Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

vyfuk

Téma emařů a sebevražd se popravdě kolem mě dost točilo, takže vím o co jde. Musím řici, že mě film dost příjemně překvapil a jeho sledování jsem si v celku užíval. Jediná dost slabá stránka filmu byla virtuální verze, která vypadala zbytečně, vyblitě a divně. Ale dokázalo to dávat potřebnou atmosféru. Celkově vzato měl film stinné a světlé stránky. Světlých avšak jednoznačně převládá. ()

Jillian

Odcudziť sa spoločnosti nie je vôbec také ťažké ako by sa mohlo niekomu zdať. Prečo sa radšej neskryť niekam, kde vás nikto nesúdi. Neviete či ste sa vybrali dobrou cestou, ale nevadí vám to. Našli ste niekoho, kto vás chápe a to stačí. Veď čo je to vlastne tá realita. Z filmu som mala protichodné pocity. Niekedy by som bola radšej oceánom, lenže potom si uvedomím ...it´s not truth that you have nothing to lose. Niektoré filmy sú svojim obsahom tak silné, že ma ani nenapadne zamýšľať sa nad ostatnými aspektami. Strih? Kamera? Neviem a nechcem vedieť o prípadných nedokonalostiach či chybách. ()

Gunslinger

Emo gay film, ktorý som videl v amfiteátri a počas ktorého som videl 3x padať hviezdu :) a čo som si prial ? raz zvýšenie platu a 2x koniec filmu.. no ale nakoniec predsalen milo prekvapil , tak aspoň takto.. 60 % ()

Babous

První část fakt dobrá, měl jsem chuť dát čtyři hvězdy, ale jakmile se tam začala prolínat i ta virtuální hra, přestávalo mě to pomalu bavit. A dorazilo mě nekonečně končení - měl jsem pocit, že film trvá tak tři hodiny. Takže spíše palec dolů, ale scéna, kdy ten týpek (vypadá trochu jako Justin Bieber!) dává francouzáka bustě Michelangelova Davida, je nezapomenutelná... Dodatek: ještě nechápu, že hlavní hrdina pořád říká, že je gay, ale v podstatě celý film dělá věci kvůli nějaké holce a líbá se s ní a kdovíco ještě. Polská kinematografie je na tom ale podstatně líp než česká. ()

Firebug

Milí rodičové, pokud nechcete, aby se z vašeho dítka stal přiteplený emař, tak se mu proboha věnujte, serte na kariéru a už vůbec nepošukávejte s někým jiným! Jo, jo... sice jsem si odnesl dost povrchní poselství, ale vyčítat mi to nikdo nemůže, protože přesně takhle povrchní je celý film. Sala samobójców se snaží vyjádřit k mnoha nešvarům soudobé společnosti, ale by to všechno stihl, snižuje se ke stereotypům a samoúčelné hře na efekt (ta ve všech směrech příjemná a oku lahodící "virtuální realita" má slova jen podtrhuje). Hlavní hrdina tak zákonitě musí mít ty nejhorší rodiče na světě (tzn. že na něj nemají moc čas :-) a ve spletitých sítích internetu narazit na tu nejmanipulovatelnější vymletou krávu. Tedy takovou hromadu klišé, jsem fakt nečekal. Nejhorší přitom na snímku je, že prostě a jednoduše totálně nebaví. Technická stránka a herci jsou OK (za to ta 1,49*), ale subjektivně to trvá tak 2x déle než ve skutečnosti a opravdu jsem měl problém, dokoukat to do konce. JFL to vystihl hodně dobře. ()

SjamK

Jistou působivost tomuto snímku určitě nelze upřít. Hlavně díky herectví Jakuba Gierszala mají určité momenty skutečně sílu, vše korunováno závěrečnými minutami. _ALE_ Nechce se mi říkat, že Místnost sebevrahů je mainstreamový film, jenže má k němu rozhodně blíž než k seriózní psychologické studii. S tím jsem měla trochu problém. V některých ohledech působí scénář dosti zjednodušujícím dojmem, neuchopujíce problém v celé své šíři a hloubce. ()

janik.sk

Dominika poníži spolužiak, do ktorého je tajne zaľúbený. Zamkne sa vo svojej izbe a plánuje samovraždu. Film je zaujímavo spracovaný, realita sa strieda s animovaným virtuálnym svetom. ()

serger

Zajímalo by mě, proč je obsah - oficiální text distributora - takhle mimo =D Film samotný má zajímavé téma, ale místy jej vyjadřuje příliš nešikovně, hlavně vedlejší postavy jako by si úplně nesedly se svými rolemi. A zpracování virtuální reality ve hře, okolo které se točí zápletka, je... přinejmenším zvláštní. Na druhou stranu, závěr je dost povedený, takže si ode mě snímek zaslouží průměrné hodnocení. ()

Nons3nse

Od tohto filmu som nevedel, čo mám očakávať, ale už len celý názov filmu prezrádzal, že toto nebude len taký obyčajný film. Téma samovražda má veľký potenciál, a myslím si, že Sala samobójców ho dobre využila. Aj keď toto nie je práve môj šálok kávy, napriek tomu som si film užíval. Páčil sa mi najmä prechod z reálneho, do virtuálneho života. Toto sa naozaj Poliakom podarilo. Váhal som, či dám 4 alebo 5, ale nakoniec som sa rozhodol pre 5. Nieje tu nič veľké, čo by sa dalo vytknúť... :) ()

AdamesWWE

[6/10] Zaujímavá dráma, ktorá vytvára vážnejšiu atmosféru, akú by som čakal, ale nepôsobí najlepším dojmom. Scenáristicky trošku nedomyslené, herci zaujmú, hudba takisto, vizuálne efekty špičkové, dramatická línia filmu dobrá, niekedy to ale zachádza do zbytočných extrémov. Škoda dlžky filmu, mohlo to byť o trochu kratšie a nebrané to celé až takom v príliš vážnom duchu, raz som tento film videl a to pozretie stačilo. Ale nato, že je to Poľská produkcia ma to prekvapilo, najmä tie vizuálne efekty, tie sú fakt úžasné, celkovo hodnotím nadpriemerne. ()

HonzysKISS

Rozmazlený spratek, který je buzerant, a ještě k tomu se zamiluje do špinavkyně přes internet. Opravdu je to takový, jak to zní. První deset minut jsem tomu chtěl dát dát ihned odpad a několikrát jsem si řekl, že je to totální blbost. Jenomže ono je to ve skutečnosti dost dobře natočený. Hnedka po mrdkostřelecké scénce to začne být postupně víc zajímavější. Tolik, že budete chtít vědět, jak jeho příběh skončí. Nejdřív jsem se bál, že to bude nějaká animovaná blbost, ale ono je to velice ukázkově smíchané. Největší plusko má samotný herec Gierezal. Kompletně celou roli zahrál mistrovsky. Sám jsem mu měl s největší chutí dát facku. Je velká škoda, že postavy mi přišly docela ironický. Jak už jsem říkal, chlapec je homosexuál, ale pak z ničeho nic mu holka nevadí. Každopádně budu chápat, že se bude film někomu hodně líbit. Obzvláště teenagerským holkám, protože člověku, co má už něco za sebou si myslím, že nic moc nepřinese. ()

Disease

Celá rodinka na pár facek - tatínek politik, mamka podnikatelka a rozmazlený fracek. Vzhledem k vztahu, který jsem si k nim během sledování vytvořil to končí vlastně happyendem, i když by to možná chtělo něco ve stylu takového finále. S emo pozérama to nic společného nemělo, naštěstí. Celkové provedení se mi líbilo, trochu mi připomínalo tento film. ()

Martin_W

Je jasné, že film s takovouhle tématikou si nezíská každého, zvlášť s tolika divnými scénami. Mně se však líbil. Spojení reálného světa se světem herním sice dohromady dává zvláštní mišmaš, ale když vás film zaujme hlavně tématem, budete ochotni to přehlédnout. A nakonec ještě musím zmínit soundtrack, který se pyšní peckami od mých oblíbených Billy Talent, nebo například indiány Blakfish. 85% ()

Mikino00

Pestrá směsice několika společenských fenoménů od workoholických rodičů, přes odloučení teenagerů, k zrádnosti internetu, východisko sebevraždy atd. I přes zajímavou myšlenku a děj, dojem z filmu kazili silně nesympatičtí hlavní hrdinové, kteří si nesli každý svůj neduh, ovšem často až příliš nafouknutý do extrému. ()

Terezinka198

Ať si o mně myslí, kdo chce, co chce, mně se to opravdu líbilo! Splnilo to mé očekávání, dokonce i trochu překvapilo. Chtěla jsem nějakou realitu a tady ji mám. Trochu mi to však připomínalo, jak moje spolubydlící podotkla, když to sledovala se mnou: "Raději závislák na internetu, než žít v této hloupé sféře zvaná "realita". " Jop, jsem spokojená. Dostala jsem to, co jsem si přála a byla ještě překvapená. Moje pokroucená mysl si vždycky najde něco hezkého ke shlédnutí ve 3 hodiny ráno, když trpí nespavostí. ()

Carodej_pes

„Hej, na světě je přece krásně!“ Zato škola je špatná! Nebo je snad špatný celý svět? Jsou špatní rodiče, když svému dítěti dají obrovskou svobodu? Chudák chlapec hlavní hrdina, neuměl se povznést a jak draze za to zaplatil. Film poukazuje na události, které společnosti hrozí dnes a denně. Kdo nebo co za to ale může? Proč se bojíme nenávisti a terorismu, když nám přijde hloupé či dokonce urážlivé představit si život v krajině nekonečného míru, kde se smazávají rozdíly mezi národnostmi, rasami a sexuální orientací? ()

Vesecký

A navíc dodnes nevím, co to je EMO... Co se hodnocení týče, tak mi film osciloval mezi odpadem a dvěma hvězdičkami. Tohle supermoderní dílko nastínilo dvě základní myšlenky, které je zhodnocují. 1. ukazuje nebezpečí, do jehož se může člověk dostat, jestliže se stane závislým na virtuální realitě. Těch případů psychicky narušených jedinců díky chatování a hraní na počítačích je dost. 2. současná odlidštěná společnost vede k tomu, že rodiče zanedbávají dohled nad svými dospívajícími dětmi natolik, že se jim jejich výchovné snažení promění vniveč, protože doba si žádá zcela bezpodmínečné podřízení se kariéře. Tolik k té jedné hvězdičce, kterou si film zaslouží. Jinak jsem veskrze filmu neporozuměl, zřejmě je to proto, že jsem neviděl žádný obdobný film hollywoodské produkce typu Avatar (to pro mne neznámé slovo se tam několikrát dokonce vyskytuje), Matrix apod. Svět virtuální reality mi je v tomto ohledu naprosto cizí a nechápu, co to na tom počítači lezlo, to je něco na způsob R.U.R., kdy se postavy vytvořené člověkem začnou chovat naprosto samostatně? A pak ta příšerná techno hudba, která mi leze na nervy kdykoliv kolem mě přejede auto se zapnutými zesilovači... Víceméně jsem celý film přetrpěl, abych ho mohl posoudit komplexně, ale nestálo to za to. ()

petikacka

No, co k tomuto dílu říct. Rozhodně jsem ještě nic podobného neviděla a rozhodně je to zajímavý film. Mám s ním ovšem jeden problém, vlastně dva. Jednak mě tohle trápení zcela minulo, protože moje generace měla úplně jiné problémy a počítače ještě neexistovaly ( sic!), teda myslím PC :-))) No a minulo to NAŠTĚSTÍ i mé děti a žádného EMOA neznám, takže mě ta problematika z filmu prostě moc neoslovila. Ovšem aspoň si díky němu můžu dost dobře představit co se odehrává v duši citlivého, mladého člověka, stojícího na prahu dospělosti a který si neví rady se životem. Za mě 75% ()