Agent na útěku

Na úteku

Akční / Thriller

USA / Kanada / Belgie / Velká Británie, 2012, 100 min

• Kimon

Inspirováno výše uvedeným obsahem filmu: Bývalý agent 009 Schwarzenbergus (alias žlutočervený pankáč) je společně se svou nemorální politickou stranou donucen k útěku z politické scény poté, co občané odsoudí oba dva, agenta 009 i jeho dravce, patolízala Kalouse, k likvidaci v rámci českého spiknutí čestných a pravdomluvných voličů. Bývalý agent 009 doufá, že se mu podaří v nadcházejících volbách 2013 znovu nastartovat vztah se znechucenými občany ČR, se kterými je zcela odcizen. Získá práci v Rakousku jako bezpečnostní expert pro velkou nadnárodní feudální korporaci. Jednoho dne přijde bývalý agent 009 do práce a zjistí, že divize, ve které pracoval, již neexistuje - kolegové smazali jeho veškeré uschované materiály proti politickým odpůrcům a jeho rakouský pracovní asistent Zemanovich je ve skutečnosti trénovaný agent čestných a poctivých občanů ČR s jasným úkolem – zneškodnit agenta pankáče, Kalouse a všechny jeho voliče. Není čas přemýšlet, co se stalo a proč je někdo chce likvidovat – bývalý agent 009 s Kalousem a všichni jeho voliči musí prchnout do českým majetkem zbohatlého a nenasytného Vartikánu, přičemž v patách mají dokonale vyškolené likvidační komando nespokojených občanů ČR. Agent 009 alias pankáč a jeho voliči, kteří si vůbec nejsou blízcí, se musí najednou naučit spoléhat jeden na druhého a budovat vzájemnou důvěru, která zde však nikdy nebyla. Ona budovaná důvěra začne být ohrožena v momentě, kdy se pankáčovi voliči dozví pravdu o jeho politických cílech a úmyslech se zemí českou. .... tento akční thriller ze života vůdců nejmenované české politické strany je bohužel pouze smyšlenka, ale krásná, že? Akční Agent na útěku je propadákový thriller stejně jako je propadákem věčně chrápající postava agenta 009 na pozadí velkého vůdce Kalouse.(23.10.2013)

Nie veľmi orginálny akčný špionážny film. The má pár silných momentov ale dokopy je to ťažká rutina. Eckhart je dobrý herec, ale tu až tak nemal čo predviesť. Akčné scény sú obstojné a celkom sa držia pri zemi. Aaron sa postupom filmu zlepšuje, lebo spočiatku nepôsobí v súbojoch veľmi presvedčivo. A hlavne odzbrojovanie pištole je veľmi nekvalitné. Olgyna postava mi prišla nejaká zbytočná a hlavne nedotiahnutá. Celkovo je to taká jednorázova špiónska strielačka, ktorú raz znesiem úplne v pohode ale už by som si to druhý krát nepozrel. Ťažký priemer. 60-65% 3*.(23.3.2013)

• warrenur

Pre ludi, ktori podobnu alebo rovnaku akcnu liniu poznaju, bude zrejme ako mne, dej jasny uz po par minutach a bude im pripominat X dalsich filmov. Takze napriek mnozstvu akcnejsich pasazi som sa celkom nudil a i "drsna" dcerka posobi ako past na oko, plus dost nelogickosti, co ma sem-tam nechali v udive. Slabucky priemer.(18.10.2012)

Mě se to líbilo. Jasně, je to hodně takenovsko-bourneovské, ale podle mě to bylo lepší právě než dvojka Taken. Zápletka je sice provařená, že už to snad ani víc nejde, holčina se chová místy neskutečně protivně, ale film šlape a prakticky nemá hluché místo. Navíc se povedlo i obsazení. Eckharta sice moc nemusím, ale tady mu role sedla a Olga Kurylenko s černým přelivem byla k nepoznání, čili hezká. Není to nic, k čemu bych se v budoucnu vracel, ale jako žánrová jednohubka je to víc než ucházející. 70%(1.5.2014)

B-čkový akčňák, kde je agent CIA skrížený MacGuyerom a dokáže si na dvojplatničke vyrobiť C4. Akcie síce bolo ako šafránu, ale aspoň nebola prehnaná. Obsadenie, no také, aké dovolil rozpočet. Eckhart nie zlý, ale neveril som mu úplne. Oľga nedostala veľa priestoru. Rola nebola úplne že pre ňu. Príbehovo prešpekulované a miestami nepriehľadné. Lokácia, Brusel pekný, občas som ale nevedel, či sme v hlavnom meste alebo Antverpách. Réžia a strih na daný štýl obstojná. Trochu tam bolo cítiť ten Holywoodský feeling, ale dal sa očakávať. V porovnávačke s On road alebo Hamiltonom neobstojí. Nehovorím, že ma film nebavil, ale nedosahuje takú kvalitu, akú mohol mať. 3 z 5(13.12.2013)

• - Na ochranné vestě jednoho z příslušníků antverpského policejního sboru lze zaznamenat specifické kódové označení "ZPZ 5339", to je ovšem číselné značení tzv. policejní zóny hlavního města Bruselu. (Conspi)

• - Když v 76. minutě dostává Anna Brandt (Olga Kurylenko) pokyn od Bena Logana (Aaron Eckhart), aby odešla na osmé nástupiště, vchází na obyčejné schody, ale po střihu sestupuje z eskalátoru. (Terva)

• - Navzdory viditelnému veřejnosprávnímu značení spadajícímu pod správu města Antverpy, často v dvojjazyčném provedení, byly filmové exteriéry točeny výhradně v ulicích hlavního města Bruselu. (Conspi)