Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivní seriál sleduje osudy Jacksona Brodieho (Jason Isaacs), soukromého detektiva s traumatickou minulostí. Jackson se ve své praxi potýká vesměs jen se sledováním nevěrných manželek. Brzy se však na jeho stole objeví případy, policií již uzavřené a Jackson je přijme. Případy, které spolu zdánlivě nesouvisí, se brzy začínají nebezpečně prolínat. (joehot)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (16)

RobbieM@N 

všechny recenze uživatele

Další televizní produkce, která dokazuje, že Jason Isaacs dokáže hrát výborně i ty kladné role, i když pro ty záporné se prostě narodil. Pasoval bych ho na jednoho z nejcharismatičtějších mužů, kteří se na televizních obrazovkách a filmových plátnech vůbec objevují. Samotné Case Histories nejsou moc krimi (což je úleva po všech těch CSI), ale spíše velice blízce sledují Isaacse a ostatní postavy, je to hodně osobní a ponuré. Navíc kolem Isaacse se točí hodně žen, jeho ex-manželka a bývalá parťačka z policejního precinctu. Určitě stojí za to Case Histories shlédnout. Druhá sezona má už pouze 3 episody a dost kazí dojem z první řady, neobsahuje už žádný stmelující motiv a víceméně je hodně nudná. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Je to o soukromém charismatickém očku (hádáte správně, soukromý život má v troskách), které řeší zapeklité případy, co je policie buďto již dávno uložila k ledu či jí nestojí za pozornost. A ne, navzdory všem očekáváním to není kriminálka. Jednotlivé případy (co dva hodinové díly to jeden uzavřený příběh založený na předlohách Kate Atkinsonové) jsou totiž lidská dramata, ve kterých melancholická postava dobráka od kosti Jacksona Brodieho působí jako takový "empatický napravovač osudů". Jo, je to hodně sentimentální. Někdy až na samé hraně únosnosti, ale málokdy za ní. Tam kde se jiné série soustředí na zločiny, vyšetřování a pachatele jako takové, tak tady se vše soustřeďuje na postavy, které v těch běžných kriminálkách proplují dějem spíše bez povšimnutí. Ostatně již to, že většinu případů Brodie řeší tak, že jezdí s dcerou (kolik jí může být, pět?) po okolí, tak dlouho dokud mu někdo prostě neřekne "jak to vlastně (tenkrát) bylo", je docela neortodoxní. To vše v pochmurném Edinburghu za hodně nezvyklého hudebního doprovodu. Na druhou stranu je dobře, že se to soustřeďuje na jiné aspekty než je v žánru běžné. Už jen z toho důvodu, že ty případy jsou buďto zbytečně (v případě druhého příběhu až lacině) překombinované nebo naopak směšně triviální a hlavní roli v nich hraje náhoda, deus ex machina a zase náhoda čili jako regulérní kriminálky by rozhodně neobstály. Case Histories 4/5; One Good Turn 3/5; When Will There Be Good News? 3/5 ()

Reklama

pugs 

všechny recenze uživatele

"Skončím jako Binky Rain, páchnoucí po kočkách, usedlá a mrtvá ve vlastní záhradě." - "To se nikdy nestane, Amelie." - "Jaktože ne?" - "Protože nemáš rada kočky." V prvom rade treba podotknúť, že Case Histories nie je obyčajný kriminálny seriál. Ak by sme naozaj mali zájsť hlbšie do charakteristiky tohto diela, tak by to bolo niečo na spôsob rodinno-kriminálneho mystična. Jackson Brodie nie je jeden z tých geniálnych detektívov, ktorí dokážu vidieť do človeka, nedokáže si poriadne spojiť veci. No má auto, v ktorom jazdí ako o život, až kým nezistí, o čo sa vlastne v danom prípade jedná. Či je tento fakt plus alebo mínus si musí každý človek názor utvoriť sám. Podľa môjho sa autorka snažila byť autentická s reálnou prácou detektíva, chcela zachytiť realitu. Samozrejme, ak by realita bola, že tam kde sa niečo udeje, tak tam práve je. Aj istá postava v tomto seriáli povedala, že je magnet na zločiny. On v podstate berie prípady, z ktorých nemá nárok na odmenu. Každý sa spýta, že čo to doprdele má byť. Z čoho ten chlap žije? Dobrého pocitu? Bohužiaľ zachytenie tajomnej a chladnej atmosféri, ktorá sa objavuje v niektorých scénach , sa nepodarilo. Tvorcovia to asi nevedia, neviem si to vysvetliť. Na tomto 6-delnej sérií nenájdete v podstate nič zaujímavé. Dej sa nezaoberá prípadom, ale postavami - s ktorými sa nemáte šancu zžiť. Aspoň sa dá vidieť, že aj také jednoduché, prostoduché a možno aj zlé (nečítal som to) sa dokáže dostať do povedomia a niekto možno o tom natočí seriál. Tak by podľa mňa nikto nemal sedieť za počítačom, kúpiť si písací stroj (Word je k ničomu, kde je tá správna spisovateľská atmosféra tvorivého procesu?) a hor sa na písanie. Možno vám to raz sfilmujú. 6/10 ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Jackson Brodie je vcelku sympatická postava. Trochu drsňák, který nehraje zrovna podle pravidel. Nedaří se mu dát si dokupy svůj vlastní život, ale v podstatě je to milý chlápek. Čemu jsem měla problém uvěřit je, že lidé kolem něho jsou překvapivě sdílní. Nepochybuji o jeho charisma, ale přece jen prozradit "to co jiným nikdy ještě neřekli" anebo se přiznat k vraždě jen tak nějakému sympatickému chlapovi, který se u nich zrovna objevil a tvrdí, že je soukromý detektiv, to moc lidí asi nedělá. Navíc jsem si říkala - má to ten chlápek ale štěstí, vždycky se úplnou náhodou ocitne tam kde se něco děje, potká náhodou lidi kteří jsou do toho zapleteni a další náhodou se ukáže, že je to všechno ještě propojené jinak. I když, Edinburk je na rozdíl od Londýna či New Yorku malé město, ty náhody se dají ještě tolerovat. Každopádně atmosféra tady není špatná, Edinburk je nádherný, je to celé takové jiné a to je dobře. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Detektivní seriál v hlavní roli se soukromým vyšetřovatelem, který má za sebou bolestivou ztrátu a vypořádává se s osobními problémy zahrnující například bývalou ženu. Jak jinak. BBC má na svědomí spoustu originálních a nadprůměrných počinů, ale tahle ohraná deska už začíná vcelku nudit. Nicméně i s takovým námětem by se dalo pracovat, jenže tady dedukce a "štěstí" hlavního hrdiny už hraničí se science fiction nebo minimálně připomíná Jessicu Fletcherovou. Jackson Brodie se pokaždé náhodou ocitne na místě činu, objeví mrtvolu, stane se svědkem nehody, apod. Pachatelé se mu úplně běžně svěří, protože je to tak sympatický a empatický chlápek, přeci. Veškeré dění je důsledkem toho, že má hlavní hrdina štěstí. Třešničkou na dortu je doprovodná hudba, která by se hodila spíše do Kriminálky Anděl. Trochu to každopádně vyzdvihuje prostředí nádherného Edinburghu. Důvod, kvůli kterému dám čtyři hvězdičky je Jason Isaacs. Ten chlap má zkrátka neskutečné charisma, díky kterému bych na něj dokázala koukat ještě další dvě série. I s tak nudnými případy jako dosud. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Seriál byl natočen na motivy knih Kate Atkinsonové "Case Histories" z roku 2004, "One Good Turn" z roku 2006, "When Will There Be Good News?" z roku 2008 a "Started Early, Took My Dog" z roku 2010. (Asmodin)

Reklama

Reklama