Blood Runs Cold

všechny plakáty

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva  bývalého priateľa s niekoľkými kamarátmi. Nakoľko nechcú prerušiť príjemnú zábavu, rozhodnú sa presunúť na Winininu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení na boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! (*CARNIFEX*)

J*A*S*M

Super, vzhledem k tomu, že rozpočet byl asi tak pět korun, mohl výsledek dopadnou i hůř, ale divácké potěšení se stejně zaseklo na bodu nula. Kdyby si tvůrci alespoň odpustili ty zbytný nepovedený efekty typu pixelová pára od pusy... Ne, tady si zkrátka na hvězdičkovou charitu hrát nebudu. Jeden bodík za občasný náznaky atmosféry. ()

LIVINGDEAD

Domek na samotě, les, zima, sníh.....ideální prostředí pro horror. Docela sympatické herecké obsazení. Je tam napětí a najde se i pár lekaček. Hudba v pohodě a zvuk DD 5.1. parádní. Kéž by bylo více takových horrorů! ()

ricci.s

Skupinka ľudí v peknom zasneženom prostredí, zabijak v maske s lyžiarskymi okuliarmi a krompáčom... takže je viac ako očividné, že Švédi sa trochu pokúsili zakonkurovať svojim susedom a jednému známemu "snehovému" slasheru (snáď je každému jasné, ktorý mám na mysli). Podariť sa to samozrejme nemohlo (obmedzený rozpočet cítiť na každom kroku), ale aj napriek tomu to dopadlo nad moje očakávania. Od moderných béčkových slasherov už totiž nečakám absolútne nič, takže keď sa odohrávajú v atmosferickom prostredí, majú akurátnu stopáž, nechýba gore a vraždy sú dostatočne krvavé (a predovšetkým nie sú mimo záber), tak sa sťažovať nemôžem. V tomto prípade ich síce veľa nebolo, ale zopár bolo fakt podarených (najviac potešila krompáčová gilotínka). Asi sa viac z toho vyťažiť nedalo, takže budem veľkorysý ako obvykle. ()

Dellamorte

Pracovne vyžmýkaná " herečka " je vysadená z pracovného procesu , aby si dotankovala energiu znásilnenú každodenným stresom. Zasekne sa vo svojom rodisku a to priamo na horskej chate prenajatej svojím šéfom. Tam sa utvrdí aj v tom , že stará láska sa snaží nehrdzavieť. S bandičkou zbytočných figurín ( potrebných len na slashing ) absolvuje neplánovaný relaxačný " survive " tréning.. Mrazivý pocit zo snímku mám len vďaka snehu a do formátu 16 : 9 natrhnutej držky hlavnej kill-postavičky , ktorá sa o " murderjoy " postará. Vykrádačka momentky zo " SHINNING " vyvolá úšklab , ale slasher mám lekárom predpísaný , takže síce nepresvedčivé , ale OK. Za málo peňazí , celkom slušná slashoidná ( síce nedoladená ) muzika. ()

helljahve

Novým horrorom s nízkym rozpočtom sa snažím vyhýbať, väčšinou ich znesiem pod čiernu zem, tak ich radšej nepozerám. K tomuto som tiež pristupoval skepticky. Ale, čuduj sa svete bol som milo prekvapený. Snežné prostredie, zabiják s krompáčom... to bolo ako z Fritt vilt. Ale nevadí, takto si predstavujem nízkorozpočtový horror. Gore parádne, napätie- uff, pozeral som to sám v noci a ani som nedýchal. To sa mi už dávno nestalo. Tu ozaj platí: za málo peňazí, veľa muziky. Bolo by to za plný počet, ale to nejaké vysvetlenie, že čo to bol vlastne za killer mi tam tiež chýbalo. Film má zatiaľ vo svete dobré ohlasy, tak ja verím že sa dočkám prequelu. ()

*CARNIFEX*

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej, rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva ex-priateľa s pár kamarátmi. Nakoľko príjemné zábavu nechcú prerušiť, rozhodnú sa presunúť na Wini-inu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení v boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! Amaterizmus v tomto snímku cítiť na sto honov. Herecké výkony, nevýkony, vrátane dialógov, spĺňajú predpoklady toho, čoho som sa obával najviac - to bol des. Podaktoré efekty taktiež nič moc. No gore, to ma ozaj milo prekvapilo! Pár záberov naozaj slušných. Nemám slabosť pre tieto nízko-rozpočtové snímky za 5 korún, ale napriek milión krát obohranému slasher príbehu, "vrah VS skupinka mladých", od ktorého som nič nečakal, celkom spokojnosť - 50%. ()

Hrabka

Tenhle film na víc jak dvě hvězdičky rozhodně nemá. Atmosféra je chvílemi celkem slušná, ale to je asi tak všechno, za co lze tenhle kousek pochválit. Autoři zapomínají i na nejzákladnější věci (mařka běhá po venku a je už světlo, zaběhne do domu a venku je tma...). Logika skřípe takovým způsobem, že se to už nedá přehlídnout. Chvílemi má film náběh na solidní thriller, ale vzápětí to zabije nějaká dementní scéna. Dvě hvězdy za zajímavýho killera, dobrý prostředí a obstojnou atmosféru, víc ani prd a to jsem ještě hodnej. 40% ()

darkrobyk

Hodně slabé, zklamání. Sever mám rád, sníh, mráz, starý dům na samotě a...vraždící maniak. Jenže tady to moc nefunguje. Winona se vydá do pronajatého domu, aby si odpočinula od práce. V resturaci přibere večer tři mladé lidi - bývalého přítele a jeho kamaráda s přítelkyní. Dům v lese se zdá jako ideální místečko pro noc noc plnou vášně. Jenže je tu ještě někdo - maskovaný šílenec s velkou sekerou. Když jsem ho spatřil, tak nějak jsem si vybavil jistou postavu z Hellboye. Úvod navnadil, karty rozdány...a pak se vše zadrhlo. Co uděláte, když najdete otevřenou kapotu a u auta na zemi svíčku? Co uděláte, když spatříte krvavou stopu vedoucí od domu a v dálce se mihne postava se sekerou? Co uděláte, když poprvé sejmete vraha? No, tak dotyčné postavy udělaly pravý opak... Podivné náhody pak korunuje nález samopalu. Hvězda za hezky uťatou hlavu a pár gore záběrů ke konci + hvězda za to, že nezůstala jako poslední blondýna. Toť vše. ()

pornogrind

Tak jsem zas chytl slinu na nějakou vyvražďovačku a narazil jsem na Blood Runs Cold. Což mi v těchto parných dnech přišlo jako ideální volba. Čekal jsem slasher ve stylu Fritt vilt a daleko od pravdy jsem nebyl. Plusem je rozhodně zasněžená krajina, protože cákance krve na sněhu vypadají vždycky líp. Sympatická je i stopáž a celkem se povedl i killer. Co mi naopak moc nesedlo byly postavy. Fritt vilt měl alespoň charizmatickou hrdinku. Tahle si moje sympatie zrovna dvakrát nezískala. Pravdou je že tu mohlo být víc gore a krve, ale tak převládá spokojenost. Slabší 4 záležitost. ()

Campbell

Dost neoriginální, nicméně aspoň průměrný slasher. Příběh je kopírka miliony jiných filmů, ale to mi bylo takřka buřt protože hlavní v těhle filmech je krev a atmosféra. Což můžu říct že tu jakž takž je. Atmosféra je díky sněhu dost podškrtlá a je fakt parádní, ale dost jí to ruší hudba, která at se snaží nahánět hrůzu tak spíše ruší ten vítr vlajících do oken, a jiné skučení. Krev tu také je sice je dost nevýrazná ale jedna vražda tu je vidět aspoň trochu na kameru. Ostatní vraždy jsou mimo záběr. Postav je tu dost málo a ani jsem k nim nijak nesympatizoval, navíc mi v některých scénách přišly naprosto idiotský co se chování týče(už vidím jak někde na samotě uvidím krvavou stopu, opodál tam projde chlap s krumpáčem a já se tam jak nadrženej zajíček rozeběhnu). Zabiják je zbaven charismatu a není nijak výraznej. No aspoň jsem se jakž takž bavil a film je aspoň vyváženej. Pro mě průměr. ()

iamek

Vzhledem k malému rozpočtu není Blood runs cold vůbec špatný slasher. Navíc jsem milovník slasherů co se odehrávají v zimním prostředí, takže jde i díky tomu hodnocení trošku nahoru. ()

SeBig

Tady se mi líbil akorát zabiják a krvavé scény a ostatní? Herečka v hlavní roli vůbec neuměla hrát a celé mi to přišlo strašně amatérské, jedna lekací scéna a konec mi přišel spíš jak klip od Řezníka. ()

SOLOM.

Námět vypadal slibně, severská tvorba patří mezi moje nejoblíbenější a slasher coby hororový subžánr mám taky rád. Slibná to kombinace, ovšem rozpočet byl opravdu mrzký (cca 5000 dolarů), což tedy rozhodně není žádné terno a to bylo obrovským varováním, abych neočekával žádné zázraky. A ty se samozřejmě taky nekonaly. Což byla svým způsobem škoda, protože možnosti, které se tu nabízely, bylo nepřeberné množství. Jenže to by se toho musel chopit někdo zručnější. Navíc počátek nebyl zrovna dvakrát záživný a já stále častěji nervózně pokukoval po časomíře. Zhruba po půlhodince docela otravných keců a trochu té erotiky, se konečně přešlo k akci. Zakuklený vrah se sekerou se pustil do práce a počet přeživších se rapidně smrskl na minimum. Což mě trošku vyděsilo, protože po půlhodině bylo téměř vymalováno a dokonce zbývalo ještě moře času. Umělá oranžová krev sice nevypadala moc působivě ani na sněhu, ale za to gore tu bylo docela působivé. Potom však došlo k zásadnímu zlomu a kvalita šla zase rapidně dolů. Hlavně co se logiky a záživnosti týče. Ono vás totiž velmi rychle přestane bavit sledovat nekonečnou naháněčku mezi hlavní hrdinkou a kanibalem – když oba mají zřejmě IQ šumící trávy a dělají jeden nelogický kiks za druhým. Což mi rozhodně pokazilo jinak do té doby celkem dobrý dojem a ovlivnilo i mé celkové hodnocení. Dlouho jsem byl totiž rozhodnutý, že tomu prostě dám klasický průměr. Atmosféra totiž byla místy vážně slušná. Jenže tím bych ublížil mnoha lepším a vyrovnanějším filmům, kterých znám celou řadu. 40% ()

Karamanlis

Plne chápem, že od slasheru je naivné očakávať nejaký brilantný scenár, ale dej tohto švédskeho hororového počinu bol aj na môj vkus príliš triviálny a skúpy na vysvetlenia. Hlavne by ma zaujímalo, kto (resp. čo) vlastne bol onen primrznutý podivín, ktorý si tu nešetrne podal partiu pripitých švédskych nímandov. Odhliadnuc od bezobsažnosti snímky, je však Blood Runs Cold vcelku vydarená killovačka, pri hodnotení ktorej treba brať zreteľ na to, že bola nakrútená za cca 5000 USD, čo je rozpočet miniatúrny aj na európske pomery. ()

ARI50

Příběh by ušel a na film by se dalo kvůli prostředí a zajímavosti příběhu pěkně koukat ale co z toho když je to těžká nuda. ()

Morholt

Amatérská ptákovina se samotou u lesa a s šílenym vrahounem, ale nějak mi připadalo, že je to točený s láskou k žánru a navíc když máte rozpočet v ceně komody Aneboda, nemůžete si moc vyskakovat. Za tu sympatickou herečku a nadšení tomu těch 40% dam. ()

Astaroth12

Poznáte to keď sú štyria v opustenom dome a prvý sa zobudí a ide sa prejsť a chňap,chňap,prask-mŕtvy, vzápätí sa zobudí druhá a ide hľadať prvého bum,bac prask-mŕtva, zas vzápätí sa zobudí tretí a ide hľadať prvých dvoch bum,prask,tresk-mŕtvy a vzápätí,vzápätí sa zobudí posledná a vidí na podlahe krv a nenapadne ju, že jej spoločníci môžu byť už po smrti a začne ju umývať. No logika tu hra druhe husle čo poviete? A teraz vážne, takéto filmy sa nezívajú strata času. Spracovanie je totálne amatérske a debilné,herci nesympatický a veľmi zle hrajúci a kamera sa tiež nevyznamenala. Potešil som sa krátkej stopáži , ale mohla byť aj kratšia. Jedine gore efekty mali svoju úroveň a vraždy neboli mimo záber, len preto dávam 2*. Vôbec nechápem niektorých hororových fanúšikov, že takémuto primitívnemu filmu môžu dať 4* ,ale asi 100 ludí 100 chutí, lebo inač neviem, prečo to tak je. ()

TomX2

Prvých 10 minút sa film začal dobre a nádejne som dúfal, že tunajšie hodnotenie sa musí mýliť. No to, čo som od filmu očakával sa v nasledujúcich minútach pekne odvrátilo. Zoznamujeme sa s ústrednými postavami, z ktorých nie je sympatická ani jedna a vzápätí sa dočkáme veci, ktorá v podobných slasheroch nesmie chýbať - sex. Proti čomu aj nič nemám, lenže tlačiť do filmu to, čo sme už miliónkrát videli diváka vôbec nebude baviť a ani tu tomu nie je inak. Herci sú amatérski, kamera sa až otravne trasie, no pravidlo "Za málo peňazí, veľa muziky" tu funguje. No vzhľadom k rozpočtu má film obstojné vraždy a fanúšici gore si tu iste niečo nájdu. Môj problém však spočíva v jednej veci - a tou je scenár. Hneď by som rád vypísal niekoľko okamžikov, ktoré sú v hororoch tak často, až dokážu neskutočne nasrať: (SPOILER Keď už postava videla podozrivú osobu v okne, prečo sa s tým nikomu nezverila? Keď sa pred postavou objavil vrah, prečo sa miesto úniku začala držať na hlave? Keď už postava videla ako vrah trávi svoju obeť a na podlahe bola použiteľný objekt, prečo okamžite nezakročila, ale miesto toho hlasito zakričala aby vyvolala pozornosť? A keď už vraha zasiahla a mohla ho doraziť, prečo utiekla? Vrah ostane často zranený, no aj napriek tomu záhadným spôsobom chodí a vraždí, akoby sa nič neodohralo - žena raz spraví kotrmelec vzad a do večera nehybne leží na snehu. KONIEC SPOILERU) . Ako už bolo v komentároch bolo niekoľko krát spomínané, treba brať v úvahu to, pod akými podmienkami bol film natočený - vzhľadom k rozpočtu film nedopadol ale vôbec zle. A preto aj hodnotím vyššie, než by bolo k podobným snímkom vhodné - 2* ()

AlistairMir

Drsní seveřané se také snaží lidem dokázat, že horory umí a já jim fandím. V té jejich krajině se to musí točit jedna báseň. Temný dům, všude sníh, zima co zaleze až do morku kostí a přímo pod domem podzemní jeskyně ve které má svou skrýš zvrácený kanibal. No vědět to ta holčina tak jela asi relaxovat od práce někam jinam a nebo by radši makala přes čas. Každopádně to netuší takže do baráčku vleze a aby jí tam nebylo smutno pozve donitř i bejvalého kluka s ještě jedním párem co potká v baru. Že se většina z nich (nebo třeba všichni) závěrečných titulků nedožije to je asi jasné všem. Každopdáně komu jsem smrt fakt skoro až zvráceně přál byl ten její manager, který se do příběhu vetřel skoro až násilím jelikož prostě nedokázal pochopit, že nemá pár dní otravovat a nezůstal u psaní trapných SMSek, ale rozhodl se přijít v plné parádě...Dobře mu tak příště dá pokoj...Co snímek sráží je bohužel sám vrah, který ze začátku se s ničím fakt nemazlí a oběti likviduje efektivně, avšak postupem času asi chytí nějakou nemoc protože najednou je hluchej, slepej a ...ano...blbej...totálně...je to škoda mělo to našlápnuto fakt dobře. Ale za těch pár korun co to natočili se povedl hodně dobrý snímek, který za podívání rozhodně stojí. ()

IceQueen odpad!

Keď nájdem v kuchyni na dlážke dva litre krvi, tiež skočím po kefku a kýblik, upracem a potom (možno predtým, už neviem) si urobím raňajky. To hovorím o hlavnej hrdinke, ktorej parťáci niekam "odišli". Dúfam, že som nevyzradila príliš veľa z deja a váš zážitok zo sledovania dosiahne aspoň takej istej kvality, ako ten môj. Nový level stupidity. ()