Čas tulipánů (TV seriál)

Láska v Istanbule

Telenovela / Romantický

Turecko, 2010, 90 min

Merve Girgin

Hatice Aslan, Emina Sandal, Serenay Sarıkaya, Açelya Elmas, Tolgahan Sayışman, Pamir Pekin, Leyla Ermaya, Erol Aksoy, Kenan Bal, İpek Erdem, Gül Arslan, Erdoğan Tutkun, Emre Kerem Ketenci, Deniz Barut, Aysel Durmuş, Volkan Bora Dilek, Selen Soyder, Ayten Soykök, Murat Dada, Cüneyt Türel, Erdoğan Poyraz, Ayşegül Günay, Nihal Menzil, Bülent Çelik, Hakan Bozyiğit, Mahmut Gökgöz, Mehmet Tokat, Derya Şen, Alper Banko, Nevzat Yılmaz, Emre Gönüllü, Ahmet Taşdemir, Çiğdem Polat, Erdal Bilingen, Harun Akyüz, Birol Erdinç Sel, Kadir Kandemir, Ceyda Deniz, Sadettin Kanpalta, Ebru Nil Aydın, Orhan Yaylacıkoral, Ahmet İlker Okumuş, Zeynep Dizer Bakkalcı, Ümit Belen, Kıvanç Kılınç, Gül Onat, Firdevs Vüdül, Duygu Balıkel, Ulvi Alacakaptan, Selma Kutluğ, Zilan Duru, Yusuf Gökhan Atalay, Ezel Salık, Kaan Girgin, Nükhet Akkaya, Büşra Köymen, Sümeyra Koç, Mustafa Faruk Özlü, Hakan Pişkin, Erman Bağrı, Gürcan Aktaş, İnci Ültay, Enis Aybar, Emrah Yılmaz, Baran Uğurlu, Haluk Ayvazoğlu, İbrahim Gündoğan, Korel Cezayirli, Tolga Sala, Cemil İpekli, Cüneyt Yalaz, Tugçe Işık, Emel Kara, Ümit Muhammed Yamaç, Alkan Demirlek, Leyla Üner Ermaya, Turgut Özdemir, Mediha Aydın, Aykut Yılmaz, Zafer Gökçek, Gökhan Çetin
  • LiVentura

Vymazat ze světa světoucího i s těmi protagonisty a tvůrci!!!(6.12.2011)

Zpočátku to bylo zajímavé a dalo se to sledovat, avšak po smrti Lále a příchodu nové hlavní hrdinky Toprak mě to začalo neskutečně štvát (ta holka byla fakt na ránu, co se charakteru týče tak ještě vetší pí*a než Feriha)... Jen samé intriky, žvanění a nevěry. Chválu si zaslouží pouze herci, kteří se snaží, dále prostředí, kamera a hudba... Ale jsem rád že jsem díky tomuto skvostu obevil Eminu Jahovic, jejíž písně si pouštím poměrně často :-)(15.2.2016)

Moje hodnocení je tentokrát vědomě neobjektivní, náhodou jsem viděl asi 20 minut jednoho dílu. Seriál mne zaujal už tím, že se dozvím něco o turecké mentalitě. Mám dojem, že se hodně sází na účinek tváří herců, kteří jsou nesporně zajímaví a - přes přizpůsobování se evropskému image - stále exotičtí. Kdybych to namátkou zase někdy zapnul, asi bych se ze zvědavosti chvíli vydržel dívat. Škoda, že zde zatím není žádný kloudný komentář, v čem je to tak strašné...(31.10.2011)

myslim ze tento serial by meli hodnotit lide kteri videli alespon par dilu a ne lide co videli par minut! videla jsem bez dvou dilu celou prvni serii serialu a serial me pohltil a tesila jsem se na kazdy dalsi dil. Lide co tento serial hodnoti by meli vzit v potaz ze jde o tureckou telenovelu kde je uplne jina mentalita stejne jako seriali z jinych zemi tady plati pravidlo jiny kraj jiny mrav! Hatice Aslan v roli Zumrut predvedla perfektni vykon jak podla potvora muze mit neuveritelne charisma!(9.11.2013)

Já nechápu ty lidi, co furt musí něco kritizovat. Tak když se mi něco nelíbí, tak to hned nemusím komentovat kritikou, ale radši to nekomentovat vůbec. Mně se seriál líbil, výborné herecké výkony, celkem dobrý i obsah, romantika, napětí, vše. Občas teda nastaly chvíle, kdy jsem se u tohoto seriálu nudila, to je pravda, ale to je i ve filmu. Takže ten, komu se nelíbí telenovely, sem vůbec nemá chodit a kritizovat to, není to totiž upřímná kritika, ale zaujatá. Mně se taky nelíbí např. některá scifi a taky tu nevyhledávám scifi filmy a nepíšu k nim, že je to odpad, když jsem je ani neviděla. To je stupidita lidí a je mi líto, že stupidních lidí neustále přibývá...(28.2.2012)

• - Zatímco v Turecku trvá jedna epizoda zhruba hodinu a půl, v ČR byla délka zkrácena na 40 minut. Podobnou úpravu podstoupila i další turecká telenovela Tisíc a jedna noc (od r. 2006). (fiLLthe3DD)

• - Tv Joj začala telenovelu vysílat kvůli úspěchu seriálu Tisíc a jedna noc (od r. 2006) z konkurenční Markízy. Zatímco Šeherezáda (Bergüzar Korel) uspěla, s Časem tulipánů to bylo naopak. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Během natáčení začala herečka Serenay Sarikaya (Yesim) randit se svým hereckým kolegou Tolgahanem Sayismanem (Činar). Pár se však po čase rozešel a Serenay se rozhodla skončit s natáčením seriálu. Její postavu proto nechali tvůrci zemřít. Tolgahan se poté scházel se Selen Soyder, která v seriálu ztvárnila druhou hlavní hrdinku Toprak. (fiLLthe3DD)