Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

Rattlehead

Jeden z nejkřiklavějších důkazů toho, jak novodobý Hollywood časem semele každého schopného režiséra. Kdyby tuhle slátaninu natočil nějaký nýmand, tak to vůbec neřeším. Ale Forman ? Ten samý Forman, co natočil Lásky jedné plavovlásky, Hoří, má panenko, Taking off, Amadea ? Ale chápu, že pětadvacet let pobytu v Americe může zanechat hluboké následky... ()

topi80

Nejameričtější film ze všech amerických filmů stvořený režisérem, který pár desítek let předtím stvořil i jedny z nejčeštějších filmů. Nebudu zde filosoficky rozebírat jeho poselství, tady u mě vyšší myšlenky nehrají při hodnocení filmu žádnou roli. Já vidím neuvěřitelně poutavý příběh s charismatickým hlavním hrdinou. Má to spád, má to vtip, má to formanovskou absurditu a grotesknost a má to kouzlo, které vás přiláká i ke sledování repríz. A fantastický výkon Courtney Love. Pro mě nejlepší americký film Miloše Formana. ()

Uesbe

veľmi sa ma to dotklo......a to sa mi porno dosť hnusí........je to pekná sonda do americkej spoločnosti 20. storočia a navyše na konci je skvele vykreslené, že taký vulgárny a ordinérny chlap ako Flynt si určite taký život aký musí žiť nezaslúži ()

DjangoDoe

Tragikomédia zobrazujúca ten slávny "americký sen." Presne tak by sa dal opísať jednou vetou síce bohatý, ale ukrutne tragický život sex-magnáta Larryho Flynta. A je len dobré, že zobral tento príbeh do rúk Forman, ktorý je známy tým, že sa s ničím "neserie." Formanovsky nakrútené, Harrelsonsky zahrané. Je len veľká škoda, že Woodyho kariéra je tak trochu nedocenená. ()

TaNya_

Zlatému Formanovi se podařilo z opravdu divokého života složitého buřiče vydolovat tu správnou směs nostalgie a komediálních momentů. Ani nevím, jak jsem se k němu dostala, ale opravdu toho nelituju. Málokdy si nějaký životopis podává tehdy kontroverzní téma s takovou grácií. ()

existimi

Film, u kterého si budete říkat „Proč fandím tak nechutné osobě?" Larry Flynt opravdu není typický hrdina. Nemá vychování, nechová se ke svému okolí, někdo by mohl říct, že člověk jako on nemá společnosti co nabídnout. Tento film je ovšem mnohem víc, než jen oslava pornokrále. Skvělý film s důležitým poselstvím o právo na svobodu vyjadřování. Na to, že se většina děje odehrává v prostředí pornoprůmyslu je snímek natočen velmi vkusně. Jsem si jist, že kdyby film režíroval někdo, kdo porno a Flynta adoruje, výsledek by byl jiný. Formane, zase za pět hvězdiček! PS.: Skvělá, skvělá Courtney Love! ()

Amonasr

Tímto filmem Forman určitě tnul do živého řadu prudérnich Američanů. Ovšem geniálně tím poukázal na to, v čem tkví princip svobody slova - právě tím, že si k tomu vybral tak nesmírně kontroverzní téma a tak nesmírně kontroverzní a nesympatickou postavu, jakou byl Larry Flynt. Dnes je film o to aktuálnější i u nás v atmosféře snahy potlačovat jakékoliv jiné než oficiální názory, kdy hon na čarodějnice už začíná masivně podporovat i mainstream. Například ministryně Černochová by se ve svém aktivistickém názorovém fanatismu musela po shlédnutí tohoto snímku nejspíš osypat. ()

Meescha

Skvely film, skvele herecke vykony, skvely Triska :-) Nesouhlasim s Tosim, porno velice souvisi se svobodou. Myslim si, ze ke svobode nam chybi prave prirozeny pristup k sexu, vzdyt bez neho bychom vymreli a na svete by bez milovani nebyla zadna zabava (lituji eunuchy...) To Forman celkem dobre zachycuje a ukazuje, ze opravdova svoboda nemuze zakazovat zobrazovani sexu. Mimochodem, proc by melo byt nekde terstne chodit v lete nahy, vzdyt je to prirozenost sama. Bohuzel, v mnoha lidech je pruderni nazor na nahotu a sex jiz zakorenen velmi hluboko, to oni jsou zajatci sebe samych... ()

zomb0

ja mam velmi rad Woody-ho Harrelson-na uz od Naturalov a v temto filme bol tiez dobry... pasovala knemu aj ta courtney love... je to dobry film, ale bohuzial nema v sebe nieco co treba na 5* ()

Marrianna

Jak já mám ráda Miloše Formana. Ale snad díky Woodyho Harrelsonovi a Courtney Love by se ten film klidně mohl jmenovat Marrianna versus Larry Flynt. Nemůžu tomu přijít prostě na chuť i kdybych se sebevíce snažila. ()

macetoma

No nevím. Toto mi moc nesedlo.Film točící se kolem porno průmyslu se vším co k tomu patří, někdy na mne až moc. Herecké výkony určitě bezchybné. Woody Harrelson jako hodně ošklivý hoch. Dávám 3 hvězdy, ale můj šálek kávy to není. ()

curfew77

Velmi zábavné a velmi poučné, jen si nejsem jist, zda v tom smyslu, který Forman původně zamýšlel. Nicméně společně s HAIR asi jediný jeho film, který mám opravdu rád, přestože rozhodně není úplně dokonalý, a přestože si o opěvovaném prvním dodatku a celé té slavné americké svobodě myslím v hloubi duše svoje. 80 %. ()

han.ci

Slabší 4*. Mám ráda film podle skutečnosti, ze soudního prostředí a s Edwardem. To hovoří v prospěch snímku. Na druhou stranu zase trvá déle, než by bylo třeba, Larry je otravný s tím, jak nedá pokoj a mele si svou, naštěstí nakonec vyhraje a film může skončit. ()

Marcus.das

Presne jak pise Hanci-cely film se tahne jak 14 dni pred vyplatou, ne ze by nemel rychlejsi pasaze, ale celkove mohl byt tak o 30 minut kratsi. Jinak skvele vykony, rozhodne kladne hodnotim prostredi pornoprumyslu-to nemuze nechat chladnym snad zadneho normalniho chlapa. Ale kdyz se to vsechno secte a podtrhne, tak je to pro me dalsi prumerny filmek, ktery me nicim nenadchnul:) ()

kubas369

Je zajimavé, že si Forman po životopisném filmu Mozarta vybírá v dalším životopisném filmu porno magnáta Larryho Flynta. A výsledek není vůbec špatný také díky hlavní herecké trojici znázorňující Larryho jeho ženu a jeho právníka, kteří dávají filmu tu správnou šťávu. Prostě Formanův film, který nezklamal ale také nenadchnul. To co film vyvádí z šera průměrnosti je právě ústřední herecká trojice. ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)