Lid versus Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

Ľud verzus Larry Flynt

Drama / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Forman umí vyprávět příběhy, ale co na tom, když se neustále točí v kruhu kontroverzních osobností, které haní systém, případně proti němu silně brojí a bez jakýchkoliv výčitek bojují. Jednoduše řečeno, zůstávají důkazem odlišnosti který popuzuje všednost, průměrnost a šedivost . Bohužel se v tomto začarovaném kruhu točí i celý film o známém porno průmyslníkovi bez servítek a morálních předsudků, který se rozhodl vydělat na animálních potřebách svých spoluobčanů. Kéž by se významný a nepřehlédnutelný český emigrant oprostil od stereotypní koláže soudních pří, doplněné rádoby šokujícími scénami, jenž se dotýkají palčivých problémů na které je především křesťanská konzervativní většina silně alergická. Závěrečný monumentální patos je neodpustitelný, stejně jako podsouvané heroizování a absence jakékoliv dobové hudby, která by dokázala podkreslit střídmé reálie.(5.5.2005)

asi najslabší Formanov film na tému slobody slova, tlače a prejavu založený jednak na kontroverznom živote kontroverznej osoby a hereckom stvárnení onej historickj postavy Woodym Harrelsonom ma neoslovil, po dopozeraní sa mi uchovalo len pár nahotiniek a rôzne rebélie pána flynta pred mnohými súdmi sa mi zliali bez väčsieho zmyslu dokopy - o, a esšte úplne zbytočná a nedotiahnutá postavička Jana Třísky . . . ako životopisný film na nedeľný večer v televízii Markíza postačujúce, ako celovečerný film pána Formana nevyhovujúce.(29.4.2006)

90% - Já miluji Formanovy filmy za to, že jsou neuvěřitelně nadčasové, a vždy aktuální. Režisér si i v tomto případě vybral zcela svérázný námět, a naprosto přirozeným a přesvědčivým zpracováním z něj udělal dílo s mnoha otázkami, které člověku vrtají hlavou. Na poprvé bych mu tak vysoké hodnocení nedal, protože se mi zdálo, že se film zbytečně snaží šokovat. Brzy jsem si ale opravil názor. Šok zde není prvoplánový účel, ale následek divákova hlubšího bádání a uvažování. A to mě na "Lid vs. Larry Flynt" opravdu vzrušuje.(19.12.2005)

Další obdivuhodné dílo Miloše Formana. Tentokráte se zase zaměřil na skutečný život reálné osoby. Velice se mi líbila Courtney Love, která patří mezi ty představitelky, které mají obličej na ztvárnění feťaček či jiných zubožených existencí. Proč asi, že?:) Opět mě nezklamal Edward Norton a mile zaujal Jan Tříska. Ke zbytku není co dodat.(24.2.2008)

Miloš Forman zase po letech objevil scénář, který ho nadchl. A to i přesto, jak sám tvrdí, že nikdy si u stánku nekoupil časopis Hustler. Pornografický magnát, pohrdajíc soudem a bojujíc za svobodu projevu má dvě poloviny. Flyntovo stoupání kariérním žebříčkem a jeho mimořádně intenzivní vztah se striptérkou na straně jedné, a výjevy ze soudní síně na té druhé, které jsou však mnohdy zdlouhavou moralitou. Přesto Forman nabízí velmi zajímavý a velmi angažovaný kousek, který předkládá výtečné herecké výkony a jistou režii. A ze židle zvedne nejednoho ateistu a puritána.(11.9.2013)

• - Opravdový Larry Flynt se ve filmu objevil jako soudce. (don corleone)

• - Miloš Forman poslal přečíst scénař skutečnému Larry Flyntovi. Poté se jej ptal, jestli mu nevadí, že je ve spoustě scén nelichotivě vylíčen. Larry mu sdělil, že mu to velmi vadí, ale co se dá dělat, když je to všechno pravda. (šerminator)

• - Skutečný Larry Flynt byl podle jeho bývalých spolupracovníků chronicky obézní, pomstychtivé a paranoidní individuum. (raininface)