Blood Runs Cold

všechny plakáty
Trailer

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva  bývalého priateľa s niekoľkými kamarátmi. Nakoľko nechcú prerušiť príjemnú zábavu, rozhodnú sa presunúť na Winininu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení na boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! (*CARNIFEX*)

Trailer

J*A*S*M

Super, vzhledem k tomu, že rozpočet byl asi tak pět korun, mohl výsledek dopadnou i hůř, ale divácké potěšení se stejně zaseklo na bodu nula. Kdyby si tvůrci alespoň odpustili ty zbytný nepovedený efekty typu pixelová pára od pusy... Ne, tady si zkrátka na hvězdičkovou charitu hrát nebudu. Jeden bodík za občasný náznaky atmosféry. ()

helljahve

Novým horrorom s nízkym rozpočtom sa snažím vyhýbať, väčšinou ich znesiem pod čiernu zem, tak ich radšej nepozerám. K tomuto som tiež pristupoval skepticky. Ale, čuduj sa svete bol som milo prekvapený. Snežné prostredie, zabiják s krompáčom... to bolo ako z Fritt vilt. Ale nevadí, takto si predstavujem nízkorozpočtový horror. Gore parádne, napätie- uff, pozeral som to sám v noci a ani som nedýchal. To sa mi už dávno nestalo. Tu ozaj platí: za málo peňazí, veľa muziky. Bolo by to za plný počet, ale to nejaké vysvetlenie, že čo to bol vlastne za killer mi tam tiež chýbalo. Film má zatiaľ vo svete dobré ohlasy, tak ja verím že sa dočkám prequelu. ()

Dellamorte

Pracovne vyžmýkaná " herečka " je vysadená z pracovného procesu , aby si dotankovala energiu znásilnenú každodenným stresom. Zasekne sa vo svojom rodisku a to priamo na horskej chate prenajatej svojím šéfom. Tam sa utvrdí aj v tom , že stará láska sa snaží nehrdzavieť. S bandičkou zbytočných figurín ( potrebných len na slashing ) absolvuje neplánovaný relaxačný " survive " tréning.. Mrazivý pocit zo snímku mám len vďaka snehu a do formátu 16 : 9 natrhnutej držky hlavnej kill-postavičky , ktorá sa o " murderjoy " postará. Vykrádačka momentky zo " SHINNING " vyvolá úšklab , ale slasher mám lekárom predpísaný , takže síce nepresvedčivé , ale OK. Za málo peňazí , celkom slušná slashoidná ( síce nedoladená ) muzika. ()

ricci.s

Skupinka ľudí v peknom zasneženom prostredí, zabijak v maske s lyžiarskymi okuliarmi a krompáčom... takže je viac ako očividné, že Švédi sa trochu pokúsili zakonkurovať svojim susedom a jednému známemu "snehovému" slasheru (snáď je každému jasné, ktorý mám na mysli). Podariť sa to samozrejme nemohlo (obmedzený rozpočet cítiť na každom kroku), ale aj napriek tomu to dopadlo nad moje očakávania. Od moderných béčkových slasherov už totiž nečakám absolútne nič, takže keď sa odohrávajú v atmosferickom prostredí, majú akurátnu stopáž, nechýba gore a vraždy sú dostatočne krvavé (a predovšetkým nie sú mimo záber), tak sa sťažovať nemôžem. V tomto prípade ich síce veľa nebolo, ale zopár bolo fakt podarených (najviac potešila krompáčová gilotínka). Asi sa viac z toho vyťažiť nedalo, takže budem veľkorysý ako obvykle. ()

*CARNIFEX*

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej, rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva ex-priateľa s pár kamarátmi. Nakoľko príjemné zábavu nechcú prerušiť, rozhodnú sa presunúť na Wini-inu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení v boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! Amaterizmus v tomto snímku cítiť na sto honov. Herecké výkony, nevýkony, vrátane dialógov, spĺňajú predpoklady toho, čoho som sa obával najviac - to bol des. Podaktoré efekty taktiež nič moc. No gore, to ma ozaj milo prekvapilo! Pár záberov naozaj slušných. Nemám slabosť pre tieto nízko-rozpočtové snímky za 5 korún, ale napriek milión krát obohranému slasher príbehu, "vrah VS skupinka mladých", od ktorého som nič nečakal, celkom spokojnosť - 50%. ()

• Během 35 dní natáčení se pohybovala teplota okolo -15 až -20 °C. (Cheeker)