Rozpal mě, sakra (festivalový název)

• norský

Få meg på, for faen

Turn Me On, Goddammit

Komedie / Romantický

Norsko, 2011, 73 min

Psychologická a sociální sonda do života mladé nymfomanky, kde se sice oceňuje citlivost s jakou je látka divákovi podána, avšak... chybí tomu koule (obrazně řečeno.) O hravých audiovizuálních kouzlech se není třeba rozepisovat. Avšak pro příště bych volil nějaké hutnější téma, než jen "banální" "pošťuchování".(5.11.2012)

Nebylo to vůbec špatné. Autentické, s několika s scénami, které se opravdu povedly (transparent na konci) a celkovým vyzněním, které mi dnes sedlo do noty. Takže jsem nakonec nucen konstatovat, že jsem dostal zhruba to, co jsem očekával. Nenáročnou, místy velmi příjemnou komedii o tom, že když Vás někdo šťouchne do stehna, může to být opravdu čímkoliv. A ty se Arture vážně styď, tohle se na veřejnosti nedělá!(27.11.2016)

No, ženský pohľad na vec sa od toho mužského niekedy moc nelíši. Čakal som niečo na štýl Pusiniek Karin Babinskej a pár podobností by sa samozrejme našlo, Pusinky boli ale značne depresívne a výhradne ženské a Få meg på, for faen je len taká odychová teen blbinka. Hlavnej hrdinke osud (respektíve kamarátky) prichystal nejednu nástrahu, narozdiel od hrdiniek Babinskej filmu ktoré dospievaním trpia, väčšiu flegmošku ako Almu by ste ťažko hľadali a tak, aj keď je sem tam na dne, pudy sú skrátka silnejšie. Páčila sa mi hlavne tá genderová nejednoznačnosť.Ok, vo filme v podstate vystupuje iba jedna dôležitá mužská postava a to tiež strašný kretén, ale dievčatá tu tiež sú iba hlúpe nadržané deti.Jacobsenová natočila skrátka film o dospievaní bez toho aby niekomu nadržiavala a spolu s pohodovým soundtrackom a super vybratou predstaviteľkou Almy, si to u mňa preprstili až ku štyrom hviezdičkám. Odporúčam(19.5.2013)

Režisérka byla taky kdysi v těch letech, tak věděla přesně o čem holky sní, jak spolu vychází a co to zkrátka obnáší i v oblasti erotiky. Mamka byla na baterky, ta mě iritovala svojí nekomunikativností se svojí dcerou, ale možná, že jinak by se film ubíral jiným směrem a nebo by vůbec nevzniknul. Naštěstí to ke konci vybalancovaly obě. A Almo, asi bych Ti v šestnácti řekla v závěru to samé, co Tvoje mamka a pak bychom to spolu rozebraly, souhlasíš?(3.12.2016)

Toto sa dá brať ako sexistický brak, ale pre mňa je to predovšetkým citlivo, bez vulgárnosti napísaná teenage dramédia, ktorá sa bravúrne vysporiadala s diskrétnou témou, a to lepšie než naši rodičia či školský systém. Neviem ako v Nórsku, ale u nás by za taký transparent hrozilo vylúčenie zo školy.(9.2.2012)

• - Film získal Cenu Amanda 2012 pro nejlepší norský film. (Cheeker)

• - Během filmového festivalu Tribeca v New Yorku v roce 2011 získal film cenu za nejlepší scénář. (Cheeker)

• - Systad Jacobsen prohlásila, že Skoddeheimen by měl být v jakékoli části Norska, kde jsou vysoké hory, fjordy a husté mlhy. V nářečí nynorsk "Skodde" znamená mlha a "Heimen" znamená statek. Skoddeheimen byl složen z různých míst v kraji Rogaland v západním Norsku. (Cheeker)