poster

Svobodná umění

 • USA

  Liberal Arts

Komedie / Drama

USA, 2012, 97 min

Režie:

Josh Radnor

Scénář:

Josh Radnor

Kamera:

Seamus Tierney

Hudba:

Ben Toth

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Deborah Newhall
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Ani se nedivím tomu sinusoidovému hodnocení, protože se jedná o film, na který musí být svým způsobem i to správné naladění a nenechat se možná zmást i trochu akčně vypadajícími plakáty na tenhle film. Osobně bych taky uvítala pár živějších momentů, ale jinak to byl moc hezký film se spoustou podnětných a zajímavých myšlenek. Ústřední dvojice Jesse a Zibby nebyli žádní superhrdinové, ale normální lidi, kteří se náhodně potkali na jedné ze svých životních křižovatek a oběma tohle střetnutí pomohlo odrazit se dál tím správným směrem. Já jim věřila úplně všechno a kulisa, kterou tvořili postavy, také s různými životními trablemi, prolínající se příběhem, byla až na jednu výjimku skvělá. Pro mě to byl takový sympatický film ze života a Josh Radnor u mě podruhé zabodoval.(29.3.2013)

 • Dreadd
  ***

  Na Radnorovi se mi líbí především jeho přístup k filmotvorbě jako takové, ale určitě bych se vyhýbal srovnávání s Allenem, sice zvládne napsat si sám scénář, ten scénář si zrežírovat a zahrát hlavní roli a trochu se tématicky shodují, ale přece jenom do takové persony má ještě dost daleko. Navíc by neuškodilo vyzkoušet spolupráci se zkušenějším scénáristou, který zachová myšlenky, ale vyplní ty obrovské mezery, kterých má zrovna Liberal Arts víc, než bych snesl. A kazí to dojem z celého filmu, protože základní poselství, které by měl film předat na druhou stranu obrazovky, aspoň tak, jak jsem ho pochopil já, jistě nezůstane bez divácké odezvy a postavit prakticky všechny scény na pouhé konverzaci, to chce taky koule.(21.12.2012)

 • StarsFan
  **

  Od filmu s podobným názvem bych čekala trochu liberálního přístupu i ke scénáři. Takhle je to jen hodinu a půl trvající rozprava o něčem, k čemu vůbec nedojde. Devadesát minut, ve kterých jsem si přála, aby přišla nějaká zápletka (jakákoliv!) a aby Radnorův nesympatický, plochý, pasivní hrdina, který se chová nesmyslně dětinsky, nějakým zázrakem zmizel z děje.(12.10.2012)

 • Gaia.M
  **

  Nejvíc mě pobavilo, když četli Stmívání :D Vážně, to je totiž knížka, která se čte sama, protože vám úplně vymyje mozek. Blbý je, že je to jediný moment, který si vybavuji, což si myslím, že je špatné a takhle by to být nemělo. Takže co říct. Nic. Viděla jsem, pochopila jsem, znovu vidět nepotřebuji.(7.4.2013)

 • Iggy
  *****

  Hodně milý a povedený film, i když některé scény působí trochu zbytečně, vynucené scénářem, aby do sebe všechno zapadalo. Ale to zdaleka vynahradí ohromná upřímnost a otevřenost příběhu, nehledě k tomu, že mi je Radnor i jeho postavy neuvěřitelně sympatický. Vzhledem k tomu, že si Josh Radnor oba své filmy sám napsal, zrežíroval i zahrál hlavní roli, tak se mi příjemně věří, že i sám tvůrce je skutečně takový, jako jeho hrdinové, včetně Teda Mosbyho z How I Met Your Mother. Neumím si představit, že by někdo točil pořád takovéhle postavy, aniž by jimi sám do značné míry byl, podobně jako třeba Woody Allen.(7.2.2013)

 • - Film sa natáčal prevažne na alma mater herca Josha Radnora (Jesse Fisher) Kenyon College a v malej škole v meste Gambier v štáte Ohio, kde študovala herečka Alison Janney (Judith Fairfield). (Marek1991)

 • - Kusy klasické hudby, z nichž si Jesse (Josh Radnor) a Zibby (Elizabeth Olsen) prostřednictvím dopisů sdělují dojmy, jsou: J. Massenet: "Meditace", J. S. Bach: "Brandenburský koncert", A. Vivaldi: opera "Giustino", R. Wagner: některá z oper (pravděpodobně "Tristan a Isolda") a W. A. Mozart: opera "Cosi fan tutte". (Ak.žena)

 • - V jednom z prvých záznamov v záverečných titulkoch chýba "s" - "First Assitant Camera". (Marek1991)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace