Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když sedmnáctiletá Taylor dostane od matky k narozeninám vlastní počítač, je štěstím bez sebe a s vidinou svobody a nezávislosti se učí proplouvat vodami internetu. Záhy ovšem zjišťuje, že internet s webovými stránkami a online lidmi umí být stejně zákeřný jako moře plné žraloků. Netrvá dlouho a Taylor se musí potýkat s prvním projevy šikany. A to ještě netuší, že věci zdaleka nedošly do extrému.
Film je součástí kampaně "Rally to Delete Digital Drama", jejímž cílem je odstranit šikanu jak na internetu, tak v reálném životě. 5. července 2011 ji ve spolupráci s časopisem Seventeen Magazine odstartovala americká televize ABC Family. (alyssa18)

(více)

Recenze (49)

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

S novými vymoženostmi přichází i nové hrozby. Cyber šikana - jedna z dalších novodobých hrozeb, podaná tak nějak s nadhledem a strojeně. Zaráží mě pár věcí. 1) Ta typka si fakt mohla ten profil už dávno zrušit. 2) Posty na zeď se podle mě v klidu dají smazat. 3) Její máma to brala nějako moc s klidem. A ten závěr? Když už si někdo usmyslí zfilmovat takové ožehavé a aktuální téma, tak by to neměl zlehčovat takovýhlemi studipními happy endy ala všichni se máme rádi, všechno dobré, nic se nestalo. Stačilo by, kdyby to skončilo přestěhováním, změnou školy, nebo co já vim, i kdyby si ta holka hodila mašli, tak by to pořád bylo uvěřitelnější a mělo by to nějaké pořádné poselství či varovný signál. Ať tak či tak, přes to všechno je to celkem povedený film. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Bože to je tak trapný, neustále brečí kvůli hráčkám, blbé pomluvy no bože dnes normální, a to video o těhotenství bylo tak k smíchu až to není možný, budu hodný a nedám odpad protože tohle je hodně ubohý. Příběh se snaží ukázat slabost holky, život je svině takže musíš sním bojovat, jinak tě zlomí. Snaha o drama je velké ale tentokrát nepřesvědčivé. ()

Reklama

ivishka 

všechny recenze uživatele

Je hrozně fajn, že se o takové záležitosti často mluví a méně lidí pak napadne jiným otravovat život. Problém je, že jsem z filmu cítila nátlak, který nebyl ani trochu příjemný. Myslím, že bych se chovala úplně jinak než hlavní postava. Po prvním problému na online síti bych si smazala profil a nechala věci tak jako byly předtím. Každému kdo šikanuje asi trochu uchází před očima, že tímto tak trochu vypovídá sám o sobě (o svých komplexech a špatných zkušenostech). Pro mě je každý takový tyran(byť třeba zrovna na online síti) je naprostou nickou, ale slečna co hrála Taylor maličko přestřelila se svou reakcí. Chápu, že je to hrozné lákadlo psát si s nějakým hezounem na síti a myslet si, že jste spřízněné duše, ale člověk musí trochu pochopit, že věci, které byly jím vytvořené podobně jako pomáhají usnadnit komunikaci nebo nákupy atd..umí taky pěkně uškodit. Takže mi přišlo, že jsem celý film tušila nějakou zradu a již v polovině jsem nemohla přijít na to o čem ten film dále bude. Konec mi spíše přišel jako, že najednou se do života všech vrátily sluneční paprsky a všechno je nádherné a růžové a všichni musíme stát za svým a pomáhat si! To se nestane. Ale pokus dobrý. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Filmy o šikaně (Ben X, Klass) mám rád, protože je to nejenže stále a pořád aktuální téma, ale často mívají jakousi scénáristickou hloubku, kterou tenhle snímek tak trochu postrádá. Víceméně jde o lehce podanou žánrovku spíše pro mladší diváky - zejména díky nekonečným návalům moralizování, bez kterého se film mohl klidně obejít. Stejně tak typicky americký happy end se k tomu též nehodil, ale budiž, přeci jen to bylo točeno pro ABC Family. Jeden z důvodů, proč jsem si film pustil bylo herecké obsazení. Samé neznámé mladé tváře, na holky se fakt dobře koukalo (možná až moc dobře, čímž trochu trpěla uvěřitelnost - zpravidla tak dobře vypadající baby šikanované nejsou) a herecky to bylo dost dobré. Ale jak už jsem řekl samotný scénář je úplně obyčejný a schématický. Filmová moralitka v ryze americkém provedení. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Musím předeslat, že oceňuji filmy, které mají co říct a chtějí předat divákovi určitě poselství. Cyberbully je jedním z nich a pojednává o celkem aktuální "hrozbě", tedy ne o sociálních sítích samotných, ale o lidech, kteří sedí za monitorem a (ne)uvědomují si, že i psaným slovem se dá ublížit, ne-li dohnat člověka k tomu nejhoršímu.. Zápletka zde se mi ale zdála místy až moc přibarvená, nehledě na to, že hlavní hrdinka na tom všem měla velký podíl (prostě měla profil zrušit a ne "krmit" agresory dál). Konec ve stylu "chytněme se přátelsky za ruce a zpívejme hallelujah" mě neuvěřitelně znechutil, protože vzhledem k celému předchozímu dění prostě nedával smysl. (No sice jsem se kvůli tobě chtěla zabít, ale to je fuk, pojďme na oběd). Zpracování je tedy navzdory dobrému úmyslu tak trochu nešťastné.... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama