Reklama

Reklama

F jako fotři

(festivalový název)
  • USA The Other F Word
Trailer

Obsahy(1)

Být zpěvákem úspěšné punkové kapely není žádný med. Únavná turné, bídná hotelová strava, spaní v zasmrádlých lůžkových autobusech a po dobu sedmi měsíců každý večer nutnost ze sebe vydat před natěšeným davem to nejlepší. A to všechno s vědomím, že na vás doma čeká žena se třemi malými dcerami a vy byste nejraději byl s nimi. Své by o tom mohl vyprávět lídr slavných Pennywise Jim Lindberg, hlavní postava dokumentu americké režisérky Andrey Blaugrundové Nevinsové. Ta se rozhodla zjistit, jak probíhá přerod konvencemi a autoritami pohrdajícího punkrockera v zodpovědného otce. V dynamicky poskládaném snímku nechybí poctivý exkurz do hodně divoké americké punkové scény, zkušenosti s otcovstvím členů kapel jako NOFX, Rancid, US Bombs či Black Flag a samozřejmě řádná porce punkové muziky. A hlavně zjištění, že být zároveň dobrým zpěvákem a stejně dobrým otcem je dost těžké. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (15)

Morholt 

všechny recenze uživatele

O tom, jak ideálně namixovat punk a rodičovství, se tu rozpovídala pěkná řádka punkových legend od Pennywise přes Red Hot Chili Peppers až po Rancid či Total Chaos. Kromě toho, jak se jim to daří či nedaří, se mnozí z nich rozpovídali i o svém dětství či o tom, že živit se v současné době punkovou muzikou není žádný med. narvané skvělou muzikou, úsměvné, někdy i dojemné, ale hlavně strašně zábavné. 90% ()

Morloth 

všechny recenze uživatele

Dopředu je třeba říci, že F jako fotři nemají ambice šokovat publikum hlubinnými sondami, překvapovat svou neotřelostí či provokovat voleným námětem. Přesto jistá neotřelost, jistá provokativnost a určitý sestup do duší se koná. Možná proto ta symbióza kravaťáků a inťoušů. Při klouzání po povrchu se pobavíte, při hlubším vhledu je co analyzovat. Více ZDE. ()

Reklama

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Punk, koncerty, tours, davy lidí, nevázanost, alkohol, drogy, život jako jedna velká jízda... Jak se ale tohle změní, když se vám narodí dítě? Přizpůsobíte se? Jak se změní vaše pocity, vnímání, pohled na život? Andrea Blaugrund zobrazuje proměnu leadra punkerů Pennywise i dalších drsných hudebníků, jejich výpovědi, myšlenky i pocity při půlročním odloučení od rodiny. Dokument vás už od prvních sekund díky úderné hudbě, akčnímu střihu i otevřeným výpovědím slavných hudebníků vtáhne do sebe. Prožijete si celou škálu emocí od nadšení z punku, pobavení z úsměvných scén z rodinného života až po dojemné úvahy o důležitosti rodiny - vlastních dětech i rodičích. Perfektně zpracovaný dokument přímo sálající skvělou atmosférou, který navíc ukazuje, že ti drsní punkeři jsou většinou obyčejní milí chlapi, kteří to mají v hlavě dost srovnaný. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Chválim námet, veľmi dobrý, a pre mňa ako fanúšika punk-rockovej hudby o to lepší. Skvelý kontrast medzi mužmi, ktorým otcovstvo a založenie rodiny doslova zmenilo tvár (a dozaista aj srdce) a razom sa z tvrdých punk-rockerov pohŕdajúcich normami a pravidlami stali oddaní a starostliví oteckovia (teda aspoň v čase, keď sú práve neni na nejakej nekonečnej koncertnej šnúre). Námetovo parádna, ale čo sa týka spracovania, tak to zas až taká sláva nebola. Nieže by som sa nebodaj nudil, ale proste nebolo to ono. Čakal som viac. ()

klose182 

všechny recenze uživatele

Pohled na punk-rockové legendy u rodinného stolu je k nezaplacení. Týpci, kteří chlastají, rozbíjejí vše, co jim přijde pod ruku a nadávají na všechno kolem jsou v soukromí starostliví taťkové, beroucí své ratolesti na dětská hřiště, odkud se samozřejmě všichni vypaří, když jen spatří potetovaného punkáče. Příjemný dokument s výborným soundtrackem. Jedna hvězdička dolů za neuspořádanost a chaotičnost. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama