Pařmeni

Scénografie:

George Liddle

Kostýmy:

Lizzy Gardiner

Britové, byť v australský koprodukci, maj rozhodně na víc, než natočit nevýraznou komedii, na kterou si za pár dní díky její průměrnosti ani nevzpomenu a nebudu mít žádný nutkání si jí někdy pustit znova. Jediný, co mě fakt pobavilo, byl hitlerovskej knírek (asi jedinej náznak ostřejšího a nekorektního britskýho humoru) a scéna s koksem. Zbytek tvořila vata v podobě slabších (ne)vtipnejch scének a nepovedenejch point ("vyřešení" situace s drogovym dealerem). Rozhodně už jsem viděl lepší pařmeny, kterejma se tyhle kaliči určitě trochu inspirovali, tři slabší hvězdy.(10.6.2012)

Taková ta pohodová oddychovka. Má to hodně prvků z Vegas & Horší než smrt. Je tu pár scének, které mě vážně hodně pobavily. Jinak se to celé nese na pohodové vlně, která je místy dost předvídatelná. Přesto je to rozhodně v tomto žánru jeden z těch lepších filmů. Takový lepší průměr. Herci hrají skvěle, tím mám na mysli snad každého zúčastněného. Je výhoda že to není jen o rozlučce, ale i o celé svatbě. Možná jsem (díky nadupanému traileru) očekával trochu víc, ale i tak to byla skvělá jízda s povedenou bandou, drogama, hovnama, ovcí a sjetou Olivii Newton-John. Jak jsem psal, lepší průměr, tzn lepší 3*** → 70 %(20.6.2012)

Filmy o přípravě svatby pak následné kalby a důsledku této pařby patři mezi moje velmi oblíbené filmy. Tentokrát je všechno přeneseno až k protinožcům. Je tu opět klasika ženich a dva či více jeho ujetých přátel plus nějaké ty vedlejší postavičky, ale co tu není netradiční je beran Ramsey. Rozhodně doporučuji k zhlédnutí protože pokud to vyloženě někdo neposere jsou tyto filmy s tímto tématem velmi oblíbené.(10.6.2012)

• Driss

Když jsem k filmu usedal, čekal jsem míň a přišlo víc. Přes fakt, že v rámci žánru jde o čistý nadprůměr, tři hvězdičky by se mi dávaly jen velmi těžko. Proč? Jednoduše mě banda anglických vypařenců, která se bojí skoků z pubertální dětinskosti do nepříjemné dospělosti, neoslovila a až na přeměnu berana v beranici a epizodku s "Machete" dealerem mě teenage-komedie, jenž je kupodivu nevhodná pro svou cílovou skupinu, nepobavila.(7.8.2012)

• wampire23

To bola teda krávovina. Snaha natočiť britský Hangover vôbec nevyšla. Milujem britský humor a preto som sa na tento kúsok celkom tešil. O to väčšie sklamanie prišlo, keď som ho s nechuťou sledoval. Herci sú maximálne nesympatický, dej nezaujímavý, ,,vtipné" scénky sme už videli miliónkrát. Jedine nonstop napitý týpek ma celkom bavil. Ale to je na celý film veľmi málo.(4.6.2012)

• - Pozornému divákovi určite neujde, že pôvodný, anglický názov filmu pripomína snímku A Few Good Men (1992), no podľa tvorcov to nebol úmysel, iba náhoda. (m.a.t.o.)

• - Olivia Newton-John (Barbara) sa podieľala na filme i ako spoluautorka hudby. (m.a.t.o.)