REW–FFWD (festivalový název)

• Kanada

REW-FFWD

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1994, 31 min

Neviem, neviem. Je ťažké hodnotiť film, ktorý má byť dokumentárny, ale on veľmi dokumentárne nepôsobí. Mám z toho zmiešané pocity, ale bolo to nápadité a zaujímavé, hoci stopáž by mohla byť skrátena aj o tretinu. Myslím, že tri hviezdy sú akurát.(9.1.2017)

Jamajka, reggae a pár lidí, kteří jen tak vysedávají v ulicích, zpívají, hulí a nechávají život jen tak plynout. Zajímavý atmosferický experiment, kterému by stačila polovina metráže.(2.7.2011)

Debut 27-ročného Denisa Villeneuveho, ktorý natočil priamo na Jamajke v Trench Town. Mix dokumentu a fikcie vytvorili zaujímavú koláž, ktorá skrz striedanie časových línii vytvára obraz o tom ako žijú bežni ľudia - vo veľkej chudobe ale v silných sociálnych putách, kde viac ako farba pleti hrá silnú rolu hudba a rastafariánstvo. Originálny koncept a iná forma ako ukázať Jamajku. Akurát by to chcelo ešte väčšiu dĺžku, aby bolo vniknutie do Trench Townu hlbšie. Ako debut super. Film vyhral cenu New Yorkskej poroty na festivale v Locarne v roku 1994 a v rámci sekcie Tribute ho premietali v Karlových Varoch v roku 2011.(2.1.2017)

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - TRIBUTE TO DENIS VILLENEUVE - Pocta Denisi Villeneuvovi (REW–FFWD / REW–FFWD / REW–FFWD) - Vůbec se mi nechce toto hodnotit, protože pana režiséra obdivuji, jenže tohle bylo něco příšerného, nekoukatelného. Dokumenty už raději né... - 2. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 0%(9.9.2011)

Experimentální pseudokumentární psychodrama Denise Villeneuveho. Trench town, marijuana, rasta...(2.12.2013)