Ženy s kravami (festivalový název)

• Švédsko

Peter Gerdehag

Peter Gerdehag

Zvuk:

Bernt Eklund

Velmi dobře jsem se bavila počas celého dokumentu a to mě chov krav normálně nijak nenaplňuje. Ale o tom to je, umět jakékoliv téma podat poutavou formu - a tomuhle tvůrci se to opravdu povedlo. Pro mě nejlepší snímek letošního festivalu.(15.7.2011)

Na projekci v kině Čas řekl režisér Peter Gerdehag, že spánek diváků u skandinávských filmů je už takový trademark severských oblastí, a že bude naprosto chápat, pokud usneme. Usnul jsem asi na půl hodiny, nepřišel jsem o nic. Časosběrný dokument o dvou starých sestrách, které zdědili po rodičích 12 krav, sice autenticky dokumentuje život na švédské samotě, ale z diváckého hlediska nepřináší příliš mnoho vzruchů. Být to ale půl hodiny kratší, bylo by to hodně fajn.(7.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - DOCUMENTARY FILMS IN COMPETITION - Soutěž Dokumentárních filmů (Kokvinnorna / WOMEN WITH COWS / Ženy s kravami )(13.7.2011)

Dokumentární genialita sama!Pro mne největší zážitek dnešního dne na KVIFF. Peter Gerdehag je neskutečně vtipný chlapík, který vytvořil nádherný dokument o velice zajímavých životních osudech velice osobitých žen. Získal si plný sál nejen svým dílem, ale také svým přirozeným entuziasmem, vtipem a energií. Už teď se těším na jeho nový dokument a zároveň na jeho předešlých pět lahůdek z let nedávno minulých..;)(5.7.2011)