Cyberbully (TV film)

Nepriatelia

USA, 2011, 87 min

Filmy o šikaně (Ben X, Klass) mám rád, protože je to nejenže stále a pořád aktuální téma, ale často mívají jakousi scénáristickou hloubku, kterou tenhle snímek tak trochu postrádá. Víceméně jde o lehce podanou žánrovku spíše pro mladší diváky - zejména díky nekonečným návalům moralizování, bez kterého se film mohl klidně obejít. Stejně tak typicky americký happy end se k tomu též nehodil, ale budiž, přeci jen to bylo točeno pro ABC Family. Jeden z důvodů, proč jsem si film pustil bylo herecké obsazení. Samé neznámé mladé tváře, na holky se fakt dobře koukalo (možná až moc dobře, čímž trochu trpěla uvěřitelnost - zpravidla tak dobře vypadající baby šikanované nejsou) a herecky to bylo dost dobré. Ale jak už jsem řekl samotný scénář je úplně obyčejný a schématický. Filmová moralitka v ryze americkém provedení.(20.12.2013)

Bylo příjemné vidět Emily Osment v jiném filmu než od Disney. Prokázalo se, že Emily je úžasná herečka, která umí vážně vážně hrát. Trochu mě překvapil "klidný, usmiřující" konec tohoto filmu, když vezmu v úvahu to, jaký stresy po celý film prožívala, ale i tak se mi to líbilo a zase o něco obohatilo. Takže za mě 4 hvězdičky. :)(24.9.2011)

• ARI50

Bože to je tak trapný, neustále brečí kvůli hráčkám, blbé pomluvy no bože dnes normální, a to video o těhotenství bylo tak k smíchu až to není možný, budu hodný a nedám odpad protože tohle je hodně ubohý. Příběh se snaží ukázat slabost holky, život je svině takže musíš sním bojovat, jinak tě zlomí. Snaha o drama je velké ale tentokrát nepřesvědčivé.(28.7.2020)

• TomX2

Áno, v dnešnej dobe je šikana a kyberšikana všade a nič ju nemôže zastaviť. Dokumenty alebo filmy s takouto tématikou (Zkazená mládež, zlo,..) by mali byť poučné a hlavne na zamyslenie, no práve filmy takého typu ako je tento, sú úplne zbytočné. Áno, nápad sa cení už len kvôli tej kyberšikane, no tento film je nudná sračka s blbými hercami. Mal som sto chutí to vypnuť už po 40tej minute, no dal som filmu šancu. A ľutujem to. 9%(19.11.2016)

S původním očekáváním klasické "dysneyovky" u které si odpočinete, díky obsazení Emily, se rozloučíte během první čtvrthodinky filmu a další dělní vás naprosto vtáhne do děje. Osobně jsem po dvaceti minutách přestala časovou linii filmu vnímat. Film řeší problém který se v dnešní době týká spousty lidí, i když v trochu extrémním pojetí (viz. žárlivá nejlepší kamarádka) a byl výborný nápad ho natočit v rámci kampaně. Herecký výkon Emily Osment mě zde velmi mile překvapil. Čtyři hvězdičky.(27.2.2014)