The To Do List

Ako na to

The To Do List

Komedie / Romantický

USA, 2013, 104 min

Nápad dost neoriginální (v podstatě jednoduchá zápletka - šprtka chce přijít o panenství), přesto mi něčím The To Do List originální přišel. Ani přesně nevím proč. Nicméně není to taková ta klasická teenage komedie a celé je to na dost tenké hranici trapnosti, takže určitě ne film pro každého, ale na jedno zkouknutí proč ne.. 55 %(13.1.2014)

• VasaX

Lehká letní rádoby komedie s podivňačkou Aubrey Plaza, která občas bývá fajn, a občas, jako třeba tady v roli premiantky a "nerda", prostě fajn není. Tahle role jí nesedne, Aubrey se hodí spíš na nonkomforní mimoňky než na pilné studentky světským životem nepolíbené. A já jí to prostě celou to dobu nežral, ani trochu. A vůbec, ženské charaktery v tomto kousku jsou obecně marné, nepříjemné či plytké. ne že by mužský casting stál nějak více za to, ale ty charaktery jsou buď tak stereotypní (good guy, dumb macho, disgusting old weirdo), nebo tak přepálené, že v důsledku se nejvíce zábavy vytváří kolem nich. A to je špatně, když třetí housle táhnou celý film. Maggie Carey si to napsala, zrežírovala mohla by si to sama i pustit, aby viděla, jaký to kýbl nudy pustila do světa... Hrozně rád bych dal dvě hvězdičky, a vůbec většinou bývám shovívavý. Ale tentokrát, za to zklamání, se ve mě shovívavosti nedohledá ani Hubbleovým teleskopem...(10.7.2014)

• ScarPoul

Pekne neznesiteľný film. Jediné čo na ňom skutočne poteší sú malé cameo roličky. Poteší Gregg, Glover, Samberg a hlavne prekrásna Rachel Bilson. Kvôli nej a jej naprataným prsiam stálo za to pretrpieť nejaké tie minúty kŕčovitého sexuálneho humoru. Aubrey Plaza sa možno do úlohy perfektne hodila, ale jej prejav bol neznesiteľný. Ale v konečnom dôsledku chápem, prečo sa jej každý snažil dostať do nohavičiek. The To Do List neponúka nič prevratné ani nové. Sexualita nie je explicitná a skutočne vtipné situácie sú skôr skrze sex naznačené, než naozaj prezentované. Humor je to skôr úsmevný, ale to by s ním musela režisérka a scenáristka vedieť lepšie pracovať. Nie je to také utrpenie ako by sa mohlo zdať, ale na slušnú a zábavnú komédiu sa to skrátka nechytá.(19.11.2013)

• becki_tu

Na podobně ujetých komediích zamrzí nejvíce to, že ty nejlepší a nejvtipnější postavy mají paradoxně nejméně prostoru. Ať už je to táta Brandy v podání Clarka Gregga, Rachel Bilson coby sestra Brandy nebo minirole Donalda "Treye" Glovera či Christophera "Motherfuckera" Mintz-Plasseho. Většina vtipných scén je totiž spojeny s těmito postavami, zbytek je většinou přehlídka žánrových klišé a trapných pokusů o sexistický humor, které dávají vzpomenout na ty slabší díly ze série Prci, Prci, Prcičky. 50%(26.12.2013)

• JohnCZ

Zpočátku se mi myšlenka "prcičkovské" komedie z pohledu nadržených puberťaček líbila a smál jsem se, ale v okamžiku, kdy se film snažil moralizovat, moje dojmy znatelně klesly. Stejně tak fakt, že hlavní role je obsazená dost nešťastně a působila na mě hrozně nesympaticky. Možná i proto, že je postava Aubrey Plaza napsána neskutečně debilně. Možná to tak bylo schválně, ale mě film díky tomu místy dost lezl na nervy. Taťka Clark Gregg byl super, stejně tak cameo Rachel Bilson nebo vždy vtipný McLovin. Ale jinak dost slabé a hloupé.(5.3.2014)

• - Snímka mala pôvodne niesť názov The Handjob. Museli ho však zmeniť, pretože ľudia si mysleli, že ide o natáčanie pornofilmu a produkcia mala problémy zabezpečiť miesta nakrúcania. (Sufferer)

• - Když Brandy (Aubrey Plaza) zjistí, že její šéf neumí plavat, vyhrožuje, že zavolá na oddělení parků. Jedná se o odkaz na její roli v televizní show Parks and Recreation (od r. 2009). (orkadimenza)

• - Všetci herci, ktorí vo filme stvárnili tínedžerov, boli v čase natáčania dospelí. Väčšina bola staršia ako 25 rokov. (Sufferer)