Miluju tě (festivalový název)

Ya tebya lyublyu

Ja těbja ljublju

Я тебя люблю

I Love You

Dokumentární

Rusko, 2011, 81 min

• Brylin

Naprosto zbyteční snímek, který nepřináší vůbec nic nového. Naopak. Směs vulgarit, banálních situací a vzájemného podvádění se několika looserů nemá pro mě žádný význam. Nezachycuje ani jakékoli ruské specifikum, podobné domácí video/reality show lze nasnímat v kterékoli evropské "sociálně vyloučené" (mimochodem, jeden z nejtrapnějších politicky korektních eufemismů) lokalitě. Jednu hvězdičku pouze za odvahu režisérů, kteří film osobně do Varů přivezli.(8.7.2011)

Tohle se musí brát jinak... Ne jako exkurze do tragických ruských ulic (zcela zřejmě bylo ze snímku poznat, že je záměrně situován do "špinavějších" částí země - během projekce odešla nejedna naštvaná skupinka Rusů), ale jako komediální prostřihy partičky pubertálních individuí, kteří se baví o sexu, penězích a Baracku Obamovi. Před shlédnutím pak stačí zahodit předsudky, naladit se na správnou vlnu, a prostě se nezávazně pobavit. [MFFKV 2011](3.7.2011)

[KVIFF 2011](3.7.2011)

• Vignette

U některých filmů se mi chce jenom volat- dejte mi kameru (a peníze, ehm), natočím to líp!(12.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Ja těbja ljublju / I LOVE YOU / Miluju tě)(18.8.2011)