On je trochu suchar, co se nedokáže oprostit od vlivu rodičů, ona nespoutaná. Narazí na sebe na Vánoce ve Vegas, opijí se a vezmou se. A my jsme svědky dvou týdnů, po které se s nastalou situací vtipně či vážněji vyrovnávají. (IQ Tiqe)

Gaja Gamini

Nejdřív se mi to zdála být méně okázalá verze Jab We Met, ale brzy dostal film vlastní formu a identitu a já se mohla prosmát celou první polovinou. Druhá půlka byla slabší, ale vzhledem ke konci, který nespadává do obvyklého klišé, které už jsem všichni viděli milionkrát, si zaslouží nějaké ty bodíky. Dokonce si nechává místo pro případný druhý díl, aniž by to bylo nějak nucené. Nejsem si jistá, jestli se Imran kdy vymaní z rolí čokoládového chlapce, ale co, tady to pro něj funguje skvěle. Pravda, výrazů moc nevystřídá a modulace hlasu taky nic moc, ovšem nikdy se vedle Kareeny neztrácí, což není vůbec jednoduché když vezmeme v úvahu její ohromující X-faktor. Ona sama je skvělá, po doluhé době ve svém živlu. ()

Lacike

Ďalšia až príliš klasická Indická romantika so všetkými ich neduhmi. Tentokrát mi naviac vôbec nesadol ústredný pár. On je nudný ňouma a ona je otravná a má tak divnú veľkú hlavu, že ma to desilo. Okrem nich dvoch tu sú ostatní len do počtu, takže fakt nuda. Nastal čas si dať od Indiánov na chvíľu pauzu. 4/10. ()

ScarPoul

Nechcem byť ten čo to Imranovi Khanovi povie, ale its not gonna happen. Naivný ľudia v tomto svete sú raritou. Sú to také dobrosrdečné milé duše, ktoré si musíte zamilovať. Ale nikdy z nich nebudú tí fantastický hrdinovia, ktorý na konci dostanú dievča a ich život sa obráti o 180 stupňov. Film je pekný, vtipný a so skvelým a sympatickým ústredným duom. Kareena Kapoor je tu očarujúca a Imran Khan sympoš na pohladanie. S obidvoma je veľmi pekné sa stotožniť, ale mám pocit, že film zostal niekde na pol cesty. Je síce uzatvorený a necháva diváka nech sa rozhodne ako to bude - čo je u indického filmu pomerne ojedinelé, ale nepamätám si, že som niekomu tak držal palce a pritom to nevyšlo. Ale nevadí. Vidno, že tvorcovia majú niečo odžité a ich snahou nie je vodiť za nos, ale na základe vtipnej zápletky priblížiť sa ku skutočným vzťahom a k tomu ako to skutočne funguje. A v tom prípade to účel plný takmer stopercentne. Príjemné a zábavné. ()

Aljak

Začínam objavovať čaro indickej kinematografie. Po tom ako som videl 3 Idiots som sa rozhodol pre Ek main aur ekk tu. A čo povedať? PARÁDA! Nikdy by som nepovedal, že sa pri indickej romantickej komédii takto zasmejem. Tie skvelé rozhovory medzi Rahulom a Rianou nemali chybu - on veľký slušák a ona temperamentná žena. Zaujímavá kombinácia vyvoláva zákonite množstvo nezabudnuteľných momentov. Z náhodného stretnutia na psychológii sa napokon vykľuli spoločne strávené Vianoce, ktoré nezostali bez následkov. V podstate jednoduchý dej bol korunovaný vynikajúcim spracovaním a to čo sa javilo úplne priamočiaro sa postupne rozplýva. Krásny film o Láske, priateľstve a nádeji - to všetko vyrozprávané zábavnou formou. A tá Kareena Kapoor - no nemám slov, toľko charizmy sa len tak nevidí! ()

Remini

Ek Main Aur Ekk Tu je tichý film. Neviem ho inak opísať. Nie je taký zábavný a hlučný ako MBKD, ale vôbec mu to neškodí. Hudba len podkresľuje určité scénky a okrem Ek Main Aur Ekk Tu a Aunty Ji som ju nijako extra nevnímala (asi aj vďaka tomu, že ich Dharma ZASE neotitulkovala!). Kareena a Imran boli skvelí - tak dobre splynuli so svojimi charaktermi, až som si vôbec nevšímala, o akých hercov sa jedná (hoci v Ri som občas videla záblesky Geet z Jab We Met). *** Prečo som tomu nakoniec dala plný počet bodov? Pretože som sa niekoľkokrát prichytila, ako premýšľam nad určitými scénami, dialógmi, musela som si niektoré pasáže znovu pustiť (a skoro som si zase pozrela celý film :D). Mám tieto novodobé romantické komédie rada, pretože aj napriek tomu, že vychádzajú z inej kultúry, nachádzam v nich charaktery a situácie, do ktorých sa dokážem vžiť. Niekomu to asi bude pripadať nudné, ale ja som sa bavila. Bavila a zároveň aj cítila starosti a radosti hlavných predstaviteľov. A o tom to má byť :) *** PS: Netrpezlivo očakávam, kto to ako prvý prirovná k What Happens in Vegas :D pretože okrem svadby v opilom stave (čo sa vo filmoch neobjavilo prvý ani posledný krát) nemajú tie filmy NIČ spoločné. *** PPS: V Aunti Ji sa na okamih mihla aj manželka Imrana Khana, Avantika :)) ()