Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anais
  ****

  Formálně tento dokument nic nového nepřináší, ale jako pocta jednomu z nejplodnějších světových filmařů, se to velmi povedlo. A troufám si tvrdit, že i pro lidi, kterým jméno Roger Corman nic neříká, nebo nemají rádi brakové filmy, se film může stát velmi příjemným zážitkem - je tu spousta humoru, ale i dojetí (oboje s geniálním Jackem Nicholsonem:).(8.7.2011)

 • aslavey
  ****

  Frajer to je. Pár filmů jsem od něj viděl, Jámu a kyvadlo miluju a tenhle dokument všechno moc hezky zachycuje. Slečna Stapletonová měla obrovskou trpělivost a taky štěstí a opravdu to stálo za to. Roger si zaslouží nějakou takovouhle poctu a ještě k tomu od velikánů typu Scorseseho, nebo plačícího Nicholsona.(8.7.2011)

 • Vodnářka
  ***

  Vtipně laděný popis béčkových filmů z produkce Rogera Cormana baví diváka celých 95 minut, šílené scény zábavně komentují osobnosti, které se na nich jakkoliv podílely, smát se budete při velké většině hlášek i záběrů, které vás určitě nalákají i k opětovnému zhlédnutí některých ze zmiňovaných filmů. Skvělý film pro lepší náladu, ale bez něj váš život určitě o nic nepřijde:)(9.7.2011)

 • Matty
  ***

  Náplň Stapletonova dokumentu plně odpovídá podtitulu jiného, podstatně šťavnatějšího nahlédnutí do zastrčených uliček Hollywoodu – Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream. Někdejšího rebela si coby svého duchovního otce přivlastnili mainstreamoví herci, producenti a režiséři, tvořící dohromady systém, proti jehož produktům se Cormanovy filmy vymezovaly. Samotný Corman vnímá tuto potupu, tuplovanou udělením Oscara za celoživotní natáčení prsatých hereček, useknutých údů a masožravé fauny, s dojetím. Proč mu to taky nepřát, srovnatelně nekompromisního pragmatika aby jeden mezi americkými filmaři pohledal. Byť pochybuji, že by své rozkošné braky, o tolik zábavnější než něco podobného, co je dnes ve vší vážnosti vydáváno za Áčkové žánrovky, tehdy točil s vidinou pozlaceného plešouna a kulturního obohacení své vlasti. S ohledem na téma je dokument jako takový málo „nasty“, vyjma kratičké střihové vsuvky nestydatě opomíjí zásadní historicko-společenský kontext, a během chvil, kdy historky z natáčení nahrazují osobní dojmy, plyne dost unyle, k základní orientaci ale poslouží dobře a máte-li pro exploatační braky alespoň trochu slabost, zřejmě po skončení dostanete chuť sehnat si pár Cormanových kousků a strávit s nimi příjemný víkend. 65%(2.10.2012)

 • JFL
  ***

  Hollywoodský rebel dostal hezoučky podbízivý pomníček, ve kterém všichni, kdo na něho v předchozích letech kašlali, a všemožné divácky přitažlivé persony pronášejí srdceryvné fráze o tom, jak Corman ovlivnil Hollywood, a roní krokodýlí slzy. Absurdně se zde vyzdvihují tvůrčí ambice, přínos Hollywoodu, distribuce evropských artovek a odrazové můstky pro budoucí herecké i režisérské hvězdy, při čemž vše příznačně směřuje k předání Oscara za celoživotní přínos. Mnohem výřečnější a energičtější pohled do zákulisí ošuntělé továrny na laciné sny nabízí cormanovkám věnovaná část v "Machete Maidens Unleashed", kde se odhalují praktické stránky Cormanovy šejdířské filmařiny a především v popředí stojí samotné filmy a jejich šťavnaté pasáže.(9.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace