Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

Cherry_Bomb

K tomuto filmu som sa dostala celkom náhodne, keď som prechádzala okolo kina a zbadala plagát. Je tu zachytený príbeh dospievajúceho emo chalana Dominika. Na prvý pohľad má všetko. Od materiálnych vecí až po vlastného šoféra a miestami pôsobí ako rozmaznaný fracek. Postupne je vidieť, že má všetko čo chce ako kompenzáciu, len nie pozornosť svojich rodičov, ktorí sú príliš zaneprázdnení prácou ako starostlivosťou o syna. Pomaly sa veci v jeho živote začnú rúcať a Dominik bojuje s problémami, výsmechom a nepochopením svojich vrstovníkov a ex kamarátov. Útechu nájde na internete v online svete v miestnosti zvanej Miestnosť samovrahov. Nájde si tam spriaznenú dušu Silwiu, ktorá chce skoncovať s ,,utrpením" života a spáchať samovraždu. Všetok svoj čas začne tráviť mimo reálny svet so svojimi novými priateľmi, ktorí ho ,,chápu". Divák sleduje ako sa stáva chorobne závislým na internete a nenávidí realitu. Až keď sa zavrie v izbe z ktorej odmieta vychádzať a rozhodne sa nedokončiť maturitu všimnú si to jeho rodičia. Snažia sa ho vytiahnuť z hlbokej priepasti, ale je príliš neskoro. Dominik na konci zomiera. Jeho matka sa pripojí cez jeho avatara do Miestnosti samovrahov a oznámi smrť jeho priateľom, ktorí sa chceli oslobodiť smrťou. Každý z nich sa zrazu odpojí. Záber na Dominikovu online lásku Silwiu ako vybehne z izby von zrutí sa na trávu a hystericky kričí a plače. Niektoré scény sú kruté a vzbudzujú v divákovi ľútosť a súcit plus perfektné herecké výkony rovná sa skvelá dráma čo dodať?! ()

JK77

rozhodne som od toho čakal viac a zaver ma totalne sklamal. skoda potencial to malo. Inak v Polsku asi vyrasta nova star, lebo mlady to zahral fakt dobre a uz som sa s nim stretol aj v inom filme. ()

Mamlas

Zcela jistě to mělo hlubokou myšlenku a bylo to skvěle zpracované, jak tady vidím to celkové procento. Za mě je to takové drama o nejistém, křehkém adolescentovi v konfliktním prostředí, který to nedává, vytváří si svůj vlastní svět a hodnoty, ale tohle mě fakt nebaví a nebaví mě to ani sledovat. Vypnuto. (15%) ()

Lollirot

Sala samobójców teda není žádnou fackou emo subkultuře, to vás asi zklamu. Je to nekonvenční dílo s jednoznačně nevyhraněným názorem a tahle nejednoznačnost se mi zamlouvá, film zobrazuje realitu a nahlíží na ni z různých stran, zohledňuje víc aspektů. Stejně jako v životě nevíme (někteří... neví), zda člověk v podobné situaci trpí a s čímsi bojuje, jestli rezignoval, má skutečně sebevražedné tendence, snaží se trestat své blízké nebo zda chce jen vypadat zajímavě a strhnout na sebe pozornost. Deprese, životní styl, póza? Snad od všeho trochu. Tento snímek nesoudí, nemoralizuje, nedává jasné odpovědi a za to mu náleží velké plus. Herecké výkony jsou bravurní a zvládnuté po všech stránkách, stylizace snímku je jeho velkou předností. Vyskytují se zde jak já pracovním názvem říkám zbytečné scény, takové, které nemají zásadní vliv na děj, ale přidávají na autetičnosti a snímek tak obohacují. Měla jsem jisté obavy, aby hlavní hrdina nebyl ubrečený chudák, jehož otec se nemůže vyrovnat s jeho sexuální orientaci, učitelka si na něj zasedla a kamarádi ho nepozvali na party, ale to se naštěstí nekoná - taky to není made in usa. Není to tedy typický a zažitý obraz šikanovaného a odstrkovaného outsidera a to je jedině dobře. Fantazijní sci-fi svět byl na můj vkus přemrštěný, klidně mohlo jít o normální blogerskou komunitu jak ji známe a větší prostor by zbýval na vylíčení toho, co tento svět Dominikovi dává × bere: odloučení od rodiny, pocit sounáležitosti, svobody, zbavení se odpovědnosti atd. Nepřekvapilo mě, že se Dominik nechal tak snadno ovlivnit a stáhnout na dno, neboť podle mě bylo z příběhu patrné, že měl k tomu určité sklony nebo předpoklady již dříve, zdálo se, že obyčejný život ho příliš neuspokojuje a nebaví a stačil tedy malý impuls, aby se od něj odvrátil. Ocenila jsem aktuálnost: statusy na FB, youtube, záběry pořízené webkou, telefonem, to vše do filmu zapadalo. Trochu nelogické mi připadalo, že Sylwia, Dominikova netová přítelkyně, nebyla schopna sehnat si prášky sama - a vůbec, prášky, to je dost pochybný způsob sv, skoro bych čekala, že v takové místnosti sebevrahů místy připomínající sektářská seskupení budou vymýšlet dokonalý plán odchodu a ne že spolykají první prášky, které se namanou. Logičtější by bylo, kdyby po něm vyžadovala otcovu zbraň. Dál mi připadalo nesmyslné, že rodiče odpojili Dominikovi net až po takové době - to by pravděpodobně učinili hned na začátku, aspoň tedy ve chvíli, kdy se o něj začali více zajímat. Jedním z nejsilnějších momentů byla scéna na párty, kdy se Dominik směje a je v rozjívené náladě, ale vy už máte neblahou předtuchu, víte, že to nutně spěje k tragickému konci. Následuje vsuvka z divadelního představení, kdy má divák pár minut prostor ponořit se do svých pocitů a dojmů, vyrovnat se s tou náloží emocí, jež mu film naservíroval, a pak přichází pro mě nejsilnější scéna vůbec: poslední slova Dominika. Konec mě odrovnal. Byla jsem skeptická a i když tam nějaké mouchy byly, přesvědčilo mě to. Na závěr bych dodala, že to není film pro každého, tahle kontroverzní témata jako emo, sebepoškozování, suicidalní jednání atd. jsou pro mnohé tabu a věřím, že by se našli tací, co (by) dali odpad! už z principu. () (méně) (více)

blondboss

Európske filmy sa vyznačujú istou unikátnosťou voči americkým, čo je veľmi dobré. Tento film však bol podľa môjho názoru až moc krutý a naplnený doslova bolesťou, ktorá do Vás brutálne preniká pri jeho sledovaní. A určite neodporúčam pozerať, keď máte dobrú náladu, lebo toto Vám ju na 99 % pokazí. Animácie fajn, ale predstavoval som si menej pesimistické prevedenie príbehu. 45 % ()

axik

Slušná porce prožitku... i když občas klišé (hlavně ve vztahu rodiče vs. Dominik), dost dobré. Vynikající herecké výkony, Jakub Gierszal hraje jak o život... a o něj na konci opravdu hraje. Surrealistické herní pasáže neurazí. Výborná hudba. Určitě stojí za zhlédnutí. Homosexualita hlavního hrdiny stojí na okraji příběhu a zásadně hlavní dějovou linii neovlivňuje, je jen prvním impulsem, který roztočí kolečka příběhu do plných obrátek. EMO nám nikdo nevnucuje, vše probíhá přirozenou cestou. Subkultura není nijak démonizovaná, naopak... v příběhu jsou to prostě jen lidé, kteří se schovávají v lepším virtuálním světem před tím reálným. Místnost sebevrahů je depresi, o hledání cest a nakonec o boji o život... 4* ()

Keen.lady

Haha, kdyby byly takto promakané virtuální místnosti. Haha, kdyby byl někdo tak moc blbý v 18. Vážně, takhle se možná chovají spratci do 15 let, ale ne ti před maturitou. Vypadá to, že všem těm chatovým náctiletým zamrzl mozek na úrovni opravdu malého dítěte. Mě o šikaně, sebepoškozování, uzavírání se a hledání života online nemusí nikdo nic říkat. Chování hl. postavy zcela na hlavu, nemluvě o nepřesvědčivých hercích. Gratuluji Polákům, že se tak krásně shodili. Jedna hvězdička za to, že byla navozena atmosféra taková, že se mi chtělo blít z těch zazobaných, zpovykaných spratků, kteří nejsou schopní čelit životu, protože jsou mylně přesvědčeni o nějaké své výjimečnosti. Mimochodem, JFL asi film moc nepobral. Ale i tak je to sračka. Emo tady nikoho nezajímá, homosexualita se tam nebere jako porucha blablabla, a ta růžová nána, co vylezla z pokoje... šílená na takové chování byla dost. ()

moviefan4

Neskutočne silný thriller. Režisér ma u mna veľké +. Vo filme boly dobrý herci ktorý si hranie svojej postavy podla mna užili. Každý mi sedel na danú rolu ktorú hral.Poľské filmy moc nemusím ale tento som si s radosťou pozrel. Dejová linia bola perfektná ani jednu minútu som sa nenudil. Hned od začiatku ma film chytil a do konca nepustil. Priznávam že na konci mi pár sĺz vybehlo. Niesom si isty že či zvolili správnu vekovú prístupnosť 12 rokov. Dal by som radšej 15 lebo deti v dvanástich asi tažko môžu vedieť aký je život tažký. Po scénarovej stránke je film dosť vynikajúci a takmer bez chýb. Kamera je tiež dobrá a aj animovaná časť filmu vyzerá svetovo. Neskutočne som spokojný. Budem rád keď od režiséra ešte niečo podobné uvidím. ()

Aywes

Nesmyslný hlavní hrdina, obklopen dementními postavami, nám chce ukázat, že homosexualita a emo je strašně špatná věc, která vede k sebevraždě a těžkým depresím. Je snad potřeba se víc vyjadřovat? ()

BeYou

Kdo nezažil, nepochopí. Není to jen emo story přitažená za vlasy. Je to o životě člověka, jehož život ač se zdá dokonalý, tak není. O životě člověka, který má všechno na co si vzpomene a zároveň nic. Film o člověku, který se v životě na chvíli ztratí. Chvíle zmatku v tom zjištění, jestli je nebo není na kluky. Chvíle, kdy se uzavře před společností, která se jej snaží akorát zesměšnit. Uchýlení se do virtuálního světa, a pak... Konečně někdo, kdo jej má alespoň trochu rád a opravdu se o něj zajímá. Ty blažené chvíle. Jenže pak přijde moment, kdy mu v podstatě podstrčí pod nos, že si má ublížit, má se zabít. A on se o to skutečně pokusí. Skončí na psychiatrii. Rodiče na nervy. Odpojí mu internet. Jeho jediný prozatimní důvod toho, že tak nějak přežívá... a pak přijde pád. Film, jehož scény může zažít snad každý z nás, s úžasně zvolenou hudbou a herci. Film, který se lidem na první pohled nelíbí, protože je "až moc emo a plitký". Ale ono se stačí jen usadit a plně se mu věnovat. Pak vás dostane sám. ()

DonBraso

Vcelku škoda,ale tady se Jan Komasa trochu ztratil.Vůbec by ani nevadila ta fantasy počítačová část s reálnou částí,ale nějak se to celé ztrácí.Rodina bohatá, která si neví rady s klukem,který se zavře v pokoji na několik dní.Už tady je samozřejmě blbost to okolo.Nejspíš chodí na záchod do postele,nejí,nepije..prostě to typický nereálný základy, který se noří zbytečně do komnat. Prostě Dominik začne žít virtuální život, který aspoň dává všanc,že není vlastně správný.Takže potká Sylwiu, která projistotu řekne,že nevylejzá tři roky.Buď jak buď nemá to vůbec logiku a natočený to není bůhví co.Dominik ani ve třídě není žádný terno,když v oficiálním textu distributora máte napsáno že má mnoho přátel.Asi tím těch virtuálních a to jen jednu,ostatní jsou anonymní.Pak je tu téma sebevraždy, která se posledníma minutama aspoň drží v mantilenech. Musím říct,že od Honzy Komasů by mě i zajímalo jeho poslední dílu se stejným názvem jestli si reputaci zlepšil či nikoliv. Zde to je hrozně nezajímavé. ()

punco

Na film som sa celkom tešil kedže predtým som nič polské nevidel a musím povedať že námet sa mi páčil aj zápletka. Avšak akonáhle sa dej preniesol do digitálneho sveta "Sala samobojcov" stratilo to čaro, neskutočne nudný nápad. Film ako dráma nebol vobec zlý ale ani dobrý, no musím vyzdvihnúť priam majstrovský herecký výkon hlavného hrdinu, verím keby je to americký film,mal by nomináciu na Oscara za hlavnú rolu. Kvoli nemu o hviezdičku viac. ()

kikin01

No určitě tento film má sílu, a dere se vskutku do krve. Nebudu předstírat, že po tomto nemám depresi, mám, a každý si ji někdy zažil. Ukázkový příklad dramatické pubertální nevyzrálosti, která může pouze jenom z pouhého vtipu přerůst ve vážný problém. ()

Tsuki003

Velmi, velmi silné. Můj názor je, že pokud někdo něco podobného neprožil, nikdy to nepochopí. To šílený zoufalství, který z toho čiší a !SPOILER! ten strach, ten zasranej strach co má na konci, kdy už to nejde vzít zpátky a není tam ani jeden z rodičů, není maminky... !KONEC SPOILERU! Zajímavý propojení lidí, neuvěřitelně těžko představitelné emoce... a oni si pořád ještě mysleli, že vědí co je, a co není reálné... Zajímavý komentář co stojí za přečtení - Othello. ()

astaroth27

Świat otwarty, rany zamknięte. Świat zamknięty, rany otwarte. Labilný citlivý tínedžer sa po prevalení skutočnosti o jeho sexuálnej orientácii vzdáva ambícií či záľub a naplno sa oddáva sebaľútosti a bezmocnosti.. So sestrou dávame štyri body, držalo nás to od začiatku do konca, pestré animované virtuálne fragmenty boli okúzľujúce a čo sa týka Jakuba Gierszała, to czysta radość na niego patrzeć. ()