Hagane no renkindžucuši: Milos no seinaru hoši

鋼の錬金術師 嘆きの丘[ミロス]の聖なる星

• japonský

Hagane no renkinjutsushi: Milos no sei-naru hoshi

Hagane no Renkinjutsushi: Milos no Seinaru Hoshi

Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2011, 110 min

Poněkud slabší Alchymista. I když se zde vůbec neřeší homunculové, kámen mudrců zůstává a opět se jej někdo snaží získat, resp. vyrobit. Celý děj tak může připomínat několik epizod seriálu z roku 2003. Film je navíc až moc dlouhý, tak půl hodinu bych v klidu vynechala. Ať jen nekritizuji, tak vidět opět staré známé v akci bylo víc než fajn, ostatně oni by mě potěšili v čemkoliv, a akce i animace nezklamaly. 7/10(20.9.2018)

Na tento film som sa tak tešil a tak ma sklamal :( animácia mi hrozne nesadla príbeh by sa ako tak ešte dal. Začiatok dobrý potom to klesalo a na konci sa to zlepšilo. Bratři Elricovi tu myslím ani neboli hlavnými aktérmi na postavy ktoré ste zvyknutý sa netešte lebo jediný kto tam bude je Roy,Riza a Winry a aj tých uvidíte minimálne ale za to tu je veľa nový postáv ktoré ale niesu vôbec zaujímavé a moc sa o nich nedozvieme takže ako obrovský fanúšik série dávam 3* a dúfam že nabudúce si takéto odfláknuté dielo odpustia.(10.6.2012)

Po roce a půl těšení a zároveň velkých obav jsem se konečně dočkal a výsledek je rozhodně blíže k tomu, co jsem chtěl, než čeho jsem se obával. Osobnosti postav se nezměnily, alchymie je stále cool a ženské postavy vypadají o něco lépe než v seriálu, takže spokojenost. Sice se vytratil humor, dokonce ani nikdo nedostal namláceno za dělání si legrace z Edwarda, ale možná je to dobře, protože tady je extrémně mnoho akce a zápletek a další žánr navíc by to mohl zkazit. Věřím, že to je jeden z těch filmů, které jsou při opakovaném shlédnutí ještě lepší, protože je to trošku chaotické a napodruhé půjde už vlastně o jiný film. No už aby začali natáčet další :-)(14.2.2012)

Seriál o Ocelovém alchymistovi nabízí všechno od zajímavých postav, zápletky až po skvělou hudbu a krásnou animaci. To ale bohužel tenhle spinoff nenabízí. Příběh se odehrává někdy v půlce 21. epizody a jde vidět, že se jedná vlastně jenom o hloupou výplň. Hrdinové se vydávají do neprozkoumaných končin, kde to vře mezi státy a setkávají se s novým druhem alchymie a opět s Kamenem mudrců, který ale místní nazývají úplně jinak. Animace je o třídu horší než v seriálu a hudba nedosahuje jeho kvalit už vůbec. Děj je pak navíc naprosto hloupý a odhalení s bratrem nám tu naservírovali rovnou 2x, přičemž v obou případech šlo o nudného záporáka. Vedlejší postavy z původního seriálu jsou tu navíc úplně zbytečné a dokonce i bez hlavních hrdinů by se film klidně obešel. Škoda, že tvůrci přišli s něčím takovým, měli nám radši ukázal Alphonse v Xingu nebo Edwardovu cestu na západ, čímž film mohl krásně navázat na seriál. 60%(22.2.2019)

Kam přijdou Edward a Alphons, tam je vysoká pravděpodobnost pořádné alchymistické rozmíšky. A když pod vlivem okolností dorazí do nespravedlivě obsazené země, dají se čekat velké věci. Hlavní hrdinové mého nejoblíbenějšího anime se vrací v samostatném příběhu, který je perfektní už svou premisou. Nerýpe se totiž v homunculech, Bradleym nebo dalších intrikách Centrálu. Místo toho posílá bratry Elricovy na dobrodružství do míst, která neznáme, do oblasti, která po celé seriálové dění byla jen prázdným místem na mapě. A i když je nálada filmu podstatně temnější než u seriálu, utekla mi prohlídka po zemi Milos více než svižně. Všechno sice logicky zůstává uzamčeno v samostatné "epizodě", ale Edward je remcal, Alphons šlechetný zachránce a když se staví i Roy Mustang s typicky zachmuřeným výrazem, jsem z jejich návratu nevýslovně šťastný. Obrovské díky tvůrcům za to, že mě nechali, abych se na dvě hodinky vrátil do tohoto úžasného světa.(23.5.2012)