Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Náplň Stapletonova dokumentu plně odpovídá podtitulu jiného, podstatně šťavnatějšího nahlédnutí do zastrčených uliček Hollywoodu – Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream. Někdejšího rebela si coby svého duchovního otce přivlastnili mainstreamoví herci, producenti a režiséři, tvořící dohromady systém, proti jehož produktům se Cormanovy filmy vymezovaly. Samotný Corman vnímá tuto potupu, tuplovanou udělením Oscara za celoživotní natáčení prsatých hereček, useknutých údů a masožravé fauny, s dojetím. Proč mu to taky nepřát, srovnatelně nekompromisního pragmatika aby jeden mezi americkými filmaři pohledal. Byť pochybuji, že by své rozkošné braky, o tolik zábavnější než něco podobného, co je dnes ve vší vážnosti vydáváno za Áčkové žánrovky, tehdy točil s vidinou pozlaceného plešouna a kulturního obohacení své vlasti. S ohledem na téma je dokument jako takový málo „nasty“, vyjma kratičké střihové vsuvky nestydatě opomíjí zásadní historicko-společenský kontext, a během chvil, kdy historky z natáčení nahrazují osobní dojmy, plyne dost unyle, k základní orientaci ale poslouží dobře a máte-li pro exploatační braky alespoň trochu slabost, zřejmě po skončení dostanete chuť sehnat si pár Cormanových kousků a strávit s nimi příjemný víkend. 65%(2.10.2012)

 • JohnnyD
  ****

  Prehľad najväčších životných míľnikov Rogera Cormana, nakrútený pri príležitosti jeho Oscara za celoživotné dielo. Pri tvorcovi, ktorý zrežíroval desiatky a produkoval stovky filmov je náročné vyselektovať to najdôležitejšie a upraviť to do pozerateľného formátu (v tomto prípade je to 95 minút, teda ťažko sa venovať hoci len filmom, ktoré režíroval), Alex Stapleton to ale celkom dobre zvláda a podarilo sa mu zohnať plejádu tých najslávnejších spolupracovníkov Cormana vrátane Jacka Nicholsona, Roberta De Nira, či Martina Scorseseho. Najzaujímavejší moment je určite moment, kedy dokument poukazuje na zlom v kinematografii, ktorý predstavovali Star Wars, ktoré zotreli rozdiel medzi svetom áčkových a béčkových filmov. A Roger Corman sa zrazu stal irelevantným...(21.5.2020)

 • aslavey
  ****

  Frajer to je. Pár filmů jsem od něj viděl, Jámu a kyvadlo miluju a tenhle dokument všechno moc hezky zachycuje. Slečna Stapletonová měla obrovskou trpělivost a taky štěstí a opravdu to stálo za to. Roger si zaslouží nějakou takovouhle poctu a ještě k tomu od velikánů typu Scorseseho, nebo plačícího Nicholsona.(8.7.2011)

 • kaylin
  *****

  Tvorbu Rogera Cormana mám rád, stejně jako jeho přístup k natáčení. Funguje to, protože jinak by to nemohl dělat tak dlouho. Levné filmy, ale přitom stál u zrodu velkých jmen v rámci celého Hollywoodu. I díky tomu se stal velkým člověkem. Ano, ten dokument ho adoruje, ale tak tohle je člověk, který si to zaslouží.(26.1.2015)

 • Vodnářka
  ***

  Vtipně laděný popis béčkových filmů z produkce Rogera Cormana baví diváka celých 95 minut, šílené scény zábavně komentují osobnosti, které se na nich jakkoliv podílely, smát se budete při velké většině hlášek i záběrů, které vás určitě nalákají i k opětovnému zhlédnutí některých ze zmiňovaných filmů. Skvělý film pro lepší náladu, ale bez něj váš život určitě o nic nepřijde:)(9.7.2011)