Ahoj! Jak se máš?

Alex Maftei

Tudor Reu

Masky:

Dana Roseanu

V podstatě klasická zápletka: ona miluje jiného a on jinou a přitom jsou jen oni dva. Obrácený vývoj synáčka za honbou nedosažitelného (unikajícího) a otevřený konec z filmu dělají příjemné pokoukání. Ne úplně šťastně je však zakomponovaná složka chatu ve formě vět v obraze, která bez problémů určitě funguje pro rumunsky hovořící publikum, ale ostatní odsuzuje ke zmatenému sledování dvou titulků.(11.7.2011)

Velké zklamání, rozhodně by jsem neřekla, že jde o neobyčejně duchaplný příběh. Neviděla jsem nic, co by se nedalo dopředu odhadnou. Film postrádal silnou atmosféru, příběh, herecké výkony...nebylo tam nic, co by se mě dotklo a oslovilo mě. Dialogy jako klišé, rozpad dlouholetého soužití podle šablony a obrazové kompozice bez mého povšimnutí.(4.7.2011)

Bylo by to i na pět hvězdiček, kdyby si druhá půlka filmu zachovala vtip části předchozí. V té první jsem se situaci, kdy manželé spolu chatují a domnívají se, že se zamilovali do úplně cizího člověka, jsem se nasmál dosytosti. Pak to ale začíná nabírat trošku jiný směr - romanticko-etický, řekl bych. Ono to je trochu ze života, zvlášť toho současného, kdy začínáme virtualitu brát jako něco skutečného a dokonce je nám virtuální prostřední náhražkou za skutečný život. Čekal jsem trošku vtipnější a uvolněnější závěr při setkání s kytičkami růží v parku. Vědomí, že manželé se sice rozcházejí (aby se zřejmě pak dále scházeli při chatování) a navrací se k tomu, s čím začínali, se tam pak už nějak vytrácí. Ale Rumuni rozhodně udělali velký skok ve své kinematografii.(7.2.2018)

Ahoj! Jak se máš? - Mám se skvěle, právě jsem viděl parádní film. - O čem byl? - O opravdovosti života. - Myslíš tím to, že ne všechno je na Světě tak dokonale uhlazené, a že ne všichni na Světě jsou tak dokonale krásní, jak to vídáme ve filmech zpoza velké louže? - Ano, přesně tak to myslím. Kdo tvrdí, že je tenhle film nezajímavý, nudný nebo snad ošklivý, se možná jen snaží oblafnout sám sebe a svoje vlastní žití. - Takových lidí je hodně, kterým se nelíbí, když jim někdo předhodí něco, co není jen k smíchu. - Přesto ale i tenhle film je humorný a plný pozitivní energie, stačí se mu jen otevřít a přiznat si, že spoustu z toho všeho známe sami moc dobře. - A myslíš, že se lidé chtějí dívat na to, jací skutečně jsou? Nechtějí vidět spíš to, jací touží být? - Asi máš pravdu. Před odrazem zrcadla zavíráme oči a představujeme si něco jiného. Jenže jenom proto není zrcadlo špatné a zlé. - Díky za hezké povídání, měj se hezky. - Ty také. A nezapomeň, že mít se hezky neznamená jen hezky vypadat nebo mít jen samé hezké věci.(24.5.2012)

Po určité době dám rád plný počet. Spousta uživatelů asi ne, ale já jsem tam tu opravdovost viděl. Původně jsem šel na francouzský film, Rumuni ale překvapili. Zajímavé záběry, mého srdce se dotkly hlavně 3 scény (ťukání do klávesnice v rytmu piana(nebo klavíru?:)), klepač a odchod Gabriely z Gabrielova koncertu). 5 hvězdu dávám za celkově prožitý den a večer, který mohl skončit jinak, ale nakonec skončil tak, jak skončit měl. Díky, žes šla, Evi.:)(14.9.2012)

• - „Nápad vznikol vtedy, keď sme premýšľali, čo by si dvaja protagonisti napísali ako prvé počas četovania na internete. Ahoj! Ako sa máš?, to znelo asi najlepšie. A keď sme potom v roku 2010 mali prvú projekciu na Transylvánskom medzinárodnom filmovom festivale, dali sme urobiť tričká s týmto názvom a ľudia z nich boli unesení," vyhlásil Alex Maftei. (Sufferer)