emma53

Tak Magnus Fiennes u mě opět zabodoval. Sice na čtyřku, protože to bych snad ani už nebyla já, kdybych byla spokojená s finálním závěrečným koncem, což jsem tedy opět nebyla. Jinak mám moc ráda filmy z právnického prostředí a jejího systému, který nemá nic společného se skutečnou spravedlností. O tom ví své i obhájce Will Travers a tak sice nerad, ale přece jen pod určitým citovým tlakem a po delší době přijímá další obhajobu svého přítele z mládí Martina Newalla, který je obviněn z vraždy mladičké Lucy v jednom z hotelových pokojů. Současně probíhá jiné vyšetřování závažného zločinu, který souvisí s jedním ze jmenovaných a kterého se ujímá bezcharakterní hajzlík, detektiv Mark Wenborn, Toho hrál naprosto excelentně Charlie Creed-Miles a svým způsobem jednání byl i oživujícím faktorem celého seriálu. Ale James Purefoy za ním nebyl o moc pozadu nejen svým charismatickým vzhledem, ale i tím, že zahrál velmi uvěřitelně vnitřně rozpolceného obhájce. Takže za mě velká spokojenost až na tu druhou polovinu závěrečného dílu, strašná škoda. ()

3n3my

Ďalšia slušná britská mini-séria, tentokrát z právnického prostredia. Počas úvodných epizód hlavne po hereckej stránke kvalitne spracovaný seriál, no postupne a najmä v poslednej časti podľa môjho názoru zlyhal scenár. Možno bol šitý horúcou ihlou z dôvodu pravdepodobného pokračovania druhou sériou. Každopádne ide o lepší priemer. ()

vla_kor

Výborná pětidílná kriminální minisérie natočená pro britskou ITV. Scénář napsal Anthony Horowitz, který je i tvůrcem seriálu Foylova válka a autorem řady scénářů k poirotovkám a dalším tv detektivkám. Nechci vyzrazovat děj, ale napadá mě, že tvůrce se možná inspiroval "Dr. Jekyllem a panem Hydem" a "Dexterem". Všechny role v seriálu jsou výborně obsazené výraznými herci a tak nemáte ani na chvíli pocit, že nevíte kdo je kdo. Konec otevírá dvířka k pokračování, ale nijak okatě. Za sebe doufám, že pokračování bude. ()