The To Do List

The To Do List

Komedie / Romantický

USA, 2013, 104 min

• Dale

Ďalšia z rady teenagerských komédií, kde sa všetko točí okolo sexu, no tentokrát nie sú v centre diania nadržaní chalani, ale zbaviť panenstva sa chce dievča a nie len to, chce toho vyskúšať v sexe oveľa viac, má toho dlhý zoznam... Vzhľadom na to, že sa počas celého filmu hovorí dosť otvorene o sexe a všetkom, čo s tým súvisí, dokonca veľakrát vidíme aj priamo akciu, je trochu zvláštne, že sa tu nevyskytne žiadne odhalené telo. Dievčina je pri tom vždy naobliekaná viac ako Disneyho Snehulienka a chalan, ktorý to s ňou práve praktizuje sa viac sústredí na to, aby na nich udržal deku, než na samotnú akciu. Ale to je ten najmenší problém tohto filmu. V hlavnej úlohe máme nezaujímavú nesympatickú herečku (narozdiel od jej sestry Rachel Bilson), žáner je romantická komédia, no po romantike by musel pátrať Sherlock Holmes, aby ju tu našiel a na vtipný moment by nenarazil ani on. Takže je to film, ktorý sa uberá od nikiaľ nikam, o nič v ňom vlastne nejde, je úplne zbytočný a herci sú tragickí. Najskôr som myslel, že to smeruje k nejakej trápnej pronáboženskej pointe, že sex sa má robiť len z lásky, našťastie sa tak nestalo, ale aj tak som márne hľadal, za čo tú jednu hviezdu dať.(14.9.2014)

• JohnCZ

Zpočátku se mi myšlenka "prcičkovské" komedie z pohledu nadržených puberťaček líbila a smál jsem se, ale v okamžiku, kdy se film snažil moralizovat, moje dojmy znatelně klesly. Stejně tak fakt, že hlavní role je obsazená dost nešťastně a působila na mě hrozně nesympaticky. Možná i proto, že je postava Aubrey Plaza napsána neskutečně debilně. Možná to tak bylo schválně, ale mě film díky tomu místy dost lezl na nervy. Taťka Clark Gregg byl super, stejně tak cameo Rachel Bilson nebo vždy vtipný McLovin. Ale jinak dost slabé a hloupé.(5.3.2014)

Žádné velké naděje jsem do téhle komedie nevkládal, ale nakonec jsem se dočkal něčeho, s čím jsem opravdu nepočítal. Smál jsem se u toho nahlas, což tedy pravda, většinou plynulo z trapnosti některých vtipů, ale pořád mě to bavilo. Intelektuální holka, která se před odchodem na vysokou chce stát ženou, což znamená, že chce vyzkoušet všechno a dobrat se až na vrchol. Skvěle vybraná herečka do hlavní role, no a nakonec i herci do ostatních. Přítomnost agenta Coulsona mě mile překvapila. Ten příběh není až tak originální, pořád je to tom, že holka si vybere toho špatného, ale ty ostatní prvky fungují dobře. "Vyhonilas mi ho! Copak tohle nic neznamená?" "Užij si svůj penis." "Máš pod tím pončem ptáka?" Skvělé hlášky! Chtěl jsem dá nižší hodnocení, ale tohle mě prostě dostalo.(16.1.2014)

• ABLABLABLA

Stupidní americká komedie o sexu. Jakože při některých situacích, do kterých se Brandy dostávala, mi bylo až trapně za ni. Jinak párkrát se člověk zasmál, viděl tu řadu oblíbených herců ve stupidních rolích - vlastně je úplně zbytečné je vyjmenovávat, protože všichni tady byli dobří herci, které znám z mnohem lepších rolí. 1-2*.(7.12.2013)

• becki_tu

Na podobně ujetých komediích zamrzí nejvíce to, že ty nejlepší a nejvtipnější postavy mají paradoxně nejméně prostoru. Ať už je to táta Brandy v podání Clarka Gregga, Rachel Bilson coby sestra Brandy nebo minirole Donalda "Treye" Glovera či Christophera "Motherfuckera" Mintz-Plasseho. Většina vtipných scén je totiž spojeny s těmito postavami, zbytek je většinou přehlídka žánrových klišé a trapných pokusů o sexistický humor, které dávají vzpomenout na ty slabší díly ze série Prci, Prci, Prcičky. 50%(26.12.2013)

• - Snímka mala pôvodne niesť názov The Handjob. Museli ho však zmeniť, pretože ľudia si mysleli, že ide o natáčanie pornofilmu a produkcia mala problémy zabezpečiť miesta nakrúcania. (Sufferer)

• - Všetci herci, ktorí vo filme stvárnili tínedžerov, boli v čase natáčania dospelí. Väčšina bola staršia ako 25 rokov. (Sufferer)