred úsvitom a Pred súmrakom naďalej vedú na plnej čiare.(8.7.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Hlavně ze začátku mě to několikrát slušně romzrdlo usměv, třeba jak si John při telefenování nasadil tu masku a viděli ho v okně ty fagani, to bylo hotovo. Jo a pokud budu mít někdy zvíře nebo psa určitě mu dám jméno Dokonalej Helmut, no ty vole kdo na takový jméno pro psa vůbec přišel, ten člověk by měl minimálně premiér naší země. "Dokonalej Helmute k noze" "nebojte se slečno, to je Dokonalej Helmut, ten vám nic neudělá" "Dokonalej Helmute, panička je fuj" já se jednou z těch origoš scénaristů nebo koho fakt poseru. Jinak samotný film je takový intimnější příběh dvou lidí z nichž jeden (John) mně byl hrozně sympatickej a jednomu (Katherine) bych neoloupal ani mandarinku. Ohledně hereckých výkonů chválím zase, zejména Johna.(5.11.2012)

 • StarsFan
  ***

  Vezmeme-li v úvahu fakt, že film stojí na konverzaci dvou lidí přes telefon, nedá se celému štábu upřít obrovský potlest za to, že tento film dokázali ukočírovat k produktu, který za 85 minut nezačne ani jednou nudit. Je to vtipné, je to zajímavé a netradičně poutavým koncem i nesmírně originální. Jen také bohužel lehce zapomenutelné. [MFF Karlovy Vary 2011](11.7.2011)

 • Botič
  ***

  Konverzační komedie pro dva herce, která však část svého kouzla zanechala kdesi v telefonním sluchátku. Minimalistická sonda do duší dvou lidí bojících se okolního světa stejně tak, jako svého vlastního života. Nepoetický kaleidoskop, který zprvu vytváří zajímavé obrazce a příjemně hladí po duši, aby v druhé polovině došlel světelný zdroj a z celku se vytratila ona hravost, milost a zbyla tu jen pachuť něčeho, co byli již zpracováno v mnohem lepším balení. Nicméně John Turturro a Katherine Borowitz byli stvořeni jeden pro druhého.(8.7.2011)

 • Jeremy.jk
  *****

  Pro mě obrovské překvapení. Obdivuhodně zdařilá sonda do lidské duše. Jestli se mě někdo zeptá, co řikám na film, pravděpodobně odpovím... "Obě postavy mají problémy se sociální interakcí a místy si počínají až abnormálně, ale humanisticky vyznívající dílo ukazuje jejich bláznovství jako krásné, nikoli zasluhující odstup" - kdo byl v Thermalu, ví :)) 90% [MFFKV 2011](8.7.2011)

 • Boogeyman
  ***

  Ta ženská mi strašlivě lezla na nervy, to pak jakákoliv lovestory, i když po telefonu, ztrácí na působivosti.(5.7.2012)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - Mimo soutěž (Somewhere Tonight / SOMEWHERE TONIGHT / Někde dnes večer)(12.7.2011)

 • Kmotr
  ***

  Socializaci a kontakt s okolním světem vymění dva lidé za osamělé životy ve stereotypu a izolaci. Příběhu, který by se lépe vyjímal na divadelním jevišti, škodí příliš patetické dialogy plné afektu a nadbytečných dialogů. Film nevyužívá potenciálu, který příběh oddělených životů, jenž se k sobě vzájemně přibližují nabízí. Tím, že scény probíhají odděleně nedochazí k patřičné herecké interakci, čímž je obraz ochuzen o tělesné reakce a pohyb postav při vzájemné komunikaci. Ani vtipné hudební a filmové odkazy slibný námět od průměru nezachrání.(7.7.2011)

 • Folpa
  ****

  Tady si hlavní herci telefonu opravdu doslova užili :D Moc zajímavý námět a i konečné seznámení i když nebylo takové, jaké jsme asi většina čekali...(11.7.2011)

 • Bakllazaan
  ***

  HA. Viděl jsem italoameričana se supermanovýma trenyrkama na vlastní oči(9.7.2011)

 • Wolodja
  **

  Zena. Muz. Telefon. Konverzace. Nuda. Az nekdy todle uvidite hrat jako divadelni hru, zkuste na to zajit, muze to bejt fajn. Ale jako film do kina me to moc neprislo.(12.7.2011)

 • Caym
  *****

  Obě postavy něco hledají, obě jsou šílené, společně si pomáhají získat víc životního prostoru, kyslíku, sebedůvěry i důvěry v lidi a svět. Nakonec překonají všechno, co jim kdy zabraňovalo vidět dál než za zdi domu, ve kterém žijí. Michael Di Jiacomo vytváří dialogový snímek nabitý vtipem i emocemi. S citem se chápe postav, které by společnost označila za "šílené" a odvrátila od nich tvář. Před očima diváka je nechává navzájem ničit bariéry, které si celý život pracně utvářely. Ukazuje, jak důležité je někoho potkat, s někým něco sdílet, a to i za cenu toho, že nakonec skončíme úplně jinde a s někým jiným. Kolumbus přece taky hledal Indii a našel Ameriku. Není důležité, co člověk hledá, důležité je, že vždycky něco najde.(7.7.2011)

 • boblig
  *

  Pořádat světovou premiéru toho velenudného rádobyfilmu, v němž konečně dostal hlavní roli jeden americký herec vedlejších úloh, lze asi jen v Karlových Varech ... Havlovo Odcházení je proti tomu akční film.(8.7.2011)

 • Imune
  **

  Kristova noho, tak strašně depresivní film jsem ještě neviděl. Naprosto všechno se odehrává doma u hlavní postavy, telefonující se ženou z erotické seznamky. Obě dvě postavy jsou, profesionálně řečeno "no-lifeři", bez společenskýho života, jejímž vrcholem je návštěva sourozence. A vůbec největší terno v celým filmu bylo stržení starých novin z oken. Je pravda, že pár vtipných momentů tam bylo, ale vzhledem k té depresivní atmosféře jsem se ani nemohl zasmát. Netradiční závěr mohl už jen přidat, a nakonec přece jen můžu říct, že jsem i celkem rád, že jsem to přetrpěl až do konce. 40%(16.11.2012)

 • koog
  ***

  John Turturro a Katherine Borowitz na plátně a zároveň sedící přímo přede mnou činí pro mě tento film předem výjimečným. Konverzační duet s výborným spádem, přesto jsem byla ráda za kratší stopáž filmu. [MFFKV 2011](9.7.2011)

 • kisha
  ****

  Přestože jde v podstatě o 85 minutovej dialog dvou postarších lidí, ani jednou mě nenapadla slova nuda a monotónnost. Počáteční nadšení v průběhu filmu sice zlehka klesalo, ba v závěru se zase suverénně strmě zvedlo. Podceněnej film.(11.7.2011)

 • jefff
  *

  Zajímavý nápad s dorými herci, který byl tak trochu nešťastně zpracován. Film se nehorázně vleče a příběh vůbec nikam nepostupuje. Takové přešlapování na místě. U filmu tohoto typu je nesmírně důležitá kvalita a síla dialogů. Ta je naopak minusem celého filmu a vy tak vlastně nemáte na co koukat ani co poslouchat. Somewhere tonight můžete vklidu vypustit a mrzet vás to fakt nemusí.(9.7.2011)

 • DAVID.LOPAN
  ***

  Takova mila konverzacka. Jenze ztraci dech. Prvnich par minut jsem byl nadseny. Film nastolil obrovske tempo a neudrzel ho. Byt z toho 30minut povidka, tak to mohla byt bomba. Presto mile s prijemnymi hereckymi vykony. John Turturro je prostě charismatickej chlapík s výborným hlasem.(9.7.2011)

 • Pr4d3d
  ***

  (46. MFFKV)(9.7.2011)

 • Kvítek
  ****

  Malé je milé, malé je krásné. Důkaz, že někdy stačí dva lidé, dva příliš obývané byty a dvě telefonní sluchátka k pohlazení po duši. John a Katherine roztomile toporní, staromódní a svoji. Poetické, romantické a svěží. Dokonalý první polibek přes telefon. Kéžby mě někdo taky takhle políbil. [46th MFFKV](19.8.2011)

<< předchozí 1 2