The To Do List

Ako na to

The To Do List

Komedie / Romantický

USA, 2013, 104 min

Z polovice vydarený a z polovice vydarený film. Plusy Bill Hader, Andy Samberg, Clark Gregg a asi aj ten žaluď Mintz-Plasse. Ďalšie plusy. Je to vtipné. Hlavne druhá polka. A páčilo sa mi, že niektoré scény neskončili ako by každý čakal. Problém je že ta polka stopáže je kurvesky otravná a začínam tušiť, že na tieto filmy som starý. Rovnako ako herečka v hlavnej úlohe, ktoirá hrala o 9 rokov mladšiu postavu. Je to trochu babské, ale občas som sa faskt smial takže pod tri hviezdičky nemôžem, škoda, že niektoré pasáže sú fakt trápne. 50%.(28.12.2013)

"Proč jsou jejich kozy tak malé?" "Protože jsou pravé." Dobře vymyšlené a hravé úvodní titulky. Aubrey Plaza je dobrá v tom, že dokáže zahrát sexy čubku i blbku, o kterou si skoro nikdo neopře ani kolo i když se mu nabízí, jako zrovna tady. Zpočátku byla fakt dost nepříjemná a nesympatická. V podstatě technický a zábavný manuál pro kluky jak na holky. Trochu nechápu to devadesátkové retro (ne, že by mě nebavilo, orgasmus do tváře Hillary Clinton mě pobavil), ale asi kvůli kontrastu. Nečekal jsem to tak zábavné.(19.12.2017)

• Aljak

To bolo čo? Manuál pre slušné dievčatá ako sa stať poddajnými štetkami? Niečo ako American Pie na dievčenský spôsob, až na to, že toto nepôsobilo ani moc zábavne, a podľa mňa to bolo až príliš perverzné a nevkusné. Dejová línia tiež nič moc, stále len o tom istom, ako keby nič iné neexistovalo len sex. Myslel som, že nakoniec sa to vyvinie do nejakého romantickejšieho rozmeru, ale napokon to zostalo v tej rovine egoizmu a získavania "popularity". Takže z môjho pohľadu dosť stupidný film, a keby v tom nehrala očarujúca Aubrey Plaza, tak by som to bez ľútosti poslal na odpadisko filmov (a to veru často nezvyknem).(11.11.2013)

Tento snímek, jsem kdysi zaregistroval díky povedenému traileru a řekl jsem si, že by nebylo od věci si pak film pustit. Nebudu zastírat, že zápletka filmu je nějak extra originální. Není, ale co je dnes originální?? Ale i neoriginální příběh se dá uchopit zábavným stylem a vyprávěním. Což, je zrovna případ tohoto filmu. Film otevřenou zábavné titulky a pak se příběh rychle rozběhne, že se ani nestačíme divit. Příběh nikdy dlouho nestojí a dialogy se vyměňují dostatečně rychle a vždy se objeví nějaká nová postava nebo věc, která film zas posune dál. Film zbytečně sráží to, že občas předvede nějakou nechuťárnu, která není moc vtipná, přesto se hodně krát trefí do černého, a daná nechuťárna je správně vypointovaná. I tak, se občas objeví náznak toho, že má film navíc a některé momenty jsou jen výplní, aby nestal děj. Naštěstí je tady dost dobrých herců, kteří to utáhnou ve slabších momentech. Aubrey Plaza není vůbec špatná a zvládá prodat sama sebe jako komickou postavu. O totéž se pokouší i Johnny Simmons, které mu se to nedaří. O to více si užijete výstupy herců ve vedlejší rolí, které se povedly. Rachel Bilson je skvěla hlavně, když vypraví své historky, Bill Hader hraje pohodáře a flákače jak to umí jen on, Christopher Mintz-Plasse je správně divný. Hodně potěšila účast Clark Gregga, kterou jsem si užil. A totéž platí i o Donaldu Gloverovi(Troy z Community). Scény kdy se Brandy učí jsou vtipné a zábavné a taková scéna v kině se podle mě povedla. The To do list podle mě není vůbec špatná komedie a rozhodně potěší a pobaví a navíc má suprovou atmosféru a soundtrack.(6.12.2013)

• Dale

Ďalšia z rady teenagerských komédií, kde sa všetko točí okolo sexu, no tentokrát nie sú v centre diania nadržaní chalani, ale zbaviť panenstva sa chce dievča a nie len to, chce toho vyskúšať v sexe oveľa viac, má toho dlhý zoznam... Vzhľadom na to, že sa počas celého filmu hovorí dosť otvorene o sexe a všetkom, čo s tým súvisí, dokonca veľakrát vidíme aj priamo akciu, je trochu zvláštne, že sa tu nevyskytne žiadne odhalené telo. Dievčina je pri tom vždy naobliekaná viac ako Disneyho Snehulienka a chalan, ktorý to s ňou práve praktizuje sa viac sústredí na to, aby na nich udržal deku, než na samotnú akciu. Ale to je ten najmenší problém tohto filmu. V hlavnej úlohe máme nezaujímavú nesympatickú herečku (narozdiel od jej sestry Rachel Bilson), žáner je romantická komédia, no po romantike by musel pátrať Sherlock Holmes, aby ju tu našiel a na vtipný moment by nenarazil ani on. Takže je to film, ktorý sa uberá od nikiaľ nikam, o nič v ňom vlastne nejde, je úplne zbytočný a herci sú tragickí. Najskôr som myslel, že to smeruje k nejakej trápnej pronáboženskej pointe, že sex sa má robiť len z lásky, našťastie sa tak nestalo, ale aj tak som márne hľadal, za čo tú jednu hviezdu dať.(14.9.2014)

• - Všetci herci, ktorí vo filme stvárnili tínedžerov, boli v čase natáčania dospelí. Väčšina bola staršia ako 25 rokov. (Sufferer)

• - Když Brandy (Aubrey Plaza) zjistí, že její šéf neumí plavat, vyhrožuje, že zavolá na oddělení parků. Jedná se o odkaz na její roli v televizní show Parks and Recreation (od r. 2009). (orkadimenza)

• - Snímka mala pôvodne niesť názov The Handjob. Museli ho však zmeniť, pretože ľudia si mysleli, že ide o natáčanie pornofilmu a produkcia mala problémy zabezpečiť miesta nakrúcania. (Sufferer)