Mé dvě ženy (TV film)

• Německo

Haus und Kind

Komedie

Německo, 2009, 89 min

Vlasy jako hřebíky, nízký čelo, široká spodní čelist, nádherný pihy, dlouhý ruce a ztepilá ramena. Tak to je prosím Maruška Bäumerová. Dokonalá ukázka primitivního germánského typu a důkaz, že údaje statistického úřadu, tvrdící, že za posledních 850 let se nenarodila hezká Němka, lžou. A ty jí, ty vole, vyměníš za nějakou vošuntělou pětadvacítku z baru U přejetýho kocoura. Hanba tobě! Hrdino této komedie... No i když ona to "komedie" vlastně ani tak není. Spíš taková skoro-komedie. Anotace ČT uvádí skromnější označení "úsměvný film". A já bych se osobně nebál zkrátit to jenom na "film". Neboť humor v něm obsažený nabývá natolik decentních a nepostřehnutelných hodnot, až se stává téměř homeopatikem.(6.7.2011)

• tuntavala

Takovy zvlastni, nesrandovni, nemecky film.(6.7.2011)

• mikhail

Komédia to určite nebola. Keď sa vlastne teraz snážim určiť žáner, skôr by som to nazval drámou. Ale popravde bolo to dosť nemasné neslané. Lavírovanie toho profesoríka medzi dvomi ženami ehm....veľmi neohrabané. Ale herec vlastne hral iba to, čo mu scenár umožnil. A keďže ten bol dosť chabý, tak podobné boli aj výkony hercov.(6.7.2011)