• Kanada

• Austrálie

Devil in the Woods

Horor

USA / Kanada, 2012, 94 min

Novinka od kreatívneho hororového tvorcu D. L. Bousmana je po jeho minuloročnom 11-11-11 našťastie očakávaným zlepšením, no aj tak pre mňa ide "iba" o dobrý natural horror, ktorý ma bohužiaľ nedokázal nijak špeciálne nadchnúť. Chlapík ide s rodinkou na výlet do lesnej oblasti Pine Barrens, ktorá je známa legendou o tajomnom stvorení nazývanom Jersey Devil, ktoré sa tu údajne ukrýva. Po tom, ako sa však rodinný pobyt nekoná práve v pohodovom duchu a postretne ich niekoľko nepríjemných zážitkov, začína otec nadobúdať presvedčenie, že práve Jersey Devil ich začal prenasledovať. Priznám sa, zo začiatku na mňa film pôsobil trochu otravne; rodinka sa motkala po lese, kde bola kopa ďalších otravných postáv so zbytočnými rečičkami a nič moc sa nedialo. Približne v polovici to konečne začalo naberať mysteriózne paranoidnú atmosféru a pomaličky to mrazivo hustlo, len škoda, že to nedokázalo strašidelnejšie vygradovať a najsilnejšiu kartu vytiahlo finále už trochu neskoro.(30.9.2012)

Pokud si vyjedete kempovat s magorem, pak se nedivte! Stmelovat rodinu uprostřed lesů, které patří k tomu nejkrásnějšímu v celém filmu, s věčně oponující puberťačkou nebyl opravdu nejlepší nápad. A Richard kromě toho velice brzy pozná, jak moc se liší kempování dnes a před lety, jak si ho pamatovával. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji něco mezi Houbičkami a Vesnicí, ale nakonec se ukázalo, že všechno je jinak, naštěstí! Mám velmi rád filmy z lesa, což mé hodnocení zdvihá nahoru. Kromě toho se mi líbilo i napětí, dramatický zápas směrem k závěru a perfektní finále. Ano, tak by měly horrory končit! Triková stránka filmu není nejsilnější, byť roztrhaná zvěř i lidé vypadají věrohodně. Celkově jsem byl spokojen. Blíží se hradba mračen, ptáci utichli,první kapky, šum stromů a v lese číhá cosi!(18.10.2012)

Super!! Za málo peněz a asi fakt nízkej rozpočet hodně muziky!! Tísnivej a ošklivě zneklidňující survival, který diváka nenechá chvíli vydechnout. Aby ho posledních 30 min, kdy jsem měl pocit, že mu najednou došel dech, dovlekl do naprostýho psycho-pekla, kdy člověk vůbec nechápe, která bije, ale v dobrým slova smyslu. Naprosto nezvladatelná a šílená situace a doslova pekelnej závěr!! ...(16.2.2013)

Pro hororáře oukej. Bousman tentokrát nepřekvapil ani nezklamal. Předvedl takový neurážející neoriginální hororový průměr s celkem fajn psycho atmosférou, což je po loňském fiasku v podobě příšerného 11-11-11 docela dobrá zpráva. Rozhádaná rodinka si vyrazí na stmelovací dovolenou do lesů v New Jersey. Místo je opředené děsuplnou legendou, ztrácí se v něm turisti, po lesních cestách se válí rozpárané srny a tatíčkovi haraší v kebuli. Klasika. Nic, na co se bude vzpomínat, ale za jednu noční domácí projekci The Barrens fanouškům asi stát budou.(1.10.2012)

"Ocko, Ty si psychopat?". Nevinný výlet rodiny do hôr sa mení na psychohru s prudkými agresívno - paranoidnými výpadmi otca. Dcéra v puberte je tak nútená prejsť zásadnou zmenou: od ľahkovážnej mámvpičistky k strážkyni zvyšku rodinného krku. Milujúca matka zase musí začať uvažovať ako sa účinne zbaviť tatu. A polícia koná. Videnie ale ešte nemusí znamenať odhalenie. Všetko môže byť predsa inak. Ono to tak väčšinou býva, že čert, diabol, satan i rarach začnú nahlodávať mikrokozmos rodiny a vzťahov medzi jej členmi. Cieľom je zlomenie partnerstva, zničenie šťastného rodičovstva, prostredníctvom straty dôvery jedného k druhému. Rozhasené väzby sa už potom nedajú dokopy. Nikdy. Zároveň sa takýto rodinný rozvrat až príliš často zákerne vyvoláva zvonka. Žiarlivou milenkou, nenávistnou susedou,svokrou alebo vlastným prazvláštnym správaním, akousi aurou totálnej paranoje. Alebo sa generuje prostredníctvom obludy, ktorá vyzerá ako zaolejovaná handra psa mixnutá s drakom, pričom s touto film hračičkou by sa, zdá sa, dalo pokojne aj sžiť ako s domácim zvieratkom prineseným z lesa.(4.11.2014)

• - Darren Lynn Bousman napsal skript k filmu krátce po dokončení práce na snímku Saw 2 (2005). (Devilskitten)

• - Natáčení probíhalo v Torontu. (Devilskitten)

• - Stephen Moyer dostal svolení použít při natáčení svůj britský akcent, přestože hraje Američana. (Devilskitten)