Svobodná umění

Scénografie:

Jade Healy

Kostýmy:

Deborah Newhall

WOW! Som ohromená. Nádherný film s kopou úžasných myšlienok. Postava Elizabeth bola skvelá. Nápad s listami doplnený skvelou klasickou hudbou bol jedným z vrcholných okamihov. A aby som nezabudla na Zacka Efrona v pletenej čiapke s fľaškou H2O (:D) a rečami o tom, že všetko bude dobré!! Aj ja chcem takého kamoša :D(9.8.2014)

Celou dobu, když jsem film sledoval, neustále jsem myslel na nedávno viděný snímek "Bezvadíkyještěprosím" a říkal jsem si, že podoba bude způsobena přítomností Joshe Radnora, ale až při závěrečných titulcích jsem zjistil, že i zde byl nejen v hlavní roli, ale i na režijní stoličce. Každopádně oproti již zmíněnému "Bezvadíkyještěprosím" jasný krok vpřed stylem vyprávění i scénářem a z nenápadného Radnora se klube talent amerických nezávisláků. Příjemný a chytrý film.(25.6.2013)

• Malarkey

Josh Radnor pro mě vždycky bude zapsaný jako Ted z How I met Your Mother. Každopádně jsem už jeho jeden film dal a byl jsem spokojený. Tak nějak jsem si všimnul, že texty, co používá ve filmech, kde hraje, hodně používá i v samotném HIMYM, což je fajn. Horší už je, když Vám na HIMYM něco vadí a on to do filmu taky vmáčkne. A tady to přesně tak bylo. Josh totiž hraje týpka, kterej se zamiluje do mladý holky, ale nedokáže jí říct, že jí miluje, protože by, podle něj, jí zkazil mládí. Když mu řekne, že ho miluje, on jí řekne, že spolu nemůžou být a takhle to jede vlastně celej film. V tu chvíli se mi vybavil Ted a jeho vztah s Robin v HIMYM, kde se choval úplně stejně a lidi to neuvěřitelně sralo. Tady to přepísk a mě tímhle jednáním, kdy neví, co chce, hrozně nasral. Zase.(3.4.2013)

Po Bezvadíkyještěprosím jsem už věděla, co asi tak mám očekávat. Myslela jsem si, že díky Elizabeth Olsen bude film vypadat líp a to se zpočátku dařilo, ale její postava mi potom strašně lezla na nervy, tím jak všechno rozebírala a okecávala, navíc to závěrečný psychologické sebezhodnocení, bylo na 19-ti letou až moc. Navíc si myslím, že dali příliš velký prostor vedlejším postavám, mě rozhodně by příběh nějakýho profesora unudil k smrti. Stejně všechny zajímal vztah mezi Zibbi a Jessem.(3.7.2013)

// Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Nevím jestli je to tím, že jsem tak vyspělý, nebo že je ten film tak pozadu ale zkrátka to asi bude láska na první shlédnutí. 100% PS. Elizabeth Olsen je neskutečně překrásná, Ted je hroznej sympaťák a Zac Efron tu měl pravděpodobně životní roli. EDIT:// "Life happened." A ten film zbožňuju čím dál tím víc!(19.1.2013)

• - Na samom začiatku filmu, počas série rýchlych strihov označujúcich plynutie času, nemení žiadna z položiek na nábytku svoju pozíciu. (Marek1991)

• - Upírská knižní série, o jejichž kvalitách se háda Jessie (Josh Radnor) a Zibby (Elizabeth Olsen), je sága spisovatelky Stephenie Meyerové "Twilight". Aby se Radnor vyhnul žalobě, nezmínil název knihy a z tetralogie udělal trilogii. Elizabeth Reaser (Anna z knihkupectví) ztvárnila Esmé Cullenovou ve zfilmované verzi ságy Twilight. (korbitch22)

• - V jednom z prvých záznamov v záverečných titulkoch chýba "s" - "First Assitant Camera". (Marek1991)