• Kanada

• Austrálie

Devil in the Woods

Horor

USA / Kanada, 2012, 94 min

Když jsem si přečetl urputné výpotky "mozkového trustu" Korbitchů, kde se ten starší přecpal třeskutě ftipnou kaší, až se z toho posral a ten mladší si opět špatně vyložil Pravidla českého pravopisu, neodolal jsem! A musím s uspokojením konstatovat, že jejich hodnocení znovu plně odpovídá součtu jejich kvocientů, připočteme li i všechna domácí zvířátka. Je to napínavé, atmosférické a je jen trochu škoda, že je ten Džerzy debil jen levná, zubatá koza s vypelichanou dekou přes záda. No nic, holky, přeji vám, abyste se naučily spoustu nových slov do další tvorby a věřím, že se brzy opět shledáme u nějakého "skvostného" Fandama!(18.10.2012)

• lillien

Místy celkem nuda a trochu konina a to hlavně díky tomu rádoby ďábelskému stvoření. Vypadalo to jako hodně nepodařený výtvor Hermíny Týrlové, které by nepoužilo dokonce ani Zlínské studio animovaných filmů pro děti. Myslím, že slušná kempingová napínačka to mohla zůstat i jen v rovině nebezpečně zavirovaného otce. Pár závěrečných akčních scén to podrželo na dívatelném průměru, ale za tu podivnou loutkovou kreativitu nekompromisně hvězda dolů, to byly vážně vyhozené prachy. Herecky výhrady nemám (dokonce uznám i sympatický civilní výkon malého Dannyho), ale jako horor mě to nedostalo. Nejvíc jsem se vyděsila, když jsem si při sledování nahmatala na krku klíště. Bylo to ve skutečnosti jen mateřské znaménko, ale těch 90 minut v lese mě přeci jen trochu vygumovalo.(18.6.2013)

Novinka od kreatívneho hororového tvorcu D. L. Bousmana je po jeho minuloročnom 11-11-11 našťastie očakávaným zlepšením, no aj tak pre mňa ide "iba" o dobrý natural horror, ktorý ma bohužiaľ nedokázal nijak špeciálne nadchnúť. Chlapík ide s rodinkou na výlet do lesnej oblasti Pine Barrens, ktorá je známa legendou o tajomnom stvorení nazývanom Jersey Devil, ktoré sa tu údajne ukrýva. Po tom, ako sa však rodinný pobyt nekoná práve v pohodovom duchu a postretne ich niekoľko nepríjemných zážitkov, začína otec nadobúdať presvedčenie, že práve Jersey Devil ich začal prenasledovať. Priznám sa, zo začiatku na mňa film pôsobil trochu otravne; rodinka sa motkala po lese, kde bola kopa ďalších otravných postáv so zbytočnými rečičkami a nič moc sa nedialo. Približne v polovici to konečne začalo naberať mysteriózne paranoidnú atmosféru a pomaličky to mrazivo hustlo, len škoda, že to nedokázalo strašidelnejšie vygradovať a najsilnejšiu kartu vytiahlo finále už trochu neskoro.(30.9.2012)

• *CARNIFEX*

Richard berie celú rodinu kempovať do oblasti Barrens napriek tomu, že s tým nikto nesúhlasí. Richard však má pocit, že sa rodina trhá a treba ju pod rúškom krásy prírody skĺbiť. Po príchode do hôr však začne mať halucinácie. Má pocit, že vidí diabla, o ktorom v tamojších horách traduje legenda. Ostatní príslušníci rodiny mu však neveria nakoľko sú v domnení, že má paranoju spôsobenú kusnutím besného psa. Až záver ukáže čo je vlastne pravda. Diabol, besnota, alebo??? Hory krásne, herecké výkony celkom slušné, strachu za štipku maku, nápad ako taký. Dve * a 45% je viac ako dosť. Opäť žiadna sláva. Na Oscara to nebude, vyslovenou stratou času ale tiež nie.(2.11.2012)

• Campbell

Co tohle bylo? Těšil jsem se jako malej Jarda, když jsem zjistil že se natáčí film o Jersey Devilovy, navíc když to točil Bousman tak jsem se těšil ještě víc. Ne není to moc dobrej režisér, ale čekal jsem že to bude kvalitní jatka. Místo toho jsme dostaly Osvícení díl 280. Od teď možná trochu spoileru, to že je tatík pošahanej kretén jsem věděl od začátku. Ale proč je to o Jersey devilovi? No přeci jenom o tom aby se o tom mohlo kecat. Jo ty kecy třeba nebyly špatný ale je to asi takhle: 10 minut kecy buďto o tatíkovy jak jako malej viděl monstrum, dalších 10 minut koukáme na to jak tatík šílí a chce každýho zabít, 10 minut zase kecání a na konec zjistíme jak to všechno je. Nevím co si od toho režisér sliboval, ale jestli myslel že natočí film o šílenství měl si vzít příklad od jiných režisérů. Dávám 2* jen za prostředí Barrens který je dost dobré na natáčení, a sem tam lepší scénu, ale jinak nudná kravina o ničem. Raději bych kdyby se tohohle ujal Syfy channel. Aspoň by to byla zábava.(2.10.2013)

• - Darren Lynn Bousman napsal skript k filmu krátce po dokončení práce na snímku Saw 2 (2005). (Devilskitten)

• - Natáčení probíhalo v Torontu. (Devilskitten)

• - Stephen Moyer dostal svolení použít při natáčení svůj britský akcent, přestože hraje Američana. (Devilskitten)