Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ****

  Zatímco americké televize nás neustále krmí vyčpělými kriminálkami na stokrát ohrané téma, v Británii naštěstí ještě pořád existuje něco, čemu se říká invence. K seriálu mám nějaké ty výtky, ale jsem ráda, že jsem to s ním riskla. Příběh se odehrává v nádherně pochmurném Edinburghu a v něm sledujeme soukromé očko Jacksona Brodieho, který hledá ztracené osoby. Děj je rozdělen do tří částí. První část je naneštěstí vrcholem celého seriálu. Jsou nám v ní představeny tři nenápadně propojené příběhy, které jsou úžasné právě ve své obyčejnosti. Příběh otce, kterému zavraždili dceru, je jedna z nejdojemnějších věcí, co jsem letos v seriálu viděla. Další dvě části už bohužel tak dobré nejsou a jejich zápletky jsou spíše překombinované a trochu na efekt. Přesto se jedná o lehký nadprůměr a minimálně 1. část bych doporučila všemi deseti.(16.12.2011)

 • flyboyeda
  ****

  Prijemna krimi serie se sympaticky britskym rukopisem. Hlavni hrdina se mi sice nedostal tolik pod kuzi jako treba Wallander, ale pripady jsou zajimave, primerene bububu a rozhodne neurazi. Atmosfera take funguje. Vahal jsem mezi 3 a 4*, nakonec lepsi 3, po druhe sezona vsak pridavam jednu hvezdu, postav detektiva zacina mit sve kouzlo...(23.5.2013)

 • pugs
  ***

  "Skončím jako Binky Rain, páchnoucí po kočkách, usedlá a mrtvá ve vlastní záhradě." - "To se nikdy nestane, Amelie." - "Jaktože ne?" - "Protože nemáš rada kočky." V prvom rade treba podotknúť, že Case Histories nie je obyčajný kriminálny seriál. Ak by sme naozaj mali zájsť hlbšie do charakteristiky tohto diela, tak by to bolo niečo na spôsob rodinno-kriminálneho mystična. Jackson Brodie nie je jeden z tých geniálnych detektívov, ktorí dokážu vidieť do človeka, nedokáže si poriadne spojiť veci. No má auto, v ktorom jazdí ako o život, až kým nezistí, o čo sa vlastne v danom prípade jedná. Či je tento fakt plus alebo mínus si musí každý človek názor utvoriť sám. Podľa môjho sa autorka snažila byť autentická s reálnou prácou detektíva, chcela zachytiť realitu. Samozrejme, ak by realita bola, že tam kde sa niečo udeje, tak tam práve je. Aj istá postava v tomto seriáli povedala, že je magnet na zločiny. On v podstate berie prípady, z ktorých nemá nárok na odmenu. Každý sa spýta, že čo to doprdele má byť. Z čoho ten chlap žije? Dobrého pocitu? Bohužiaľ zachytenie tajomnej a chladnej atmosféri, ktorá sa objavuje v niektorých scénach , sa nepodarilo. Tvorcovia to asi nevedia, neviem si to vysvetliť. Na tomto 6-delnej sérií nenájdete v podstate nič zaujímavé. Dej sa nezaoberá prípadom, ale postavami - s ktorými sa nemáte šancu zžiť. Aspoň sa dá vidieť, že aj také jednoduché, prostoduché a možno aj zlé (nečítal som to) sa dokáže dostať do povedomia a niekto možno o tom natočí seriál. Tak by podľa mňa nikto nemal sedieť za počítačom, kúpiť si písací stroj (Word je k ničomu, kde je tá správna spisovateľská atmosféra tvorivého procesu?) a hor sa na písanie. Možno vám to raz sfilmujú. 6/10(19.2.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Je to o soukromém charismatickém očku (hádáte správně, soukromý život má v troskách), které řeší zapeklité případy, co je policie buďto již dávno uložila k ledu či jí nestojí za pozornost. A ne, navzdory všem očekáváním to není kriminálka. Jednotlivé případy (co dva hodinové díly to jeden uzavřený příběh založený na předlohách Kate Atkinsonové) jsou totiž lidská dramata, ve kterých melancholická postava dobráka od kosti Jacksona Brodieho působí jako takový "empatický napravovač osudů". Jo, je to hodně sentimentální. Někdy až na samé hraně únosnosti, ale málokdy za ní. Tam kde se jiné série soustředí na zločiny, vyšetřování a pachatele jako takové, tak tady se vše soustřeďuje na postavy, které v těch běžných kriminálkách proplují dějem spíše bez povšimnutí. Ostatně již to, že většinu případů Brodie řeší tak, že jezdí s dcerou (kolik jí může být, pět?) po okolí, tak dlouho dokud mu někdo prostě neřekne "jak to vlastně (tenkrát) bylo", je docela neortodoxní. To vše v pochmurném Edinburghu za hodně nezvyklého hudebního doprovodu. Na druhou stranu je dobře, že se to soustřeďuje na jiné aspekty než je v žánru běžné. Už jen z toho důvodu, že ty případy jsou buďto zbytečně (v případě druhého příběhu až lacině) překombinované nebo naopak směšně triviální a hlavní roli v nich hraje náhoda, deus ex machina a zase náhoda čili jako regulérní kriminálky by rozhodně neobstály. Case Histories 4/5; One Good Turn 3/5; When Will There Be Good News? 3/5(14.1.2012)

 • MI-380
  ***

  Další příjemná a skromná ilustrace, tentokrát k skvělé románové předloze Kate Atkinson. Osoby a prostředí celkem sedí podle knihy (až na absenci Cambridge a tlouštíka), děj je samozřejmě značně zjednodušený a také zpřeházený. Kniha je ale dost komplikovaná neustálými skoky v čase i mezi jednotlivými případy, takže lépe to asi nešlo. 55%.(19.7.2012)

 • Jason Isaacs

 • - Seriál byl natočen na motivy knih Kate Atkinsonové "Case Histories" z roku 2004, "One Good Turn" z roku 2006, "When Will There Be Good News?" z roku 2008 a "Started Early, Took My Dog" z roku 2010. (Asmodin)