Agent na útěku

Na úteku

Agent na úteku

Akční / Thriller

USA / Kanada / Belgie / Velká Británie, 2012, 100 min

Některé pasáže byly docela luxusní. Myšleno svižné a řemeslně perfektně zvládnuté. Děj jsem příliš neřešil, protože jsem mu poté, co začaly naskakovat obraty jako mezinárodní spiknutí, docela přestal (spíš nechtěl) rozumět. Na druhou stranu štěstí, že tu máme taťuldu, kterému předchozí výcvik u CIA umožní přežít. Právě to jsem od kousku vozícím se na vlně Jasona Bournea nebo Bryana Millse (96 hodin) vyžadoval. Holt témata bývalých agentů filmaře momentálně lákají. Aaron Eckhart není vůbec k smíchu, ba naopak, jen si měl dát víc pozor na pečlivější čtení scénáře a výběr režiséra, který umí navodit tu správnou atmosféru. Mladičká Liana Liberato z thrillerového varování pro náctileté holčičky Trust také potěšila. Svůj účel prostě tenhle kousek na půl druhé hodinky splnil!!(20.2.2014)

Nene, čtyř-hvězdičkový thriller si představuji jinak. Takže hodnocení nebude tak valné. Aaron Eckhart, byť má celkem drsný hlas, tak hrál ve filmu, jehož kvality rozhodně nedosahovaly srovnávaných snímků jako Bourne nebo 96 hodin. Ze začátku v tom byl trochu maglajz, po 20 minutách se člověk do toho docela dostal, vypadalo to, že se to bude zajímavě ubírat a vyvíjet, ale po hodině už film opět začal haprovat. Olgu jsem po celou dobu nepoznal, až k titulcích jsem si řekl: Aha, to byla ona, hm. I přes to, že si nechci hrát na odborníka, tak oceňuji takové ty technické záležitosti, jak je kamera a střih. Ve výsledku to hodí kvalitní 3 hvězdy. 67%(10.11.2013)

Nie veľmi orginálny akčný špionážny film. The má pár silných momentov ale dokopy je to ťažká rutina. Eckhart je dobrý herec, ale tu až tak nemal čo predviesť. Akčné scény sú obstojné a celkom sa držia pri zemi. Aaron sa postupom filmu zlepšuje, lebo spočiatku nepôsobí v súbojoch veľmi presvedčivo. A hlavne odzbrojovanie pištole je veľmi nekvalitné. Olgyna postava mi prišla nejaká zbytočná a hlavne nedotiahnutá. Celkovo je to taká jednorázova špiónska strielačka, ktorú raz znesiem úplne v pohode ale už by som si to druhý krát nepozrel. Ťažký priemer. 60-65% 3*.(23.3.2013)

Aaron Eckhart v hlavní roli bude nejspíš jedinej atribut, kterej může potenciální diváky přesvědčit, aby Expatriate nakonec zkoukli. S timhle vědomim jsem si film pustil a po skončení projekce můžu tuhle domněnku jen potvrdit. Kromě Eckharta je všechno ostatní jen absolutní rutinou žánru - od barevnejch filtrů, neoriginálního konspiračního příběhu až po pár průměrnejch akčních scén. Technický zpracování občas nemá příliš daleko k video filmu. Nejvíc mi lezla na nervy Eckhartova přechytračelá dcera, která vzhledem ke svymu nízkymu věku pronášela často hodně dospělácký dialogy. Třetí hodně slabá hvězda za Eckharata.(9.10.2012)

• BOURQUE

Zo začiatku to vypadalo veľmi sľubne, ale potom úroveň postupne išiel dole. Síce je v príbehu celkom veľký potenciál, ale Bohužiaľ, ani z režisérskej ani z hereckej stránky sa to nepodarilo využiť. Priemerný výkon od A. Eckhartha a O. Kurylenkovej. Osobné hodnotenie: 66% (**) (5.2.2014)

• - Na ochranné vestě jednoho z příslušníků antverpského policejního sboru lze zaznamenat specifické kódové označení "ZPZ 5339", to je ovšem číselné značení tzv. policejní zóny hlavního města Bruselu. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Amy (Liana Liberato) v 66. minutě použije poslední klíče v garáži, zabliká na ni auto se znakem Audi, ale když přijede pro svého otce, jede vozem BMW. (Terva)

• - Název filmu Expatriate vznikl spojením dvou latinských slov "Ex", v překladu "z", a "Patria", tedy "země" nebo "vlast". (Terva)