poster

Ahoj! Jak se máš?

 • Rumunsko

  Buna! Ce faci?

 • Španělsko

  Hello! How are you?

 • Slovensko

  Ahoj! Ako sa máš?

 • USA

  Hello! How Are You?

Drama / Komedie

Rumunsko / Španělsko / Itálie, 2010, 105 min

Režie:

Alex Maftei

Producenti:

Tudor Reu

Masky:

Dana Roseanu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • celticek
  *****

  Po určité době dám rád plný počet. Spousta uživatelů asi ne, ale já jsem tam tu opravdovost viděl. Původně jsem šel na francouzský film, Rumuni ale překvapili. Zajímavé záběry, mého srdce se dotkly hlavně 3 scény (ťukání do klávesnice v rytmu piana(nebo klavíru?:)), klepač a odchod Gabriely z Gabrielova koncertu). 5 hvězdu dávám za celkově prožitý den a večer, který mohl skončit jinak, ale nakonec skončil tak, jak skončit měl. Díky, žes šla, Evi.:)(14.9.2012)

 • Vesecký
  ****

  Bylo by to i na pět hvězdiček, kdyby si druhá půlka filmu zachovala vtip části předchozí. V té první jsem se situaci, kdy manželé spolu chatují a domnívají se, že se zamilovali do úplně cizího člověka, jsem se nasmál dosytosti. Pak to ale začíná nabírat trošku jiný směr - romanticko-etický, řekl bych. Ono to je trochu ze života, zvlášť toho současného, kdy začínáme virtualitu brát jako něco skutečného a dokonce je nám virtuální prostřední náhražkou za skutečný život. Čekal jsem trošku vtipnější a uvolněnější závěr při setkání s kytičkami růží v parku. Vědomí, že manželé se sice rozcházejí (aby se zřejmě pak dále scházeli při chatování) a navrací se k tomu, s čím začínali, se tam pak už nějak vytrácí. Ale Rumuni rozhodně udělali velký skok ve své kinematografii.(7.2.2018)

 • Master19
  ****

  Byl jsem zvědavý na současnou rumunskou produkci a tenhle vzorek mě potěšil. Jednak si nic nedělá z toho, že se sem tam objeví prso nebo zadek a druhak nešpekuluje s obrazem, filtry a tak. Příběh samotný je banální, ale o to pochopitelnější a přístupnější divákovi. Figurují zde vlastně dva vypravěči a zejména Vladimírův pohled na svět je super. Závěr taky potěšil, takže se nakonec hodnocení vyšroubovalo na slabší 4*.(23.11.2014)

 • Zyne
  ****

  (MFF KV 2011) Velmi příjemné překvapení z Rumunska! Snímek sice nenabízí nic zcela originálního a rozehrává příběh lehce vyčpělého vztahu dvou manželů (kterým už chybí ona vášeň a v podstatě se ve vztahu nudí), který je lemován jejich seznamováním se s výdobytky moderní počítačové doby a edutami ze života jejich dospívajícího syna toužícího po tom stát se slavným. Postavy jsou lehce klišovité, některé scény předvídatelné, ale to přece nemůže ničemu vadit v případě, že film šlape a rozhodně BAVÍ po celou dobu své stopáže. Jestli tedy budete mít možnost tento film vidět, jděte do toho, chybu určitě neuděláte a výborně se pobavíte!(6.7.2011)

 • Pepinec
  ****

  Ahoj! Jak se máš? - Mám se skvěle, právě jsem viděl parádní film. - O čem byl? - O opravdovosti života. - Myslíš tím to, že ne všechno je na Světě tak dokonale uhlazené, a že ne všichni na Světě jsou tak dokonale krásní, jak to vídáme ve filmech zpoza velké louže? - Ano, přesně tak to myslím. Kdo tvrdí, že je tenhle film nezajímavý, nudný nebo snad ošklivý, se možná jen snaží oblafnout sám sebe a svoje vlastní žití. - Takových lidí je hodně, kterým se nelíbí, když jim někdo předhodí něco, co není jen k smíchu. - Přesto ale i tenhle film je humorný a plný pozitivní energie, stačí se mu jen otevřít a přiznat si, že spoustu z toho všeho známe sami moc dobře. - A myslíš, že se lidé chtějí dívat na to, jací skutečně jsou? Nechtějí vidět spíš to, jací touží být? - Asi máš pravdu. Před odrazem zrcadla zavíráme oči a představujeme si něco jiného. Jenže jenom proto není zrcadlo špatné a zlé. - Díky za hezké povídání, měj se hezky. - Ty také. A nezapomeň, že mít se hezky neznamená jen hezky vypadat nebo mít jen samé hezké věci.(24.5.2012)

 • - „Nápad vznikol vtedy, keď sme premýšľali, čo by si dvaja protagonisti napísali ako prvé počas četovania na internete. Ahoj! Ako sa máš?, to znelo asi najlepšie. A keď sme potom v roku 2010 mali prvú projekciu na Transylvánskom medzinárodnom filmovom festivale, dali sme urobiť tričká s týmto názvom a ľudia z nich boli unesení," vyhlásil Alex Maftei. (Sufferer)