• Kanada

• Austrálie

Devil in the Woods

Horor

USA / Kanada, 2012, 94 min

Když jsem si přečetl urputné výpotky "mozkového trustu" Korbitchů, kde se ten starší přecpal třeskutě ftipnou kaší, až se z toho posral a ten mladší si opět špatně vyložil Pravidla českého pravopisu, neodolal jsem! A musím s uspokojením konstatovat, že jejich hodnocení znovu plně odpovídá součtu jejich kvocientů, připočteme li i všechna domácí zvířátka. Je to napínavé, atmosférické a je jen trochu škoda, že je ten Džerzy debil jen levná, zubatá koza s vypelichanou dekou přes záda. No nic, holky, přeji vám, abyste se naučily spoustu nových slov do další tvorby a věřím, že se brzy opět shledáme u nějakého "skvostného" Fandama!(18.10.2012)

Billovi z Pravé krve se ztratil pes. Nese to těžce a tak se rozhodne sbalit rodinku do auta a vyrazit do chatové oblasti kde vyrůstal. Rodina brzy zjistí, že je agresivní a divný. To už ale divák z úvodní scény ví, že v oblasti je něco nehezkého, co dokáže vyděsit, v horším případě zabít. Rodinka po "menší" nehodě dorazí na místo činu a Bill je čím dál divnější. Tohle natočil člověk, co má na svědomí Saw a na tom filmu to vůbec není vidět. Slintal jsem na premisou rodinky kempující v divočině a pokud možno povedeným slasherem. Marně. Jedná se o psychologického zástupce žánru, který sice občas dokáže vyděsit povedenou lekačkou, ale zoufale mu chybí atmosféra, o kterou si ten les přímo říkal. Ano, bude vám vrtat hlavou, jestli je ta legenda pravdivá nebo ne, ale ta cesta k pravdě je snad až příliš bolestivá a nudná. U mě to dostane za tři.(5.2.2014)

Pokud si vyjedete kempovat s magorem, pak se nedivte! Stmelovat rodinu uprostřed lesů, které patří k tomu nejkrásnějšímu v celém filmu, s věčně oponující puberťačkou nebyl opravdu nejlepší nápad. A Richard kromě toho velice brzy pozná, jak moc se liší kempování dnes a před lety, jak si ho pamatovával. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji něco mezi Houbičkami a Vesnicí, ale nakonec se ukázalo, že všechno je jinak, naštěstí! Mám velmi rád filmy z lesa, což mé hodnocení zdvihá nahoru. Kromě toho se mi líbilo i napětí, dramatický zápas směrem k závěru a perfektní finále. Ano, tak by měly horrory končit! Triková stránka filmu není nejsilnější, byť roztrhaná zvěř i lidé vypadají věrohodně. Celkově jsem byl spokojen. Blíží se hradba mračen, ptáci utichli,první kapky, šum stromů a v lese číhá cosi!(18.10.2012)

• Campbell

Co tohle bylo? Těšil jsem se jako malej Jarda, když jsem zjistil že se natáčí film o Jersey Devilovy, navíc když to točil Bousman tak jsem se těšil ještě víc. Ne není to moc dobrej režisér, ale čekal jsem že to bude kvalitní jatka. Místo toho jsme dostaly Osvícení díl 280. Od teď možná trochu spoileru, to že je tatík pošahanej kretén jsem věděl od začátku. Ale proč je to o Jersey devilovi? No přeci jenom o tom aby se o tom mohlo kecat. Jo ty kecy třeba nebyly špatný ale je to asi takhle: 10 minut kecy buďto o tatíkovy jak jako malej viděl monstrum, dalších 10 minut koukáme na to jak tatík šílí a chce každýho zabít, 10 minut zase kecání a na konec zjistíme jak to všechno je. Nevím co si od toho režisér sliboval, ale jestli myslel že natočí film o šílenství měl si vzít příklad od jiných režisérů. Dávám 2* jen za prostředí Barrens který je dost dobré na natáčení, a sem tam lepší scénu, ale jinak nudná kravina o ničem. Raději bych kdyby se tohohle ujal Syfy channel. Aspoň by to byla zábava.(2.10.2013)

• *CARNIFEX*

Richard berie celú rodinu kempovať do oblasti Barrens napriek tomu, že s tým nikto nesúhlasí. Richard však má pocit, že sa rodina trhá a treba ju pod rúškom krásy prírody skĺbiť. Po príchode do hôr však začne mať halucinácie. Má pocit, že vidí diabla, o ktorom v tamojších horách traduje legenda. Ostatní príslušníci rodiny mu však neveria nakoľko sú v domnení, že má paranoju spôsobenú kusnutím besného psa. Až záver ukáže čo je vlastne pravda. Diabol, besnota, alebo??? Hory krásne, herecké výkony celkom slušné, strachu za štipku maku, nápad ako taký. Dve * a 45% je viac ako dosť. Opäť žiadna sláva. Na Oscara to nebude, vyslovenou stratou času ale tiež nie.(2.11.2012)

• - Darren Lynn Bousman napsal skript k filmu krátce po dokončení práce na snímku Saw 2 (2005). (Devilskitten)

• - Stephen Moyer dostal svolení použít při natáčení svůj britský akcent, přestože hraje Američana. (Devilskitten)

• - Natáčení probíhalo v Torontu. (Devilskitten)