Rozpal mě, sakra (festivalový název)

• Norsko

Få meg på, for faen

Turn Me On, Goddammit

Komedie / Romantický

Norsko, 2011, 73 min

Takové šťouchnutí, jako originální vyznání lásky, vás může odsunout na konec sociálního řetězce střední školy. Alma (Helene Bergsholm) na své celodenní snění o romantických chvílích se spolužákem Arthurem doplatila a stala se neviditelnou, erotikou posedlou bytostí, která touží po uznání. Po tématické stránce film nepřináší nic nového- první láska, experiment s alkoholem, náctileté párty. Podstatný je způsob, jak režisérka klišé zobrazila a do jakého prostředí jej umístila (krásná norská krajina, kde už ani lišky nedávají dobrou noc). Alma zde prožívá své problémové dospívání, uprostřed ničeho, v zapadákově jménem Skaddeheimen - pekle, které se zdraví vztyčeným prostředníčkem. Film balanceje mezi fantazií (originálně použity zastavené záběry s vtipným komentářem) a realitou, zda jde o sen nebo skutečnost, je odhaleno až v závěru scény, díky čemuž je divák neustále překvapován. Jedinou nevýhodou filmu je minutáž, která je příliš krátká. Na sexuální flustrace, sex po telefonu, snahu o záchranu vnitřního i okolního světa, bych se vydržela dívat déle. Težké dospívání, které prožil podobně každý z nás, poskytuje velkou míru zábavy.(5.7.2011)

Vzhledem k žánru, který tahle komedie reprezentuje, nemůžu dát jinak než plný počet. Není to typická výtlemovka od začátku do konce, ale mnohem líp tu fungují narážky, pohledy, gesta, situační humor. Z tohohle filmu by si divák měl odnést přinejmenším dvě poučení: nepřehánět to s leskem na rty a pořádně si rozmyslete, než někoho šťouchnete svým penisem :-)(17.12.2011)

Teenagerská komedie NEJEN o nadržené dívce, kolem níž se začaly události dít poté, co do ní její idol „šťouchnul ptákem“. ~ Příběh zasazený do prostředí ospalého norského maloměsta, kde chcípnul pes, je vystavěn na obvyklých motivech podobně zaměřených snímků, přesto Få meg på, for faen zaujme povedenou tematickou nadstavbou i umným provedením. Časté střídání reality a fantazie protagonistky si hraje s divákovou pozorností a očekáváním, vynikající je práce s dobře zvolenou hudbou. Skvělé jsou také počáteční střihy při představování prostoru nebo povedené scény ze zastávky. Každý detail má svůj smysl. ~ Ačkoliv má film všechny symptomy debutového díla, talent režisérky se dere z každého záběru. Za to, jak se režisérka suverénně a bez předsudků zhostila témat, jako jsou přirozená lidská potřeba sexu, potřeba pochopení a respektu, boření předsudků a pevnost přátelství, přidávám jednu hvězdu na maximum.(11.12.2011)

Príjemný závan severského pohľadu na dospievanie určite padne vhod ak čakáte bežnú puberťácku komédiu. Ide o príbeh dievčaťa, ktoré nie je horšie ako ostatné, len je proste nadržané. A to tak že poriadne. :D Dáva to najavo celkom zábavnými predstavami, na ktorých je najlepšie, že sa sprvu javia ako súčasť deja, až do precitnutia na konci tej ktorej sekvencie. Dobre, jedna z tých scén je dosť stupídna, no ostatné to kompenzujú. A všeobecne sa nejedná zrovna o originálny ťah, avšak prevedenie originálne je. Réžia navyše prekvapuje celkom invenčným nápadom, keď hlavná postava (zároveň aj v úlohe rozprávača) hovorí za ostatných to, čo by chcela aby povedali oni, zatiaľ čo my ich vidíme zblízka, v nehybných polohách. Neviem či je to jasné z môjho opisu, ale evokuje to komiksové prvky. A hlavná zápletka je celkovo perverzná, ale aj vkusne vtipná, čo sa o všetkých podobných záležitostiach zo zámoria povedať nedá. Možno trochu nadhodnocujem, ale to asi preto, že na začiatku som nečakal veľa a že som sa zabával podstatne viac, ako by sa asi dalo v tom zapadákove kde sa film odohrával.(9.5.2013)

Asi to je vtipnější, než se zdá, ale když to neslyším ve známé řeči, tak mi to nevyzní. Je to záležitost o sexu a náctiletých, něco jako Snowboarďáci, Holky to chtěj taky a spoustu dalších. Narozdíl od nich tu prakticky není prvoplánový humor a třeba mě film přiměl k zamyšlení, zavzpomínal na pití, když mi bylo jako jim... nostalgie. Vadily mi Alminy fantazie, narušovaly děj. Ale pěkná bylo, to se musí nechat. # Jen tak mimochodem je tu vidět ohromný rozdíl mezi evropským a americkým puritánským filmem. Američani neumí udělat něco, co je lehce erotické a současně vypadá přirozeně. # příběh 5 | hudba 5 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | putil bych si znovu 4(4.12.2011)

• - Film získal Cenu Amanda 2012 pro nejlepší norský film. (Cheeker)

• - Během filmového festivalu Tribeca v New Yorku v roce 2011 získal film cenu za nejlepší scénář. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve městech Sauda, Saudasjøen, Hjelmeland a Oslo. (Cheeker)