Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

Kosmik

Sheldon Cooper by určitě tento film nesnášel pro zjednodušování virtuální reality, ale po obsahové stránce jde o velmi silný film. Zvlášť s ohledem k zemi svého původu, kde otázka homosexuality je stále velké tabu. ()

Morloth

Když chceš moc, nemáš nic. Místnost sebevrahů se snaží obsáhnout vše: vyprázdněné rodinné vztahy, přistěhovalectví, sebepoškozování, přemíru financí, závislost na počítačových hrách, citovou vyprahlost, přezíravost, špatnou výchovu, snobismus, neohleduplnost, bla bla bla, blablabla,... Snaží se to zobrazit moderně, šokantně, zároveň umírněně (aby na to mohly koukat děti), didaktivně, artově, bla bla bla, blablabla,... Pak se divte, že výsledek stojí za starou bačkoru. Jediné, co bych filmu přiznal jako plus, ač nechtěné, že skrz tento galimatyáš ukazuje, v jakém zmatku žijeme. ()

Marqta

Nemám tušení jestli to mělo působit kontroverzně, realisticky, moderně a cool, nebo jestli to mělo být šokující odhalení. Na psychologický film je to moc prázdné, na kontroverzní počin moc málo originální a na film o dnešních teenagerech a jejich problémech moc umělé a svým způsobem ploché. Čisté elegantní "high luxury" prostředí, šedý filtr na kameře, kontrasty černé a bílé téměř všude a dobře vyhlížející herci tomu dávají prazvláštní atmosféru, nebudu popírat že po vizuální stránce a nakonec celé audiovizuální stránce tomu nemám co vytknout. Úvodní scéna v divadle byla podle mě jedna z vůbec nejpovedenějších a o to víc mě zklamalo, že se z toho nestalo nic kloudného. Ze začátku jsem byla hodně nadšená a hodně zvědavá, ale po celkem krátké době (na to že film trvá skoro dvě hodiny) se děj zpomaluje a postupně dalo by se říci téměř zastavuje. Divák se poté začíná ocitat v jakési animované hektické ale prázdné show prolínané mnohými "psycho- klišé" výjevy. Nebudu vše házet do jednoho pytle a řeknu, že tam několik světlých momentů bylo, ale ne zas tolik, aby mě to udrželo od nudy. Co se týče konce samotného, nebyl tak špatný jako 15 minut které mu předcházely, to je asi tak vše co bych o tom mohla říct. Abych to nějak shrnula- koukalo se na to hezky, ale ten obsah byl převážně bídný, což je škoda protože námět by měl obrovský potenciál a s tímhle audiovizuálním zpracováním to mohla být opravdu pecka,,,ale tak co se dá dělat. ()

Aljak

Námet skvelý, potenciál kolosálny. Ale v konečnom dôsledku to napriek tomu akosi zaostalo za očakávaním. Myslím si, že z takéhoto námetu sa dalo vyžmýkať oveľa viacej. Aj keď po scenáristickej stránke to nebolo rozohrané najhoršie, a malo to nábeh na skvelý film. O to viac ma zarazili tie obrovské anti-logické myšlienkové pochody rozmaznaného Dominika, ktorý sa poriadne opustil a radšej si obľúbil život vo virtuálnom svete. A práve tu podľa mňa prišlo k tomu nevyužitiu celkového potenciálu, lebo sa film akosi až príliš uzavrel do tejto slučky, odkiaľ už nebolo úniku. Finále bolo samozrejme ohrumujúce! Keď to porovnám s filmom Ben X, kde je námet podobný a dokonca je to o 4 roky starší film, tak Sala samobójców sa na tento belgický film nechytá ani náhodou! ()

honajz2

SPOILERY Předem se omlouvám, jestli budu příliš sprostý, ale ten film mě prostě naštval. Tak tohle byla dobrá kravina. Nečekal jsem moc, ale ve finále jsem dostal mnohem míň. Ten film mě vlastně štval už od počátku - Dominik má mnoho přítel, holku, bohaté rodiče, vše co jen chce. Chová se jak arogantní kokot a tím mi byl dost nesympatický. Pak jednoho dne chudáček malá zjistí, že je gay (později z toho vyleze, že je bi) a celá škola se tomu blbci směje. On se z toho sesype a přidá se do nějaké fantasy virtuální hře (proč? z jakého důvodu zrovna fantasy?), kde se přidá do skupiny Místnost sebevrahů. Tam objeví Ameriku a pozná emaře. Sice už jenom to téma "teď jsem zjistil že jsem gay" mi lezlo na nervy a z vyvrcholení u juda se mi zvedl dekl, ale nakonec jsem za tuhle část filmu byl ještě rád a považuji ji za tu lepší. Co tedy nastalo? Ale nic, jen z Dominika se stal strašný emař, dozvěděl se velkou pravdu o tom, že život je vlastně sračka, stojí za prd a že ta smrt je vlastně dobré řešení (k čemuž ho dovede jiná emařka, která ho do Místnosti sebevrahů dostane a doslova mu zasere hlavu těmihle myšlenkami), pak se jednou totálně pořeže, zavře se v pokoji, rodiče totálně ignoruje a právě jeho rodiče shánějí psychiatry, aby mu pomohli. Jeden jim řekne, že se vše dá vyřešit, jen to chce čas, ale to těm pitomcům strašně vadí, chtějí to vyřešit pokud možno okamžitě, nejlíp do druhého dne a protože by museli čekat, vyhodí ho. Najmou si jinou, která mu předepíše prášky, které chce Dominik věnovat té svojí emařce, aby se mohli společně zabít. Dominikův táta vypojí internet, Dominik konečně vyleze ven, řekne všechno rodičům, pak je na internetové detoxikaci (!) a nakonec se rozhodne jednou jít ven do baru, vezme si svoje prášky a s vidinou, že se po smrti uvidí s tou svojí milovanou, se zabije. Emařka ale mrtvá není a když se o Dominikově smrti dozví, vyběhne konečně ven a začne naprosto příšerně předstírat, že je z toho zdrcená, rozbrečí se a křičí, jenže to celé vypadá, jako kdyby se měla každou chvíli proměnit v dinosaura. Pak už jenom vidíme, že se Dominikovi blbí a bohatí rodiče z nějakých neznámých a nepochopitelných důvodů rozešli a video zachycující umírajícího Dominika pořízené nějakými fektami z baru je kult na internetu. Upřímně, už dlouho jsem neviděl tak trapný, přehnaně dramatický a směšný konec. Dokonce jsem se u toho nejednou rozesmál. A o to víc mě nepříjemně překvapuje, že to přišlo z Polska a ne z USA. Já nevím, co mám pozitivně hodnotit na filmu, ve kterém jsou všechny postavy těžce nesympatické, nějaké poselství či pointa mu chybí (čekal jsem něco ve stylu "sebevražda k ničemu nevede" a dostal jsem tenhle zkriplený mišmaš, který snad ani nic neříká, míchá hromadu odlišných témat dohromady a k psychologii přihlíží strašně zjednodušeně - navíc ani ta homosexuální linka nikam nevedla a nebyla dořešená. A kde přesně z toho vyplývá poselství, že se rodiče mají svým dětem věnovat? On se jim svěřil se vším, oni ho vyslechli a stejně se zabil.) a celkově působí svojí přehnanou vážností až směšně. Prostě samoúčelná depka jak se sluší a patří, navíc na Komasu si dám pozor - sice je hloupé hodnotit člověka na základě jednoho filmu, ale je to podle mě vůl. Úplně nejlíp tenhle film ve svém komentáři vystihl uživatel Freemind. Ano, technicky to nevypadá špatně. Za to 1*. A za co přesně mám dát víc? () (méně) (více)

C0r0ner

Mohlo to být o poměrně velký kus kratší a údernější, ale na druhou stranu to neotřelé téma, animované sekvence a práce s barvami v reálném světě, to všechno byly znaky extratřídy, kterou například u nás (kdovíproč?) neumíme. Zvláštní film, ale moc zajímavý. 70% ()

KajusaK

Film začne celkem nevinně, emo boy Dominik , který se zamiluje do kluka ze školy..Když to ovšem vyjde drsným způsobem najevo,tak začne pravé drama..Internet - místnost sebevrahů - neznámá dívka .. Řekla bych , že pro Dominika "smrtící kombinace" .. Začne se uzavírat do sebe, trávit čas neustále u PC , přestane chodit kamkoliv z pokoje..Vše se stupňuje,až to vygraduje na povrch incidentem odpojení internetu :)) .. Konec komentovat nebudu,to byste z toho pak nic neměli :)) ..Pro mě naprosto dokonalý polský film ..Jsem z toho unešená,psychicky zle mi z toho je dodnes,ale perfektní nápad,originalita..Před hlavním hrdinou smekám - dokonalý herecký výkon (lepší než nějaké světové jedničky) .. ()

majo25

Film by sa dal rozdeliť na 2 časti (všimnite si, ako som obišiel prípadný omyl, či sú dve a alebo dva časti :) - hranú a animačnú. Hraná časť niesla znaky štandartnej európskej produkcie a spracovania, vysokomoderného a celkom aj zaujímavého. Animačná časť bola určite spracovaná nadštandartne, ale úplne nezaujímavo. Všetko sa točilo len okolo rozmaznaného a drzého teenegera, a pointa sa dala vytušiť už od začiatku. Hodnotenie: 55% ()

filmharmony

...když jsem sám, všechno je možné... mohu mít křídla nebo se propadnout do hlubiny... ironické, parodické, tvrdé, pravdivé, ale hlavně sebespalující... ...podívat se do tohoto zrcadla může být obtížné, tak raději unikáme... od virtuálního světa... ()

animaxis

V první čtvrtině filmu mi hlavní hrdina nebyl moc sympatický a že bych ho v realitě asi moc nemusel, ale jak čas plynul dál, tak se moje vědomí nořilo hlouběji do myšlenky filmu a film jako celek mi začal připadat dost dobrý. Je tu nádherně vidět jak je reálný svět zkažený a jak se snaží kazit život i všech v něm. Naštěstí není tak těžké se z něho občas dostat (i když ne pro každého) a je trochu ironické si uvědomit, že hodně lidí doopravdy žije št'astně jen někde, kde opravdový život není (sám mám na život maličko odlišný názor, ale myšlenka filmu se mi i tak líbí). Hlavní hrdina mi nejdříve připadal maličko jako kretén a to i po "líbacím incidentu". Jenže jakmile přišla Místnost sebevrahů, tak jsem ve filmu konečně našel smysl. Postava Silwie mi taky byla chvílemi sympatická a chvílemi ne, ale je nutno uznat, že dobrou úroven filmu v podstatě dává právě ona. Závěr mi přišel trochu unáhlený, ale vymyšlený byl dobře, byl emotivní a vlastně v něm byla taky ironie. Rozhodně zajímavý snímek! ()

angel74

Jan Komasa natočil velmi alarmující film o problémech současné dospívající mládeže, v němž hlavní roli ztvárnil Jakub Gierszał, který podal neskutečně přesvědčivý až dechberoucí výkon. Není tedy divu, že za něj byl nominován na Polish Film Awards. Na snímek Místnost sebevrahů by se povinně měli podívat všichni rodiče, kteří žijí v mylné představě, že finanční zabezpečení a hmotné statky jejich dětem vynahradí lásku a péči, jež jim nechtějí nebo nemohou dát, jelikož si na ně prostě nedokážou udělat čas. Přiznejme si na rovinu, kolik času v dnešní uspěchané době trávíme se svými nejbližšími... (85%) ()

StanislachKo

Ach, takéto niečo by si čakal z Islandu alebo od polákov bláznivých. Do tretiny som tomu vôbec nefandil, lebo emotýpek, emohudbička, spomalené emozábery pohľadu priamo do kamery, nejaká tá gay prísada... Si si istý, že buohaaa ďalšia puberťácka wannabe modla. Ale potom príde fakt brilantný nápad (ok, na animáciu si chvíľu asi každý musí navyknúť) a do konca je to už len čistý psychošský náklad. A k záveru pochopíš, že toto nebolo mienené na pobavenie teenage ani náhodou. Pôvodne som mal 4, ale po vzhliadnutí (voľného) pokračovania (btw s podtitulom "Hejter") musím tú kvalitu nejak vyjadriť. Rozhodne ale silnejšie 4 a ak chceš, aby Ti po filme bolo chvíľu celkom mizerne, go ahead, nemáš na čo čakať. RT: - %/76% ()

Johnny.ARN

Čo čakať od Poliakov?? Nvm, preto idem do kina. Referencia z festivalov tento film vychválili, zisk Modrého anjela za réžiu hovorí za všetko. Pohodlne sa usadme, a čakajme čo nám Slovenská filmová asociácia ponúkne. Okamžite som sa pousmial, samozrejme, film v originály po poľsky. Zo začiatku som bol trošku zmetený, že načo k poľskému filmu SK titulky, ale boli pasáže, kedy sa skutočne hodili. Film sa nezačal nejak extra pútavo. Zaujímavé to začalo byť až od stužkovej. S nostalgiou som si spomenul na tú svoju. Ach. Bozkávanie pripitých dievčat stálo za to. Potom prišli na rad chlapci . Odvážny počin. Hlavný hrdina, aj keď s výzorom rodeného EMAka, predsa len EMAk nebol. Začíname sledovať, ako sa mení, uzatvára sa pred svetom. Komunikuje už len so Sylviou, ružovovlasou dievčinou s maskou na tvári. Samozrejme, rodičia majú obavu, preto robia všetko preto aby ho z toho dostali, aj keď nie práve najšťastnejšou formou, a samozrejme, sledujú pri tom svoje vlastné ciele a záujmy. Film je pretkaný charaktermi a vývinmi postáv. Mení sa on, rodičia, Sylvia. Ako to už býva, na scénu sa dostáva psychiater. Len pre zaujímavosť : viete koľko psychiatrov treba na výmenu jednej žiarovky?? Jedného, ale bude to drahé, neefektívne a žiarovka musí veľmi chcieť. Z môjho pohľadu má film 2 vyvrcholenia. Prvé je pri psychiatričke, rozhovor cez dvere. Druhé je samotný záver. Jakub Gierszal podal perfektný výkon. Jeho záchvaty, stavy, skraty, celkovo postoje, správanie, bol fakt úžasný. Virtálny svet, animácia, avatary, to bolo príjemné osvieženie filmu, ani nie že odľahčenie, ale dostali ste sa do iného sveta. Čo mňa osobne prekvapilo, taká dobrá jedna tretina filmu bola točená cez webkameru. Celkovo, film je určený hlavne mladým, preto aj technika, hudba je ladená do tohto štýlu. Keď už som pri hudbe, skvelá. Vyprava, kostýmy, štandartné. Vedel by som si ten počítačový svet predstaviť pozerať v 3D. Keby som ho mal porovnať, dejovo, ani nie dejovo, myšlienkovo?? asi hej, myšlienkovo by som ho prirovnal k Čiernej labuti. Sledujeme prerod osobnosti, duševné a psychické zmeny. A však Jakubov výkon by som prirovnal k Emili Rose. Doslova naskakujú zimomriavky. Na záver nejaké zhrnutie. Skvelá psychologická dráma, a animovanými prvkami, zasadená do sveta mladých. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Lachtaan

Necelé dvě hodiny polštiny jako jazyka mnou nevídaného, za to ale poměrně úsměvného. Málokdo by to do našich sousedů řekl, ale povedlo se jim stvořit velmi výstřední dílo, které rozhodně neosloví široké spektrum diváků, jako to dokáže kdejaký americký film. Styl emo nikdy nepochopím a tuhle psychickou nevyrovnanost jde jen ztěží pochopit. Festivalový kousek jménem Místnost sebevrahů dokázal tenhle moderní problém přiblížit v té nejdrsnější, ovšem nejvěrnější podobě. Jen po mně zkrátka nechtějte, abych si Dominikův výlet do světa bez smyslu a rozumu někdy protrpěl znovu. ()

noriaki

Jakub Gierszal má talent, a pan režisér ještě navíc i odvahu. A to je asi tak to nejpozitivnější co se dá o Místnosti sebevrahů říct. Film je výborně technicky zvládnutý, slušně zahraný, a vysoce ambiciózní. Všechno ostatní je na pár facek. Cílem bylo natočit výpověď o emo kultuře, a film propaguje názor že emo je především nevychovaným a rozmazleným spratkem, sugerující ostatním iluzi o své výjimečnosti, ale ve skutečnosti jeho rozhodnutí o bezvýchodnosti vlastní situace není nic jiného než dobrovolná rezignace na odpovědnost a povinnosti spojené s dospělostí. Snímek není žádná sonda do nitra ztraceného člověka, nýbrž drsná demýtizace skleníkového světa adolescentů. dOm!n!K je sympaťák k pohledání, stačilo pár minut a měl jsem chuť zavřít ho do temné místnosti se čtyřmi holými stěnami a s břitvou, a pustit mu nekonečnou smyčku Szomorú vasárnap. Jeho rodiče jsou pro změnu stroje na peníze které tráví výchovou minimum času, ale alespoň mají snahu odčinit své chyby, ať už skutečné, nebo domnělé. K realitě má snímek daleko, a i když se o ni snaží vyznívá spíš jako hyperbola. Nevím jestli to byl záměr, nicméně díky tomu nefunguje ani v jedné ze dvou rovin v jakých by nejspíš měl fungovat. Čili ani jako psychologické drama, ani jako buřičský plivanec do tváře polské společnosti. ()

rockwoman

Dominikovo mínus byla přecitlivělost, která srážela jeho sebevědomí. Reálný svět ho zraňoval - ponižoval - nechápal, virtuální mu nabídl útočistě. Ale za jako cenu.... Jakub Gierszał - polský L. DiCaprio za mlada + dvojník M. Pitta & N. Houlta :-) předvedl působivý herecký výkon. ()

Yoshimitsu odpad!

Nechápu, jak se někdo může, tak hluboce zažrat do virtuálního světa, že nakonec i ním žije a svou vlastní realitu nevnímá a nedokáže už v ní pomalu fungovat. Ta polština mě neskutečně srala, tak jako hlavní teplouš, který si odskočil z turné kapely Tokio Hotel. Odpad! ()