Poslední z Furlongů (festivalový název)

Fantasy / Drama

Sylvie Landra

Scénografie:

Didier Naert
  • Fr

,,V KAŽDÉ RODINĚ SE NĚCO DĚDÍ. AŤ UŽ JE TO DOBRÉ, NEBO ŠPATNÉ, VŠICHNI NĚCO DĚDÍME. ALERGIE, SLABÝ ZRAK, VELKÉ NOSY, NEBO RAKOVINU....“ /// Ba ba, stejně tak každá rodina má svý tajemství. Třeba ta Furlongova – prokletý schopnosti...... Můj milý deníčku. Právě jsem objevila úžasnýho lesního muže. Není upír (ani Tarzan), žere sovy, veverky – a vůbec tak nějak má rád přírodu a zřejmě i mě. Toužebně na mě civí a vůbec mu nevadí, že to mám ,,zapár“..... Ty krávo – tak tohle sem nečekal! Adolescenti v lese, povídaj si, jsou si bližší a bližší a.... (nech tu ruku v klidu hajzle!) - já bych řekl, že to není třeba víc pitvat. Srdéčko mladého romantika vlhne (a je to vůbec srdce?) a já jdu, páč tenhle zázrak je tak pro ty vo 30 let mladší. Teen romantická hříčka plná zázraků a smrti. A zázraků a lásky. A zázraků a ..... přitom to tak dobře začalo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdykoliv pomyslím na sex - oslepnu. 2.) Nevím, jestli je lepší mít po tatínkovi velkej nos nebo po mamince rakovinu. 3.) Thx za titule ,,alyssa18“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.7.2012)

Hodně příjemné romantické fantasy, které svou atmosférou a určitou nekompromisností připomíná klasické evropské pohádky a mystery příběhy. Je to jednoduché, ale specificky atmosférické, za což může především zasazení (Irsko) a hudba mixující pohodovou kytaru s tajuplnými tóny klavíru. Obsazení parádní, na Rachel Hurd-Wood se vskutku dobře dívalo.(13.3.2015)

Dovedu si živě představit, co by se stalo, kdyby se taková látka dostala do rukou amíkům...Naštěstí se tentokrát další Twilight nekoná. Pohádková fantasy je natočena celkem vkusně s citem pro poetiku a v celku jednoduchý příběh je prost přílišné patetičnosti, naopak se mi líbil severský úsporný styl vyprávění. Příjemná muzika a dobré herecké výkony pak dojem z hezkého filmového zážitku doplňují.(18.2.2013)

• sochoking

Scénka s vysmiatymi štatistami v nemocnici nemala chybu! Týto idioti nedokázali dokonca ani milostnú scénu natočiť! Rúbanie dreva sekerou alebo odhadzovanie uhlia lopatou by malo lepší efekt! Pokiaľ si strkáte do anusu nožnice, tak i filmy s Vlastom Burianom vám budú pripomínať Strihorukého Edwarda!(15.7.2012)

Tak trochu jiná fantasy, která se s tím, pravda, moc nesere, a na kterou by celej holý úd neměl koule. Ne tak Irové, se svým černočerným humorem, kteří do toho jdou po hlavě a neštítí se ani scén, kdy tam malej kluk dostává čočku pálkou na hurling (takovej národní irskej sport, vygooglujte si to), a kdy se tam všem dějou škaredý věci a vůbec je ten film svým způsobem takovej... škaredej. A já už teď vím, že Irové jsou vedle Britů, Australanů a Novozélanďanů nejlepší filmaři pod sluncem.(12.8.2018)