Hle, Beránek boží (festivalový název)

Behold the Lamb

Velká Británie, 2011, 85 min

John McIlduff

John McIlduff

Nick Emerson
  • Tina.T

(46.MFFKV) Škoda, že si tenhle snímek neudržel černý humor z první poloviny. Mohla to být hořkosladká road movie, ozvláštěná Severním Irskem. V druhé polovině je to bohužel už nekompaktní, snímek nedrží pohromadě a když už se zdá, že přijde nějaké smysluplné rozuzlení... tak končí. Nevyužitý potenciál, přesto váhám mezi druhou a třetí hvězdičkou. Promarněná šance režiséra, snad se dočkáme lepších snímků.(17.7.2011)

Road movie severním Irskem se zajímavými postavami, které nejsou sice právě kladné, ale stejně jsem jim držel palce. Těhotná feťačka a otec jejího současného přítele s nadváhou, ornitologickými zájmy a epilepsií. A jehně, co trousí drogy, protože náš hrdina sice vystřílel celý (jediný) zásobník své pistole, ale zvíře ani neškrábl. Sem tam se vloudí trocha humoru, ale jinak je film převážně smutný. Klidně ho zkuste i v případě, že máte alergii na náboženskou symboliku.(8.7.2011)

(MFF KV 2011) Příjemně ubíhající snímek pohybující se na pomezí vtipnosti a dramatičnosti (zoufalosti). Velmi povedený režisérský debut, který si na nic nehraje, není to žádný slepenec cool vlivů a ve srovnání s jalovostí některých českých pokusů vítězí o několik délek (zařadit tento film do odpadu je znamením neumětelského (za)bijákování...). Rozhodně mohu doporučit!(6.7.2011)

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Behold the Lamb / BERTHOLD THE LAMB / Hle, Beránek boží) - Pokud se chcete pobavit a nechcete nebo nebudete moc o tom co se tu bude dít přemýšlet, hledat nějaký vyšší smysl filmu, mohlo by se Vám to stejně jako mě i líbit... - 9. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 75%(18.8.2011)

• Marigold

I na festivalu home videa by měl tenhle středoškolský slepenec rádoby-cool vlivů problém obhájit svou smysluplnost. Připomíná to jalové žánrové pokusy české kinematografie. Neumětelský (za)biják.(4.7.2011)