The To Do List

Ako na to

The To Do List

Komedie / Romantický

USA, 2013, 104 min

Pokud by Vám teoreticky vadila scéna, jak jí Aubrey Plaze hovno - NEČTĚTE DÁL!!! Aubrey Plaza je kočka, sice má malý (gentelmanské odkašlání), ale pořád je to kočka. Dost to tuhle taškařici zachraňuje a spolu s tím i hodně fajn camea a vedlejší role (McLovin, agent Coulson, Rachel Bilson, Andy Samberg, Bill Hader, Donald Glover z Community). Jsou tam fajn vtípky, sympatický osazenstvo, docela fajn retro feeling (1993), akorát to zoufale nefunguje a nějak jsem nepochopil, co tím chtěl básník říct. Ne že bych byl prudérní, to nemohu říct, ale scéna, kde si to hlavní hrdinka udělá regulérně přes kalhotky, to bych asi nečekal... Jo a Aubrey umí příšerně předstírat, asi jako v horším pornu. 6/10(18.11.2013)

Tento snímek, jsem kdysi zaregistroval díky povedenému traileru a řekl jsem si, že by nebylo od věci si pak film pustit. Nebudu zastírat, že zápletka filmu je nějak extra originální. Není, ale co je dnes originální?? Ale i neoriginální příběh se dá uchopit zábavným stylem a vyprávěním. Což, je zrovna případ tohoto filmu. Film otevřenou zábavné titulky a pak se příběh rychle rozběhne, že se ani nestačíme divit. Příběh nikdy dlouho nestojí a dialogy se vyměňují dostatečně rychle a vždy se objeví nějaká nová postava nebo věc, která film zas posune dál. Film zbytečně sráží to, že občas předvede nějakou nechuťárnu, která není moc vtipná, přesto se hodně krát trefí do černého, a daná nechuťárna je správně vypointovaná. I tak, se občas objeví náznak toho, že má film navíc a některé momenty jsou jen výplní, aby nestal děj. Naštěstí je tady dost dobrých herců, kteří to utáhnou ve slabších momentech. Aubrey Plaza není vůbec špatná a zvládá prodat sama sebe jako komickou postavu. O totéž se pokouší i Johnny Simmons, které mu se to nedaří. O to více si užijete výstupy herců ve vedlejší rolí, které se povedly. Rachel Bilson je skvěla hlavně, když vypraví své historky, Bill Hader hraje pohodáře a flákače jak to umí jen on, Christopher Mintz-Plasse je správně divný. Hodně potěšila účast Clark Gregga, kterou jsem si užil. A totéž platí i o Donaldu Gloverovi(Troy z Community). Scény kdy se Brandy učí jsou vtipné a zábavné a taková scéna v kině se podle mě povedla. The To do list podle mě není vůbec špatná komedie a rozhodně potěší a pobaví a navíc má suprovou atmosféru a soundtrack.(6.12.2013)

"Proč jsou jejich kozy tak malé?" "Protože jsou pravé." Dobře vymyšlené a hravé úvodní titulky. Aubrey Plaza je dobrá v tom, že dokáže zahrát sexy čubku i blbku, o kterou si skoro nikdo neopře ani kolo i když se mu nabízí, jako zrovna tady. Zpočátku byla fakt dost nepříjemná a nesympatická. V podstatě technický a zábavný manuál pro kluky jak na holky. Trochu nechápu to devadesátkové retro (ne, že by mě nebavilo, orgasmus do tváře Hillary Clinton mě pobavil), ale asi kvůli kontrastu. Nečekal jsem to tak zábavné.(19.12.2017)

• noriaki

Dobře, slibuji že už se nikdy nebudu dívat na takovou plytkou blbost, jenom proto, že hlavní roli dostala moje oblíbená herečka. Pochopitelně kromě případů kdy to bude Marla Sokoloff, Rachel McAdams, Jessica Chastain, Táňa Pauhofová, Vica Kerekes, Tea Leoni, Abigail Spencer, Sienna Guillory, Léa Seydoux, Elizabeth Hurley, Michelle Trachtenberg, Natalie Dormer, Sally Hawkins, Michaela Maurerová, Gillian Jacobs, Emily Blunt, Miranda Raison, Sophie Marceau, Winona Ryder, Cristin Milioti, Anna Kendrick, Maggie Grace, Liv Tyler, Elizabeth Banks, Naomi Watts, Julie Benz, nebo María Valverde. A kromě těch dalších hezkých, s vytříbenějším vkusem pro kvalitu filmu. Ergo, obsazení Aubrey Plaza mě nalákalo, ale ani to nepomohlo abych se bavil. Zvlášť když se díky svému nenapodobitelnému projevu do role Brandy vůbec nehodí.(26.5.2014)

• VasaX

Lehká letní rádoby komedie s podivňačkou Aubrey Plaza, která občas bývá fajn, a občas, jako třeba tady v roli premiantky a "nerda", prostě fajn není. Tahle role jí nesedne, Aubrey se hodí spíš na nonkomforní mimoňky než na pilné studentky světským životem nepolíbené. A já jí to prostě celou to dobu nežral, ani trochu. A vůbec, ženské charaktery v tomto kousku jsou obecně marné, nepříjemné či plytké. ne že by mužský casting stál nějak více za to, ale ty charaktery jsou buď tak stereotypní (good guy, dumb macho, disgusting old weirdo), nebo tak přepálené, že v důsledku se nejvíce zábavy vytváří kolem nich. A to je špatně, když třetí housle táhnou celý film. Maggie Carey si to napsala, zrežírovala mohla by si to sama i pustit, aby viděla, jaký to kýbl nudy pustila do světa... Hrozně rád bych dal dvě hvězdičky, a vůbec většinou bývám shovívavý. Ale tentokrát, za to zklamání, se ve mě shovívavosti nedohledá ani Hubbleovým teleskopem...(10.7.2014)

• - Všetci herci, ktorí vo filme stvárnili tínedžerov, boli v čase natáčania dospelí. Väčšina bola staršia ako 25 rokov. (Sufferer)

• - Když Brandy (Aubrey Plaza) zjistí, že její šéf neumí plavat, vyhrožuje, že zavolá na oddělení parků. Jedná se o odkaz na její roli v televizní show Parks and Recreation (od r. 2009). (orkadimenza)

• - Snímka mala pôvodne niesť názov The Handjob. Museli ho však zmeniť, pretože ľudia si mysleli, že ide o natáčanie pornofilmu a produkcia mala problémy zabezpečiť miesta nakrúcania. (Sufferer)