Agent na útěku

Na úteku

Agent na úteku

Akční / Thriller

USA / Kanada / Belgie / Velká Británie, 2012, 100 min

Takový ten film, který už se v kinech a TV oběvil v rúzných variantách. Někdy lepších, někdy horších. Mění se jen představitelé, jména a místo dění. Tento je zajímavý 2 věcmi. Za prvé, má Aarona Eckharta, který je tu za takového celkem i sympaťáka ( a navíc je tady lepší než v pozdějším Já Frankenstein ) A za druhé je tu slušná atmosféra, kterou podobné filmy většinou postrádají. -- .Co bych uvedl jako hlavní negativum je neherečka ( a nikdy herečkou nebude ) Olga Kurylenko, které její postavu prostě nevěřím. Tahle - jako smrt vypadající - holka, patří jen nějaké ty hambaté fotky, protože na fotce nemluví. Jakmile otevře pusu a " zahraje " nějakou roli, jde to celé do kytek. ---- Bez nějakých kliček a spikleneckých vytáček, dávám 3 slušné placky.(17.5.2014)

• warrenur

Pre ludi, ktori podobnu alebo rovnaku akcnu liniu poznaju, bude zrejme ako mne, dej jasny uz po par minutach a bude im pripominat X dalsich filmov. Takze napriek mnozstvu akcnejsich pasazi som sa celkom nudil a i "drsna" dcerka posobi ako past na oko, plus dost nelogickosti, co ma sem-tam nechali v udive. Slabucky priemer.(18.10.2012)

Originální to není vůbec, ale rozhodně nemůžu říct, že by to bylo nezábavné, právě naopak. Akce funguje poměrně dobře, na Lianu Liberato se zase (hodně) dobře kouká, stejně tak na Olgu Kurylenko. U špionážně laděných filmů je rovněž důležitá hudba, ke které nemám v The Expatriate co vytknout. Dynamická, ale zároveň melodická - tedy přesně taková, jaká má být.(21.10.2013)

• Wardan

Vykrádačka Taken a Bournovek. Velmi špatný a zoufale neakční akčňák (akční scény jsou asi čtyři a jsou neuvěřitelně krátké), navíc Philipp Stölzl pohřbívá jakýkoliv náznak akce ještě horším způsobem než Olivier Megaton a to už člověk musí být člověk fakt antitalent. Aaron Eckhart je sám osobě v pohodě, ale děj je tak zmatený a pitomý, že je to stejně jedno. The Expatriate je zbytečnost, která nemůže svým vzorům v ničem konkurovat.(1.5.2013)

Ohraný, nicméně poctivý špionážní thriller. Natočené je to svižně, Echart je borec a scénář, i když neoriginální, nabízí vcelku solidní žánrovou zábavu. Na sobotní večer příjemné pokoukání. Jinak je vtipné, jak tu všichni jako kafemlejnek blábolí něco o 96 hodinách, i když oba filmy spolu nemají společného skoro nic.(3.8.2014)

• - Navzdory viditelnému veřejnosprávnímu značení spadajícímu pod správu města Antverpy, často v dvojjazyčném provedení, byly filmové exteriéry točeny výhradně v ulicích hlavního města Bruselu. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Amy (Liana Liberato) v 66. minutě použije poslední klíče v garáži, zabliká na ni auto se znakem Audi, ale když přijede pro svého otce, jede vozem BMW. (Terva)

• - Napriek tomu, že sa celý film odohráva v Belgicku, tak malá časť natáčania prebiehala aj v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)