Reklama

Reklama

Rozpal mě, sakra

(festivalový název)
  • Norsko Få meg på, for faen (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Otevřená výpověď o ženské soupeřivosti a erotických touhách dospívajících dívek, které jsou tak zřídkakdy zobrazovány na plátně, ještě méně pak s takovou upřímností a citlivostí jako zde. Příběh je zasazen do prostředí ospalého západonorského maloměsta, jehož mají všichni zúčastnění zjevně plné zuby – pokaždé, když Alma a její kamarádka Sara při cestě školním autobusem míjejí ceduli nesoucí název jejich obce, počastují ji rituálním vztyčením prostředníčku. Film pracuje s celou řadou obvyklých motivů teenagerských snímků, jako je věrnost v přátelství, krutost dospívání a muka, která mladým působí jejich rodiče, ústředním motivem je zde však Almina kypící smyslnost. V režii Jannicke Systadové Jacobsenové se obrazy Alminy fantazie, v nichž figuruje prakticky kdokoli, kdo se objeví v její blízkosti, prolínají se scénami jejích neohrabaných pokusů o milostné sblížení a také s výjevy z každodenního života v tomto městečku s podivným jménem Skoddeheimen. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (71)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

No, ženský pohľad na vec sa od toho mužského niekedy moc nelíši. Čakal som niečo na štýl Pusiniek Karin Babinskej a pár podobností by sa samozrejme našlo, Pusinky boli ale značne depresívne a výhradne ženské a Få meg på, for faen je len taká odychová teen blbinka. Hlavnej hrdinke osud (respektíve kamarátky) prichystal nejednu nástrahu, narozdiel od hrdiniek Babinskej filmu, ktoré dospievaním trpia, väčšiu flegmošku ako Almu by ste ťažko hľadali, a tak, aj keď je sem tam na dne, pudy sú skrátka silnejšie. Páčila sa mi hlavne tá genderová nejednoznačnosť. Ok, vo filme v podstate vystupuje iba jedna dôležitá mužská postava a to tiež strašný kretén, ale dievčatá tu tiež sú iba hlúpe nadržané deti. Jacobsenová natočila skrátka film o dospievaní bez toho, aby niekomu nadržiavala, a spolu s pohodovým soundtrackom a super vybratou predstaviteľkou Almy, si to u mňa preprstili až ku štyrom hviezdičkám. Odporúčam. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Režisérka byla taky kdysi v těch letech, tak věděla přesně o čem holky sní, jak spolu vychází a co to zkrátka obnáší i v oblasti erotiky. Mamka byla na baterky, ta mě iritovala svojí nekomunikativností se svojí dcerou, ale možná, že jinak by se film ubíral jiným směrem a nebo by vůbec nevzniknul. Naštěstí to ke konci vybalancovaly obě. A Almo, asi bych Ti v šestnácti řekla v závěru to samé, co Tvoje mamka a pak bychom to spolu rozebraly, souhlasíš? ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Na téhle dědině je špatně snad úplně všechno. Alespoň pro dvě třetiny trojice kamarádek z norské ospalé vesničky Skaddeheimen, kterou pravidelně častují vztyčením prostředníčku. Takhle nějak to začíná a line se to v příjemném netriviálním duchu nástrah dospívání, jejímž hlavním motivem jsou hormony hlavní hrdinky, patnáctileté Almy. Největším vzrušením jsou tu ve stejně se tvářících chladných dnech nejisté pokusy o milostné sbližování, mezi tím vším se tu ale přeci jenom něco odehraje – aktuálně se totiž řeší, jestli šťouchnul nebo nešťouchnul. Ze sympatické Almy je tak nově neviditelný vyděděnec na konci školního řetězce, režisérka Jannicke Systadová Jacobsenová přesto nenabízí prvoplánový humor, do příběhu umně vkládá dívčiny erotické fantazie prakticky s kýmkoliv, který je zrovna k mání (blízko). Předkládá suverénní herecké výkony a místy výborné momenty (třeba ten, když se matka zeptá své patnáctileté dcery, proč volala na erotické linky a ona odpoví, že je nadržená, nebo závěr v podobě večeře ve třech). Norské dospívání trochu jinak neurazí, místy velmi potěší!! ()

MMR 

všechny recenze uživatele

Ani ve snu by mě nikdy nenapadlo, že se mi někdy bude takhle líbit film z Norska. Uchvátila mě tématika, uchvátilo mě zpracování, uchvátil mě příběh, strašně moc mi byla sympatická hlavní postava. Chvílemi jsem zíral, chvílemi mi ji bylo líto, chvílemi jsem se pousmál. Strašně hezky se na to dívalo. Pro mě asi největší překvapení za poslední dobu. Mimochodem, je dobré vědět, že i v Norsku mají coop:-) ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý nápad aj téma ohľadom ženskej sexuality, no to spracovanie mohlo byť trocha pútavejšie. Chápem, že sa tu autori túto tému snažili humorne odľahčiť na úkor vážnejšieho podania, no toho humoru tu zas nebolo toľko, aby som sa na tom ktovieako zabával (aj keď to začínalo zaujímavo). O dráme s hlbším významom, atmosfére a pocitovej stránke tiež nemôže byť ani reči. Vlastne som snímkom len tak bez úrazu preplával štýlom bezocasnej ryby. Lepší priemer. 65/100 ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Během filmového festivalu Tribeca v New Yorku v roce 2011 získal film cenu za nejlepší scénář. (Cheeker)
  • Natáčelo se ve městech Sauda, Saudasjøen, Hjelmeland a Oslo. (Cheeker)
  • Systad Jacobsen prohlásila, že Skoddeheimen by měl být v jakékoli části Norska, kde jsou vysoké hory, fjordy a husté mlhy. V nářečí nynorsk "Skodde" znamená mlha a "Heimen" znamená statek. Skoddeheimen byl složen z různých míst v kraji Rogaland v západním Norsku. (Cheeker)

Reklama

Reklama