Zmařené mládí (festivalový název)

• Řecko

Wasted Youth

Wasted Youth

Premárnený život

(festivalový název)

Řecko, 2011, 100 min

Obával jsem se kvůli hodnocení, a zbytečně. Wasted Youth je výbornou sondou do života athénského policisty a teenagera. Skejťák se poflakuje po Syntagmě, bruslí v rodinných vztazích a rád by smočil. Policajt se plácá v krizi středního věku, demotivovaný neustálými nočními službami, bez šance prorazit s byznysem. Pár zajímavých postřehů stojí za to si zapamatovat. Harryho holka byla pěkná kost.(26.10.2017)

• bassator

46th KVIFF 2011 - YOUNG GREEK CINEMA - Mladý řecký film (Wasted Youth / WASTED YOUTH / Zmařené mládí)(10.9.2011)

• Vignette

Naštěstí ne zmařené mládí, ale pouhých 100 minut života ;-)(12.7.2011)

• LaRhette

Pokud máte pocit, že vaše mládí je zmařené, nejste sami. Zdání bezčasí má taky Charis v Řecku à la léto roku 2008. Na druhé a vlastně docela blízké straně téhlého částečně teenage dramatu stojí status policisty Vasilise, na jehož city se často s odsouzením zapomíná. Policisti mají taky emoce! Snímek svým nedostatkem bizarnosti vybočuje ze skupiny znaků typických pro pomyslnou divnou vlnu řeckých filmů, přesto v něm zůstává všudypřítomný opar krize podpořený zlověstnou hudební dramaturgií i vypuštěným bazénem uprostřed parného léta. Observační snímek přibližující se formálně dokumentu vám možná nezpříjemní večer, ale Řecko nejsou jen turistické Athény, gyros a moře. „Býval to 50 Cent, ale teď za krize je to 5 Cent.“ (Filmové listy 2018)(9.8.2018)

• RasputincZ

Nejslabší řecký film, který jsem na festivalu viděl. Příběh se točí kolem dvou postav, které se v závěru filmu potkají. Režisér ale valnou většinu stopáže věnuje Charisovi. Mladému chlapci, který jezdí na skateboardu, pije a zajímá se o dívky. Normální pubescent. Setkání s Vasilisem nedopadne dobře, ale postava Vasilise není dostatečně vykreslena. Dvojce režisérů se zaměřila pouze na jeho intimní život a frustraci vyvolanou ekonomickou krizí si divák musí domyslet. Film zmařené mládi je v současnosti aktuální snímek, který místy uspává, ale jsem toho názoru, že časem naprosto ztratí na hodnotě. [MFF KV 2011](10.7.2011)