Domovina (festivalový název)

Mayou Trikerioti

Kostýmy:

Mayou Trikerioti
  • Don Carlos

Film je velmi náročný na pozornost diváka, protože se zároveň odehrává asi v miliónu časových rovin, které jsou prostřihávány s kadencí kulometu a jsou navíc obohaceny o mnoho záběrů z řeckých demonstrací (kam se hrabou naši odboráři). Samotná forma vyprávění je nedílnou součástí filmu, vzájemně se doplňuje s probíhajícím dějem a je sama o sobě tak zneklidňující (jak jsem si zpětně uvědomil), že jen umocňujě temnou atmosféru snímku. Všechno do sebe sice dokonale zapadne, ale zanechá i velmi nepříjemnou pachuť. [viděno 7.7.2011 na 46.MFF KV](7.7.2011)

• ZkuKol

Řecký film bohužel u mne získává čím dál horší pověst. Alespoň průměrné dílo jsem z této lokality ještě neviděl (na obranu místních tvůrců - nijak jejich díla nevyhledávám). Pokaždé jsem dostal stejnou dávku hysterie, nesmyslných dialogů, přehrávání, řemeslné neschopnosti a naprostý nezájem o divákův zážitek. U domoviny jsem zjistil, že nejsem sám, do půlhodiny byla polovina sálu pryč, po hodině půlka zbytku spala (a přesto jsme se v ději neztratili) a na konci nás zbyli 4 řady. Proč nedám odpad? Film poměrně zajímavě pracuje s fotkama a krátkými filmy jenž uvozují dobu, občas se zadaří scéna s atmosférou a tu a tam osloví diváka i emoce. Ale je to bohužel ve značně nedostatečné dávce. Příběh rodiny plné hysteriků a osob s porušenou myslí (ať už následkem tragických událostí či bez vysvětlení), který se vine dlouhým časovým obdobím a měl by nejspíš i odrážet dějiny... 20%(8.7.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - YOUNG GREEK CINEMA - Mladý řecký film (Hora proelefsis / HOMELAND / Domovina)(10.9.2011)

[50%] [46. MFFKV 2011](7.7.2011)