Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Furlong je posledním z dlouhé řady Furlongových, z nichž každý je požehnán, nebo proklet nějakou nadpřirozenou schopností. James touží odhalit tu svoji, ale jeho pokusy vedou jen ke smrti někoho v rodině. Jako desetiletý osiří. Je odeslán do nápravné školy, kde je nemilosrdně šikanován. Když však začne jeho trýznitele ničit záhadná nemoc, James pochopí hrozivou povahu svých schopností a uteče. Po letech na něj ve srubu hluboko v lesích narazí devatenáctiletá Mae, která je na útěku z nemocnice. James se bojí, že dívce ublíží, ale Mae nemá z vlídného a nevinného cizince strach. Vášnivý románek zavede Jamese na cestu zpátky do civilizace a nakonec i ke konfrontaci s Liamem, který jako jediný přežil tragédii v nápravné škole. (Academia Film Olomouc)

(více)

Recenze (38)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,V KAŽDÉ RODINĚ SE NĚCO DĚDÍ. AŤ UŽ JE TO DOBRÉ, NEBO ŠPATNÉ, VŠICHNI NĚCO DĚDÍME. ALERGIE, SLABÝ ZRAK, VELKÉ NOSY, NEBO RAKOVINU....“ /// Ba ba, stejně tak každá rodina má svý tajemství. Třeba ta Furlongova – prokletý schopnosti...... Můj milý deníčku. Právě jsem objevila úžasnýho lesního muže. Není upír (ani Tarzan), žere sovy, veverky – a vůbec tak nějak má rád přírodu a zřejmě i mě. Toužebně na mě civí a vůbec mu nevadí, že to mám ,,zapár“..... Ty krávo – tak tohle sem nečekal! Adolescenti v lese, povídaj si, jsou si bližší a bližší a.... (nech tu ruku v klidu hajzle!) - já bych řekl, že to není třeba víc pitvat. Srdéčko mladého romantika vlhne (a je to vůbec srdce?) a já jdu, páč tenhle zázrak je tak pro ty vo 30 let mladší. Teen romantická hříčka plná zázraků a smrti. A zázraků a lásky. A zázraků a ..... přitom to tak dobře začalo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdykoliv pomyslím na sex - oslepnu. 2.) Nevím, jestli je lepší mít po tatínkovi velkej nos nebo po mamince rakovinu. 3.) Thx za titule ,,alyssa18“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

(52. ZLÍN FILM FEST) Očekávat od Agnés Merletové hru s žánrem pohádky či to, že zasazení mytologických prvků do realistického rámce vyústí jako kritika eskapismu nebo reflexe společnosti, jako je tomu ve filmech jejího rodáka Neila Jordana, povede leda ke zklamání. Na místo poučeného publika se cílí spíše na čtenářky Stephanie Meyerové (sága STMÍVÁNÍ) a holčičky oblibující rané Burtonovy filmy (zejména STŘIHORUKÉHO EDWARDA), protože optika, skrze níž je celé vyprávění podáváno, je ženská a muži je přisouzena role tajemného objektu s minulostí, jehož jedinou úlohou je věčně milovat a zachraňovat hrdinku. Zvolená optika, která odpovídá již odrostlé Mae, a zarámování celého vyprávění jako pohádky na dobrou noc, "omlouvá" přepjatost hudebního doprovodu, který lacině doluje emoce, i "kognitivní nepodnětnost" (proč bych si měl klást otázky po dosažení cílů a osudech postav, když je vše tak předvídatelné?). Přestože se jedná o pohádku, a tak není na místě vyžadovat komplexnost ve vykreslení fikčního světa jako ve fantasy, požadavek jeho soudržnosti a zadefinování pravidel je na místě. Ačkoliv se hraje vždy s velmi omezeným prostorem (rodinný domek a blízké okolí, sirotčinec/polepšovna a blízké okolí, nemocnice/ústav a blízké okolí), geografická a temporální pravidla jsou porušována (jak to, že se otec dostal tak rychle ke kravám a zase zpátky?, při pročesávání okolí nikdo nenatrefil na chatrč, resp. o ní nikdo za celou dobu její existence nevěděl? atd.). Mohlo by se zajít ještě dál v poukazování na to, o jak nedomyšlený konstrukt jde a jak i základní pravidla má vnitřně rozporná. (Např. všichni Furlongovi mají od narození nadpřirozenou schopnost, ale přitom někdo ji má už před narozením, jiný zase na základě dětského traumatu - čili tak, jak se to vyprávění zrovna hodí a slouží to komickému či dramatickému účinku.) Nemá to ale cenu, protože nemám dostatek estrogenu a naivní mentality ("láska vše překoná!" - d´oh, jiná banalita by nebyla?), abych se s tím filmem s jeho emo bolestínstvím setkal. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Film, v ktorom ide predovšetkým o pocity. Nehľadajte v ňom logiku a ani nejaké racionálne vysvetlenia. Tu záleží jedine na výbornej atmosfére, ktorú má na svedomí predovšetkým dobrá hudba, vizuálne pekné obrazové metafory so závanom symbolizmu a čuduj sa svete aj menej známejší herci, hoci sa od práce moc nepretrhli. Skrátka ide o takú príjemnú a na pohľad peknú fantasy rozprávku pre dospelých so zaujímavým trpko-sladkým rozuzlením. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

sochoking odpad!

všechny recenze uživatele

Scénka s vysmiatymi štatistami v nemocnici nemala chybu! Týto idioti nedokázali dokonca ani milostnú scénu natočiť! Rúbanie dreva sekerou alebo odhadzovanie uhlia lopatou by malo lepší efekt! Pokiaľ si strkáte do anusu nožnice, tak i filmy s Vlastom Burianom vám budú pripomínať Strihorukého Edwarda! ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Velmi chutný filmový koktejl, kde je namixován strach, bolest, láska, smutek, ale i naděje v tom správném rozložení. Já si to osobně užívala a určitě nejsem zklamaná, jak zde někteří píší. Po herecké stránce nejen velmi příjemné podívání na Harryho a Rachel, ale moc hezky se mi poslouchaly i jejich hlasy, ktreré lahodily mým uším. Příjemný občasný kytarový podtón, potažmo celý hudební doprovod byl už jen třešničkou na dortu. Krásná pohádková fantasy se smutným koncem. A po tak hezkém zážitku rozhodně dnes nebudu žádný hnidopich a dám tudíž jasnou čtyřku. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama