Rozpal mě, sakra (festivalový název)

• norský

Få meg på, for faen

Turn Me On, Goddammit

Komedie / Romantický

Norsko, 2011, 73 min

Ani ve snu by mě nikdy nenapadlo, že se mi někdy bude takhle líbit film z Norska. Uchvátila mě tématika, uchvátilo mě zpracování, uchvátil mě příběh, strašně moc mi byla sympatická hlavní postava. Chvílemi jsem zíral, chvílemi mi ji bylo líto, chvílemi jsem se pousmál. Strašně hezky se na to dívalo. Pro mě asi největší překvapení za poslední dobu. Mimochodem, je dobré vědět, že i v Norsku mají coop:-)(11.2.2012)

• Frajer42

Tento výlet do zvrácené mysli permanentně nadržené patnáctky, která by osouložila snad i kaktus, zdál se mi býti poněkud nešťastným. Aby se vám tento film líbil, musel by vám padnout do oka alespoň jeden herec, který v něm figuruje. Což je v tomto případě nadlidský úkol. Už dlouho jsem neviděl tak neskutečně nesympatickou sebranku. V čele stojí opravdu odporná Helene Berhsholm, která se snaží parodovat herectví. Obsahově je film neskutečně prázdný. Celá zápletka se točí kolem šťouchnutí mikroskopického pyje do stehna neoblíbené hlavní hrdinky. To, co slibuje obsah, divák skutečně obdrží. Jen jsem si po jeho přečtení nedovedl představit, že by mě něco takového mohlo nebavit. Označení snímku jako komedii je krajně zavádějící. Během sledování se mi koutky nepohnuly ani o yoktometr.(25.3.2017)

Na diskuzi po filmu prý bylo řečeno, že Jannicke Jacobsen si byla jistá dvojím: začátkem a koncem, což bylo vidět, protože rozjezd i dojezd byl dobrý, ten "vnitřek" se plácal od věty "šťouchl mě svým ptákem" k větě "šťouchl mě svým ptákem" a opakovaný vtip není vtipem. Jako u většiny severských snímků se i Rozpal mě, sakra pyšní fantastickou kamerou, chladnými barvami a dobrými hereckými výkony. Bohužel příběh ztrácel tempo a opakováním i vtip. Naopak se mu nedá upřít elegantní styl - natočit podobné, servítky si neberoucí dílko v USA, vznikla by z toho jen absolutní nechutnost.(5.7.2011)

Psychologická a sociální sonda do života mladé nymfomanky, kde se sice oceňuje citlivost s jakou je látka divákovi podána, avšak... chybí tomu koule (obrazně řečeno.) O hravých audiovizuálních kouzlech se není třeba rozepisovat. Avšak pro příště bych volil nějaké hutnější téma, než jen "banální" "pošťuchování".(5.11.2012)

Kouzlo maloměsta tkví právě v samotném maloměšťáctví - tudíž pokud nechcete být veřejně pranýřováni, měli byste vědět, co si můžete vůči některým existencím dovolit a hlavně byste měli domýšlet důsledky. Což samozřejmě není ve vaší moci, když s vámi cloumá puberta a sexuální touhy jako sparťanský chuligán se slávistou, takže se stejně veřejnému zostuzení nevyhnete (i když třeba máte pravdu). Sympatický norský přírůstek do teenage žánru, který se např. vůči obdobné britské produkci (kterou mám velmi rád) vymezuje tím, že své hrdiny nežene do těch největších možných sraček či až na samotnou dřeň únosnosti, ale velice nápaditým a sympatickým způsobem popisuje život jedné předčasně (i když vzhledem k dnešní době…) sexuálně nastartované dívčiny, pro kterou ani vlastní matka nenachází pochopení.(20.10.2012)

• - Film získal Cenu Amanda 2012 pro nejlepší norský film. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve městech Sauda, Saudasjøen, Hjelmeland a Oslo. (Cheeker)

• - Během filmového festivalu Tribeca v New Yorku v roce 2011 získal film cenu za nejlepší scénář. (Cheeker)